در حال بارگذاری ...
 • تلاش شبانه روزی راهداران برای پاکسازی محور کندوان ستودنی است

  حدالامکان از مسافرت های غیر ضروری پرهیز کنند و در صورت اجبار به سفر وسایل ایمنی و زنجیر چرخ همراه داشته باشند و در زمان انسداد این محور ، از محورهای هراز و سوادکوه به عنوان محور جایگزین تردد نمایند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران اظهار داشت : تلاش شبانه روزی راهداران برای پاکسازی محور کندوان ستودنی است .

  اسماعیل فولادی گفت : به دلیل تداوم بارش برف و کولاک و احتمال ریزش سنگ و سقوط بهمن محور کندوان از ساعت ۶ و بیست دقیقه روز دوشنبه ۲۷ دی مسدود گردید و هم اکنون این محور از هر دو طرف به دلیل ریزش برف مسدود است . با توجه به بارش برف و باران ، احتمال ریزش سنگ و بهمن وجود دارد به همین دلیل از رانندگان درخواست می شود علاوه بر رعایت سرعت مطمئنه ، از توقف در حاشیه مناطق مستعد ریزش سنگ که با تابلوهای هشدار دهنده مشخص شده است خودداری کنند .

  سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خاطرنشان کرد : ۳۲۳۴ کیلومتر برف روبی در سطح جاده‌های استان توسط ۳۵۰ نفر عوامل راهداری اداره کل در سطح جاده های استان با ۲۵۰ دستگاه ماشین الات راهداری طی ۵ روز گذشته پاکسازی شد .

  وی از کاربران جاده ای درخواست کرد : حدالامکان از مسافرت های غیر ضروری پرهیز کنند و در صورت اجبار به سفر وسایل ایمنی و زنجیر چرخ همراه داشته باشند و در زمان انسداد این محور ، از محورهای هراز و سوادکوه به عنوان محور جایگزین تردد نمایند .

  گفتنی است کاربران جاده ای و مسافرین محترم جهت کسب اطلاع از آخرین شرایط ترافیکی و جوی محورها و همچنین اطلاع از انسدادها و یا محدویت های احتمالی موجود در سطح جاده های استان می توانند در هر ساعت شبانه روز با شماره تلفن گویای ۱۴۱ تماس حاصل فرمایند . همچنین سایت WWW.۱۴۱.IR و اپلیکیشن تلفن همراه۱۴۱ نیز تمامی اطلاعات لازم را در اختیار کاربران محترم قرار می دهد .
  مطالب مرتبط

  در این ایام نیز همچون گذشته ۲۲ راهدارخانه سطح استان با ۲۵۰ ماشین آلات و ۳۵۰ نفر اکیپ راهدار فعال خواهند بود .

  |

  در حال حاضر تعداد ۴۳ مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در سطح استان در حال بهره برداری و ارائه خدمات به مسافرین و رانندگان در محور های مربوطه است . همچنین تعداد ۱۷ موافقت اصولی صادره در حال احداث بوده که این تعداد پس از اتمام عملیات اجرایی در سالهای آینده به بهره برداری نهایی می رسند .

  |

  به منظور تسهیل در امر تردد در جاده های استان اجرای پروژه های روکش آسفالت تقویتی ، حفاظتی لکه گیری و درزگیری از ابتدای سال تا پایان اردیبهشت ماه اجرایی شده که در این مدت در بحث روکش تقویتی بیش از ۳۷ هزار تن آسفالت مصرف شده است .

  |

  در حال حاضر ۳۶ مجتمع خدماتی رفاهی در این استان فعالیت دارند که وجود آنها با انواع خدمات امکان توقف و استراحت رانندگان در بین راه را فراهم کرده و یا در مواقع بحرانی به آنها خدمات ارایه می دهد .

  |

  معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین از اهمیت خاصی از نظر ایمنی سفر‌های جاده‌ای برخوردار بوده و بویژه در اتوبوس‌ها و مینی بوس‌ها این معاینات با جدیت و پیگیری کارشناسان فنی دنبال می‌شود .

  |

  نظرات کاربران