در حال بارگذاری ...
 • پیگیری وزیر راه و شهرسازی برای کاهش عوارض کامیون‌های ایرانی در مرز کشور آذربایجان

  یکی از خواسته‌های جدی ایران برای توسعه ترانزیت و حتی مناسبات و مراودات دوجانبه با کشور آذربایجان بحث کاهش عوارض سنگینی است که ناوگان ایرانی در ورود به جمهوری آذربایجان پرداخت می‌کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از افزایش ۴۸ درصدی ترانزیت کالا طی ۴۵ روز گذشته خبر داد .

  جواد هدایتی با اشاره به افزایش آمار ترانزیتی کشور طی دو ماهه سال جاری گفت : طی یک ماه و نیم ابتدایی امسال ، از ابتدای فرودین تا ۱۵ اردیبهشت ماه ، شاهد افزایش ۴۸ درصدی ترانزیت در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم .

  وی با اشاره به سفر وزیر راه و شهرسازی کشورمان به جمهوری آذربایجان و خواسته ایران مبنی بر کاهش عوارض دریافتی از کامیون‌های ایرانی ، عنوان کرد : یکی از خواسته‌های جدی ایران برای توسعه ترانزیت و حتی مناسبات و مراودات دوجانبه با کشور آذربایجان بحث کاهش عوارض سنگینی است که ناوگان ایرانی در ورود به جمهوری آذربایجان پرداخت می‌کند .

  هدایتی افزود :‌ به دفعات جلسات و نشست‌هایی در این خصوص برگزار شد و اخیرا نیز این موضوعات به‌طور جدی مورد توجه قرار گرفته است و وزیر راه و شهرسازی کشومان در جریان دیدار با مقام‌های آذربایجانی این موضوع را مطرح کردند .

  مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری با بیان اینکه تاکنون این موضوع از سوی مقامات آذری رد نشده است ، اظهار کرد :‌ با این حال طرف مقابل عنوان می‌کند چون اصلاح عوارض در قانون مصوب پارلمان آذربایجان دیده شده است ،‌ حذف و اصلاح آن باید در پارلمان بررسی شود و موضوع زمان‌بر است .
  مطالب مرتبط

  بر اساس پیش بینی های به عمل آمده ، در پایان سال به بالای ۹ میلیون تن کالا ترانزیتی از طریق مرزهای جاده ای و دریایی خواهد رسید .

  |

  به دنبال همکاری مشترک این سازمان با اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران که منجر به پیاده سازی و ارتقا سامانه نظارت و پایش ناوگان حمل و نقل بین المللی شد ، اقدامات خوبی در زمینه تجهیز ناوگان حمل و نقل بین المللی به فناوری های نوین ردیابی که از الزامات توصیه شده از سوی ...

  |

  با توجه به الکترونیکی شدن فرآیند صدور بارنامه ، امکان نظارت بیشتر بر روند حمل کالا و جلوگیری از فرار بار فراهم‌ شده است .

  |

  با توجه به الزامات قانونی مندرج در قوانین و مقررات مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیرامون حذف فیزیکی بارنامه و الکترونیکی‌کردن اسناد حمل کالا به وسیله ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای ، شرکت‌های حمل و نقل موظف به صدور بارنامه الکترونیکی شده‌اند .

  |

         

  |

  نظرات کاربران