در حال بارگذاری ...
 • برفروبی بیش از ۱۷ هزار کیلومتر باند از راه‌های استان همدان طی سه روز گذشته

  محورهای مواصلاتی استان همدان مجهز به دوربین های نظارتی است که با بهره‌گیری از آن‌ها از طریق اپراتورهای مرکز مدیریت راه‌ها ، شرایط جوی و ترافیکی راه‌ها به شکل آنلاین رصد می‌شود و به محض مشاهده تغییرات ، اکیپ‌ها در نقاط کوهستانی و گردنه‌های برفگیر مستقر می‌شوند تا در اسرع وقت عملیات برفروبی را به انجام برسانند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان از برفروبی ۱۷ هزار و ۸۰۰ کیلومتر باند از راه های استان در سه روز گذشته خبر داد .

  مسعود رستمی گفت : با تداوم بارش‌ها در استان همدان ، همچنان عملیات برفروبی ، یخ زدایی و نمک پاشی در راه‌های ارتباطی برون شهری ادامه دارد . با توجه به اهمیت برقراری ایمنی تردد در راه‌ها ، در سه ‌روز گذشته بیش از ۶ هزار و ۹۵۰ تن مخلوط شن و نمک به منظور جلوگیری از لغزندگی ، یخ‌زدگی و انسداد محورهای مواصلاتی ، با استفاده از ۳۱۲ دستگاه ماشین‌آلات سازمانی و تلاش ۵۳۳ نفر از راهداران و رانندگان پرتلاش این اداره کل در سطح جاده‌ها پخش شده است .

  معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان بیان کرد : محورهای مواصلاتی استان همدان مجهز به دوربین های نظارتی است که با بهره‌گیری از آن‌ها از طریق اپراتورهای مرکز مدیریت راه‌ها ، شرایط جوی و ترافیکی راه‌ها به شکل آنلاین رصد می‌شود و به محض مشاهده تغییرات ، اکیپ‌ها در نقاط کوهستانی و گردنه‌های برفگیر مستقر می‌شوند تا در اسرع وقت عملیات برفروبی را به انجام برسانند .

  رستمی ادامه داد : برای اجرای طرح راهداری زمستانی در راستای ارائه خدمات مطلوب به کاربران جاده‌ای ، نیروهای راهداری شامل رانندگان و راهداران در قالب اکیپ های راهداری ، با بهره گیری از انواع ماشین‌آلات سنگین ، نیمه سنگین و سبک در نظر گرفته شده که به محض اعلام هشدارهای هواشناسی در ۳۴ راهدارخانه ثابت و سیار استان مستقر می‌شوند تا در اسرع وقت خدمات لازم را برای برقراری ترددی ایمن بعمل آورند .

  وی تأکید کرد : مهم‌ترین دغدغه در هنگام بارش برف عدم توجه برخی از کاربران جاده‌ای به نکات ایمنی است که در بیشتر موارد این بی توجهی ها منجر به انسداد محور ، تداخلات ترافیکی ، انسداد محور و ایجاد وقفه در امر برفروبی و باز نگاه داشتن راه‌ها می‌شود . عدم استفاده از زنجیر چرخ ، نداشتن سوخت کافی ، خرابی برف پاک کن و سیستم گرمایشی وسیله نقلیه ، نداشتن سلامت فنی خودرو و عدم رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی و عرضی با سایر وسایل نقلیه عمده مشکلاتی است که ضمن ایجاد مشکل برای خود کاربران جاده‌ای ، موجب ایجاد وقفه در عملیات راهداری می‌شوند .

  وی اظهار داشت : در حال حاضر به غیر از محور نهاوند - نورآباد به دلیل بارش شدید برف و لغزندگی و محور گنجنامه(همدان-تویسرکان) به دلیل نداشتن ایمنی ، تمامی محور‌های ارتباطی استان باز بوده و تردد انجام می‌شود .

  معاون راهداری استان همدان در ادامه از رانندگان و کاربران جاده‌ای خواست حتی‌الامکان در فصل زمستان و در هنگام‌ بارش برف با توجه به هشدارهای هواشناسی ، از سفرهای شبانه و غیر ضروری خودداری کرده و در صورت الزام به سفر حتما زنجیر چرخ، پوشاک گرم و سایر تجهیزات لازم به همراه داشته باشند . مسافران و کاربران جاده‌ای حتما پیش از اقدام به سفر از طریق سامانه‌ ارتباطی و آنلاین ۱۴۱ از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌ها اطلاع کافی را کسب و سپس اقدام به سفر کنند .
  مطالب مرتبط

  طی ۱۰ ماهه امسال در راستای ایجاد شرایط مناسب برای سفر ایمن و همچنین کاهش هزینه‌های استهلاک وسایل نقلیه ، در هشت ماهه سال جاری ۲۷۵ کیلومتر محورهای استان را روکش آسفالت حفاظتی ، ۲۰۷۵ تن آسفالت پخش شده در راه‌های ارتباطی استان توسط راهداران پرتلاش این اداره انجام شده است .

  |

  تلاش خستگی ناپذیر راهداران این استان در زمان بحران برای بازگشایی محورهای کوهستانی اعم از اصلی ، فرعی روستایی ستودنی بوده و در اکثر مواقع با برنامه ریزی صورت گرفته ، همزمان اکیپ های مختلف در سطح تمامی این محورها در حال اجرای عملیات راهداری زمستانی و برف روبی هستند .

  |

  در راستای آمادگی برای پیشگیری و جلوگیری از بسته شدن محورهای استان در اثر بارش برف ، ریزش کوه و وقوع سیلاب ، از ظرفیت ۲۵۰ دستگاه ماشین آلات سبک ، نیمه سنگین و سنگین و همچنین ۳۵۰ نیروی راهدار در طرح زمستانه بهره‌ خواهیم گرفت .

  |

  با توجه به کولاک شدید و برودت دما و یخ زدگی سطح محورهای بیرجند - سربیشه محدوده مود تا سربیشه و محور بیرجند - قاین ، حدفاصل بیرجند تا آرین شهر و محور قهستان زهان محدوده شیرگ تا ذهان پلیس راه استان تردد را برای ایمنی کامل و برای جلوگیری از مشکلات احتمالی ممنوع اعلام نموده بود که با ...

  |

  راه­‌های ارتباطی بیش از ۶۴ روستا در شهرستان‌های بیرجند ، سربیشه ، سرایان ، بشرویه ، خوسف ، قاین و فردوس در ۲۴ ساعت گذشته به علت برف و سیلاب که منجر به انسداد ۱۳ مسیر به علت رواناب ایجادشده در آبنماها شد که با تلاش عوامل راهداری و پلیس راه بازگشایی شده و در حال حاضر راهداران ...

  |

  نظرات کاربران