در حال بارگذاری ...
 • اگر گشایش ارزی به‌وجود آمد نباید این پول صرف واردات بی‌رویه شود

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام همه مسائل کشور را قطعاً قابل حل خواندند و با تبیین ابعاد مختلف شعار سال ، تأکید کردند : منظومه قدرت جمهوری اسلامی و دستاوردهای گوناگون آن در بخش‌های مختلف ، ایران را به الگویی جذاب برای ملت ها تبدیل کرده است و ناامید کردن مردم و القای حسّ بن‌بست ، جفا به مردم و انقلاب است .

  ایشان افزود : اگر گشایش ارزی به وجود آمد ، این پول ها باید صرف کارهای زیربنایی مثل حمل و نقل ریلی ، حل مشکل آب ، راه های ارتباطی با کشورهای همسایه و نوسازی صنایع شود ، نه اینکه تا پولی گیرمان آمد دوباره راه واردات کالاهای لوکس آغاز شود .

   

   

   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  شرکت ساخت در این سال ها با فاز بندی اجرای پروژه ها به ویژه در حوزه راه آهن شرایطی برای بهره برداری از بخش های تکمیل شده مسیر فراهم کرده است و بدین ترتیب با تامین به موقع اعتبارات مورد نیاز ، پروژه ها به طور کامل در دسترس هم میهنان قرار می گیرند .

  |

  در حال حاضر تمامی زیرساخت های حمل و نقل کشور از مرحله طراحی تا اجرا و نظارت با استفاده از توان مهندسی ، بومی و داخلی احداث می شود که نشان دهنده ارتقا توان فنی و مهندسی در کشور است .

  |

  عمده تصادفات در جاده‌های استان ناشی از رفتار پرخطر رانندگان بوده که رعایت قوانین و مقررات و فرهنگ ترافیکی می تواند نقش مهمی در ارتقای ایمنی جاده ها ایفا کند .

  |

  این آزادراه به طول ۲۲۴ کیلومتر اولین آزادراه جنوبی کشور واقع در کریدور بین المللی شمال - جنوب است و قطعات ۱ تا ۶ آن به طول ۲۱۲ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۹۴ درصد مراحل نهایی اجرا را طی می کند .

  |

  با توجه به عدم توسعه کافی شهرهای استان ، عدم توازن جمعیتی ، پراکندگی جمعیت در نقاط دور دست و مسافت طولانی بین شهرها و همچنین عدم توجه به شبکه راه های این منطقه در پیش از انقلاب ، تکمیل زیرساخت های حمل و نقل این استان نسبت به استان های دیگر از پیچیده گی بیشتری برخوردار است .

  |

  نظرات کاربران