در حال بارگذاری ...
 • هشدار وزیر راه و شهرسازی نسبت به برخی تخلفات تعدادی از شرکت‌های قیرساز

  گزارش‌های نهادهای نظارتی حاکی است در برخی موارد شرکت‌های قیرساز اقدام به جابه‌جایی وکیوم باتوم (ماده اولیه تولید قیر) نامرغوب خارجی با وکیوم باتوم محصول پالایشگاه‌های داخلی می‌کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که برخی شرکت‌های قیرساز حواله‌های دریافتی وکیوم باتوم مرغوب داخلی را با وکیوم باتوم نامرغوب خارجی جابه‌جا می‌کنند که این اقدام به کیفیت راه‌ها ضربه می‌زند .

  رستم قاسمی در نامه‌ای به داریوش امانی ، علیرضا فخاری ، خیرالله خادمی ، علیرضا جعفری و محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و رؤسا یا مدیران عامل سامان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، سازمان ملی زمین و مسکن ، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ، شرکت عمران شهرهای جدید و شرکت بازآفرینی شهری ایران نسبت به برخی تخلفات تعدادی از شرکت‌های قیرساز هشدار داد .

  وی در این نامه آورده است : گزارش‌های نهادهای نظارتی حاکی است در برخی موارد شرکت‌های قیرساز اقدام به جابه‌جایی وکیوم باتوم (ماده اولیه تولید قیر) نامرغوب خارجی با وکیوم باتوم محصول پالایشگاه‌های داخلی می‌کنند .

  به گفته وزیر راه و شهرسازی ، این اقدام سبب کاهش کیفیت زیرساخت‌ها و راه‌ها می‌شود .

  قاسمی دستور داده است تا کلیه دستگاه‌های تابعه و ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها نسبت به آزمایش مرغوبیت قیر دریافتی اقدام کنند ؛ نتایج آزمایش‌ها نیز در سامانه توزیع قیر باید بارگذاری شود .

   

   

   
  مطالب مرتبط

  محور بجنورد به جنگل گلستان یکی از حیاتی ترین و اولویت دار ترین محور استان به شمار می آید و می طلبد با توجه به اینکه از کل محور فقط ۴۳ کیلومتر آن باقی مانده است به زودی شاهد افتتاح کل محور باشیم که مقام عالی وزارت دستور مکتوب جهت تکمیل محور بجنورد به جنگل گلستان در حوزه شرکت ساخت ...

  |

  در بخش سرخس و ترکمنستان با توافقی که انجام شد ، در حوزه ترانزیتی سهم قابل توجهی را به دست آوردیم و سد ۵۰ ساله ترانزیتی ایران و ترکمنستان شکسته شد . در بخش ریلی کشور و با اتصال خطوط شمال به جنوب می‌توانیم به دیگر کشورها دسترسی پیدا کنیم و سهم ترانزیت منطقه را به ایران اختصاص دهیم ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، پروژه تکمیل باند دوم محور اردکان - چوپانان در سفر وزیر راه و شهرسازی به استان یزد آغاز شد .

  |

  قطعه ۲ آزادراه تهران - شمال از شهرستانک تا پل زنگوله به طول ۲۲ کیلومتر است که ۷۰ درصد مسیر تونل است که تحت عنوان تونل البرز در حال اجراست .

  |

  در حال حاضر ۴۸۰ کیلومتر مسیر بزرگراهی در استان موجود است که ۲۷۰ کیلومتر آن تکمیل و زیرعبور قرار دارد و ۱۸۰ کیلومتر آن در دست اجرا است .

  |

  نظرات کاربران