در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات بازگشایی ۴۱ محور روستایی در استان کرمانشاه

  برای بازگشایی و برفروبی محورهای شریانی و اصلی استان کرمانشاه ، چهار هزار و ۳۱۰ کیلومتر باند برفروبی با همکاری ۲۶۷ نفر راهدار ، ۱۷۶ دستگاه ماشین آلات راهداری ، ۲ هزار و ۳۸۵ تن شن و نمک انجام شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت : در ۲۴ ساعت گذشته بیش از چهار هزار کیلومتر باند برف روبی انجام شده است و عملیات بازگشایی ۴۱ محور روستایی مسدود آغاز شده است .

  فریبرز کرمی گفت : با توجه به‌ الویت بندی و انجام عملیات برف روبی در محورهای شریانی و اصلی در حال حاضر هیچ یک از راه های اصلی استان کرمانشاه مسدود نمی باشد . ۴۱ محور روستایی مسدود است و از ابتدای صبح عملیات بازگشایی این محور ها آغاز شده است .

  کرمی گفت : در مجموع ساعات بارش برف در استان را ۲۱۴ ساعت، مجموع ساعات بارش باران را هفت ساعت و مجموع ساعات کولاک را نیز ۲۵ ساعت اعلام کرد و افزود : بارش برف از دوشنبه شب در استان قطع شده و اکنون شاهد یخ زدگی جاده ها هستیم و عملیات نمکپاشی از شب گذشته انجام شده است .

  وی در ادامه گفت : برای بازگشایی و برفروبی محورهای شریانی و اصلی استان کرمانشاه ، چهار هزار و ۳۱۰ کیلومتر باند برفروبی با همکاری ۲۶۷ نفر راهدار ، ۱۷۶ دستگاه ماشین آلات راهداری ، ۲ هزار و ۳۸۵ تن شن و نمک انجام شده است .

  کرمی با بیان اینکه بیشتر در محورهای شهرستان های روانسر ، پاوه ، سرپل ذهاب ، دالاهو و سنقر شاهد بارش برف بودیم ، گفت : بیشترین عملیات راهداری در راستای برف روبی در محورهای روانسر به پاوه و پاوه به سه راهی شهدا ، روانسر ، جوانرود ، ثالث باباجانی و سرپل ذهاب انجام شد . طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ هزار ۱۰۰ تماس با مرکز مدیریت اطلاعات راه گرفته شده و ۲۲۴ خودرو در برف مانده امداد رسانی شده است .
  مطالب مرتبط

  نظر به مطالبات مردمی و وضعیت نامناسب سطح آسفالتی این محور روستایی که عامل ارتباط روستاهای چاهک ، مهرزمین ، آبدانک ، ابره در و... با مرکز بخش است ، نسبت به بهسازی این مسیر اقدام شد .

  |

  تعداد روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان ارومیه ۵۱۶ روستا است که از این تعداد ۴۵۰ روستا برخوردار از راه آسفالته است و طبق محاسبات انجام گرفته نزدیک به ۹۶ درصد خانوار روستاهای ۲۰ خانوار این شهرستان از راه آسفالته برخوردار هستند که با اتمام پروژه های متعدد بهسازی و آسفالت ...

  |

  هم اکنون تمامی محورهای اصلی و شریانی استان کرمانشاه باز بوده و تردد به سهولت در حال انجام است . مردم می‌توانند برای آگاهی از آخرین وضعیت راه‌ها با شماره ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌ها تماس حاصل کنند .

  |

  در راستای اجرای طرح راهداری زمستانی مجموعا از ظرفیت ۲۹۷ نفر نیروی راهداری استفاده و ۱۹۳ دستگاه ماشین آلات نیز به کارگیری شدند .

  |

  اکنون تنها یک محور روستایی در شهرستان ثلاث‌باباجانی مسدود است . در قالب اجرای طرح راهداری زمستانی ۱۲۸ نیروی راهدار و ۹۳ دستگاه ماشین آلات به کارگیری شدند .

  |

  نظرات کاربران