در حال بارگذاری ...
 • تشکیل ستاد سازمان‌‌‌ های مردم‌ نهاد در حوزه ایمنی حمل‌‌ و‌ نقل‌

  برنامه جدی‌تر از گذشته برای افزایش ایمنی سفرها و کاهش سوانح رانندگی با اجرای برنامه‌های فرهنگی گسترده در سراسر کشور‌ ، تولید و انتشار انواع محتواهای مفهومی در بخش ایمنی ترافیک و به موازات آن حساس‌سازی مسئولان امر و جلب توجه افکار عمومی با کمک و یاری سایر سندیکاها و تشکل‌های مرتبط به ویژه اصحاب رسانه در دستور کار خواهد بود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرعامل جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها با بیان اینکه روند افزایشی سوانح رانندگی و آسیب‌های انسانی‌ ، اجتماعی و اقتصادی آن در ۹ ماهه سال جاری در کشور زنگ خطری جدی است ، از تشکیل ستاد سازمان‌‌‌های مردم‌نهاد در حوزه ایمنی حمل‌‌و‌نقل‌ خبر داد .

  ‌ناصر رزاق‌منش اظهار داشت : در سال گذشته با اِعمال محدودیت‌های سفر و ترددها به جهت بروز بیماری کرونا در کشور ، آمار سوانح رانندگی کاهش نسبی داشت اما ‌‌به نظر می‌رسید‌ این روند پایدار نماند و نباید موجب رضایت مندی جامعه و دست اندرکاران سفرهای جاده‌‌ای باشد . در ۸ ماهه سال جاری تعداد ۱۱ هزار و ۷۷۳ نفر از هموطنان جان‌ خود را در اثر تصادفات درون و برون شهری رانندگی از دست دادند و تعداد ۲۱۷ هزار و ۱۵۹ نفر مصدوم و مجروح شدند که به ترتیب افزایش ۹.۳ و ۱۰.۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشت .

  مدیرعامل جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها اظهار کرد : ‌نگران کننده‌ تر از این موضوع ، افزایش این آمار در آبان‌ امسال بود که به‌ ترتیب به ترتیب در آمار فوت و جانباخته ۱۰ و ۲۶.۹ درصد رشد داشت . با توجه به این آمار ضرورت دارد‌ موضوع مورد تامل جدی همه مسوولان و متولی سفرهای جاده‌های و مردم همچنین ‌رسانه‌ها قرار گیرد‌ .

  مدیرعامل جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها از اقدام جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها با مشارکت تنگاتنگ دیگر سازمان‌های مردم نهاد‌ و نهادهای مردمی فعال‌ ، دلسوز و علاقمند به موضوع ایمنی حمل و نقل جهت تشکیل ستاد هم افزایی توان و فعالیت‌ها خبر داد و گفت : این ستاد در صدد خواهد بود ماموریتی جدید در آغاز دهه اقدام ملی برای ایمنی راه‌ها تبیین کرده و دور جدیدی از فعالیت‌های هماهنگ‌ و یک صدا در این‌باره داشته باشد .

  وی افزود : در این راستا برنامه جدی‌تر از گذشته برای افزایش ایمنی سفرها و کاهش سوانح رانندگی با اجرای برنامه‌های فرهنگی گسترده در سراسر کشور‌ ، تولید و انتشار انواع محتواهای مفهومی در بخش ایمنی ترافیک و به موازات آن حساس‌سازی مسئولان امر و جلب توجه افکار عمومی با کمک و یاری سایر سندیکاها و تشکل‌های مرتبط به ویژه اصحاب رسانه در دستور کار خواهد بود .

  مدیر‌عامل جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها بیان کرد :‌ نخستین جلسه و نشست این ستاد با حضور مسئولان و رؤسای انجمن های‌ خیرین راه و ترابری‌، جامعه ایمن کشور‌ ، پیشگامان ایمنی راه‌ ، پیشگیری از مرگ‌های غیر طبیعی‌ ، بانوان علیه سوانح رانندگی و تنی چند از صاحب نظران دانشگاهی و اعضای هیات مدیره جمعیت برگزار شد و از دیگر سازمان‌های مردم نهاد‌ فعال در حوزه ایمنی حمل و نقل‌ ، ترافیک و سلامت هموطنان جهت مشارکت در این ستاد دعوت شد .

  رزاق‌منش با ابراز نگرانی ستاد هم افزایی توان و فعالیت نهادهای مردمی از روند افزایشی سوانح رانندگی در کشور‌ ، اتخاذ تصمیمات و تدابیر کاربردی و مؤثر همچنین اقدامات لازم از سوی نهادهای اجرایی‌ ، نظارتی‌ ، امدادی‌ ، فرهنگی و اجتماعی با توجه به افزایش تقاضای سفر در ماه‌های اخیر همچنین پیش‌بینی‌های انجام یافته برای سفرهای نوروزی را یک امر مهم در راستای مسئولیت اجتماعی و حاکمیتی دانست .

  وی آمادگی کامل این ستاد برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در جهت افزایش ایمنی حمل و نقل و سلامتی هموطنان در سفرها در حد مقدورات و ظرفیت خود را اعلام کرد.
  مطالب مرتبط

  نصب تابلو حاشیه در جاده ها برحسب مکانیابی توسط کارشناسان به گونه ای انجام می‌شود که از لحاظ ایمنی خطری برای رانندگان نداشته باشد .

  |

  با توجه به پیش بینی افزایش زائران اربعین حسینی (ع) در سال جاری ، تکمیل پروژه‌ها و ایمن سازی محورهای منتهی به پایانه‌های مرزی خوزستان اهمیت بالایی دارد و همین دلیل محورهای منتهی به پایانه‌های مرزی که اعتبارات تکمیل و ایمن سازی آنها در سفر رئیس جمهور به خوزستان لحاظ شده است ، ...

  |

  میزان تردد وسایل نقلیه در طرح نوروزى امسال نسبت در محورهاى استان به مدت مشابه سال گذشته ۴۵ درصد و میزان ورودى و خروجى ۴۶ درصد افزایش یافته است . همچنین در شاخص هایى که تهران گذاشته است خراسان شمالى به لحاظ افزایش ماندگارى و ورودى و خروجى وسایل نقلیه ، جایگاه یازدهم را در کشور ...

  |

  هدف نگهداری راه ، تقلیل میزان خرابی راه و افزایش عمر آن ، کاهش هزینه های استهلاک وسایل نقلیه با تأمین سطوح عبور مناسب و مطلوب و همچنین ایجاد شرایط مناسب جهت رسیدن به موقع به مقصد با تأمین ایمنی است .

  |

  سیستان و بلوچستان برای توسعه و رفاه مردم نیازمند ایجاد و آماده سازی زیرساخت‌های حمل و نقل بوده و مهمترین آن احداث بزرگراه است و تا زمانی که این مهم در کمترین زمان ممکن و به صورت ضربتی محقق نگردد با وجود همه اقدامات مطلوب در حوزه ایمنی راه ها شاهد افزایش تلفات انسانی ناشی از ...

  |

  نظرات کاربران