در حال بارگذاری ...
 • نیروی انسانی متخصص ، لازمه شکوفایی حوزه دریایی و بندری است

  اگر نیروی سازمانی متخصص و کارآمد باشد ، می‌توانیم عملکرد بهتری داشته باشیم ؛ نباید تخصص به مدرک‌گرایی ختم شود بلکه باید آموزش‌های علمی در قالب تئوری و عملی در دستور کار قرار گیرد و در نهایت منجر به پیشبرد مطلوب فعالیت‌ها شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نیروی انسانی متخصص ؛ لازمه شکوفایی حوزه دریایی و بندری است ، گفت : توسعه کمی و کیفی نیروهای انسانی در حوزه دریایی و بندری ، بهبود وضعیت اقتصادی کشور را به دنبال دارد .

  علیرضا پاک‌فطرت در رابطه با ضرورت بکارگیری نیروی انسانی متخصص در حوزه دریایی و بندری و لزوم موافقت مجلس شورای اسلامی با درخواست سازمان بنادر نسبت به جذب و بورسیه کردن دانشجو در دانشگاه‌های داخلی کشور در رشته های علوم و فنون دریایی و بندری از منابع داخلی خود ، اظهار داشت : متاسفانه طی سال‌های اخیر کمتر به مقوله تخصصی بودن نیروها توجه شده است لذا ضرورت دارد به سمت افزایش بهره وری با هدف جلوگیری از هدر رفت منابع برویم .

  وی ادامه داد : اگر نیروی سازمانی متخصص و کارآمد باشد ، می‌توانیم عملکرد بهتری داشته باشیم ؛ نباید تخصص به مدرک‌گرایی ختم شود بلکه باید آموزش‌های علمی در قالب تئوری و عملی در دستور کار قرار گیرد و در نهایت منجر به پیشبرد مطلوب فعالیت‌ها شود .

  عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر قصد داریم حمل و نقل دریایی ایران توسعه پیدا کند و شاهد پویایی در حوزه دریایی و بندری باشیم باید از نیروهای متخصص بهره ببریم ، چراکه این گونه می توان با کشورهای رقیب در سطح منطقه و بین المللی رقابت کرد ، گفت : حمل و نقل دریایی در میان شقوق حمل و نقل ارزانتر و به صرفه تر است و به طور حتم رونق و پویایی آن می‌تواند شکوفایی اقتصاد ایران را به همراه داشته باشد .

  پاک‌فطرت با تاکید بر اینکه رونق حمل و نقل دریایی ایران می تواند منجر به اشتغال آفرینی ، ارزآوری و رونق اقتصادی کشور شود ، اظهار داشت : باید به مقوله پذیرش دانشجو در رشته های علوم و فنون دریایی و بندری در دانشگاه های معتبر کشور توجه داشته باشیم و نیروی انسانی تربیت کنیم که شامل افراد نخبه بوده و به خوبی از عهده فعالیت‌ها در حوزه دریایی و بندری بر آیند .

  وی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت حمل و نقل دریایی کشور به بهترین شکل استفاده کرد ، گفت : توسعه کمی و کیفی نیروهای انسانی در حوزه دریایی و بندری می تواند به بهبود وضعیت اقتصادی منجر شود و با توجه به شرایط نامطلوب فعلی کشور در حوزه واردات و صادرات ، می‌توان با ۱۵ کشور همسایه ایران ، سطح مبادلات اقتصادی را افزایش دهیم .
  مطالب مرتبط

  در راستای راهبردهای توسعه‌ای دولت برای ارتباطات گسترده اقتصادی و بازرگانی با کشورهای همسایه ، برنامه‌ریزی شده تا با عملیاتی‌سازی همکارهای بندری و دریایی منطقه‌ای و بین‌المللی ، ترافیک بندری را در بنادر شمال‌ کشور ، به‌ ویژه در بندر ترانزیتی و صادراتی امیراباد ، افزایش ...

  |

  با همت و برنامه‌ریزی سازمان بنادر و دریانوردی ، عملیات لایروبی خلیج گرگان آغاز شد و مجمع نمایندگان هم کمک می کند تا فرایند نجات خلیج شتاب گیرد .

  |

  خلیج گرگان سال‌هاست که گرفتار چالش‌هایی از جمله کمبود آب برای تجدید حیات آبزیان ، شکار بی رویه ، لایروبی نکردن کانال های آبرسان ، افزایش تعداد آب بندان و مزارع پرورش ماهی در بالا دست شده و این عوامل بر بحرانی شدن شرایط منطقه افزوده و ضرورت تلاش برای حل آن را جدی تر کرده است .

  |

  باید شاهد حمایت و پشتیبانی کامل دولت باشیم و اجازه ندهیم فرصت از دست برود ، بنابراین باید هرچه سریع تر زیرساخت های لازم را فراهم کرده و نسبت به نحوه فعالیت ها ، به نتیجه برسیم . جام جهانی قطر ، فرصت بسیار خوبی برای توسعه حمل و نقل دریایی کشور در برخی بخش ها است و بخش خصوصی در این ...

  |

  چه در حوزه صادرات کالا و چه در بخش جابجایی مسافر باید از ظرفیت به وجود آمده استفاده کنیم چرا که حمل و نقل دریایی ارزان ترین و ایمن ترین نوع حمل و نقل است .

  |

  نظرات کاربران