در حال بارگذاری ...
 • نوسازی تابلوهای قدیمی برق ترمینال یک فرودگاه مهرآباد با هدف تامین برق پایدار

  تابلوهای قدیمی ترمینال یک و حوزه‌های زیرمجموعه آن بیش از نیم قرن قدمت داشت و بایستی تعویض و نوسازی می‌شد ، سیستمی که وظیفه برق‌رسانی به بخش های مختلف سالن ترمینال ۱ ، ترمینال کرو ، اداره هماهنگی پرواز ، ترانزیت ۱ ، پلیس ، سپاه ، ساختمان اداره کل قدیم ، CIP ترمینال ۱ و اتاق سرور اصلی را انجام می‌دهد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، پروژه مهم و بزرگ تعویض و نوسازی تابلوهای قدیمی ترمینال یک و حوزه‌های زیرمجموعه آن با هدف تامین برق پایدار و مطمئن و افزایش قابلیت اعتماد و اطمینان شبکه توزیع برق و روشنایی در فرودگاه بین‌المللی مهرآباد در دست انجام است .

  حبیب عزیزی ، رییس اداره برق و روشنایی سطوح پروازی فرودگاه بین‌المللی مهرآباد ، با بیان اینکه پروژه تعویض و نوسازی تابلوهای قدیمی ترمینال یک ، از نقاط عطف این فرودگاه در راستای بهسازی تجهیزات الکتریکال با هدف افزایش قابلیت اطمینان و اعتماد شبکه توزیع برق و روشنایی ترمینال یک و ساختمان‌ها و ارگان‌های تابعه محسوب می‌شود ، گفت : تابلوهای قدیمی ترمینال یک و حوزه‌های زیرمجموعه آن بیش از نیم قرن قدمت داشت و بایستی تعویض و نوسازی می‌شد ، سیستمی که وظیفه برق‌رسانی به بخش های مختلف سالن ترمینال ۱ ، ترمینال کرو ، اداره هماهنگی پرواز ، ترانزیت ۱ ، پلیس ، سپاه ، ساختمان اداره کل قدیم ، CIP ترمینال ۱ و اتاق  سرور اصلی را انجام می‌دهد .

  وی با بیان اینکه این پروژه مهم و بزرگ با هماهنگی تمامی ادارات مهرآباد و پشتبانی اداره کل تسهیلات و تجهیزات فرودگاهی از اول آذر در چهار فاز اصلی در حال اجراست ، افزود : با توجه به حجم بالا ، گستردگی و پیچیدگی این پروژه ، تمام سعی بر این است که با استفاده از روش‌های اجرایی خاص مانند مانور ارتباطی تابلوها ، hot line (بدون خاموشی یا خاموشی حداقلی بخش‌های مختلف) و هماهنگی‌های همزمان چند جانبه ، خللی در انجام پروازها و خدمت‌رسانی به مسافران به وجود نیاید .
  مطالب مرتبط

  فرودگاه مهرآباد با آمادگی کامل از لحاظ نیروی انسانی ، امکانات و تجهیزات زمستانی به استقبال فصل زمستان می‌رود و ما با برگزاری مانور زمستانی و برنامه‌ریزی مدون ، تمامی تجهیزات ، امکانات و نقاط ضعف و قوت را شناسایی کرده و در جهت رفع نقاط ضعف اقدام خواهیم کرد .

  |

  هفته گذشته این تست رو باند ۲۹ راست مهرآباد صورت گرفت و مشخص شد این باند نیازی به عملیات لاستیک‌زدایی (RUBBER DEPOSITS) ندارد . همچنین ما در نظر داریم که پیش از آغاز فصل زمستان ، دوره آتی تست اصطکاک را روی باند ۲۹ راست انجام دهیم .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، گزارش عملکرد فرودگاه‌های کشور در ماه مهر سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد ، پروازهای فرودگاه‌های کشور نسبت به ماه پیش از آن و سال ...

  |

  این پروژه در مدت زمانی کمتر از ۶۰ روز و با هزینه‌ای حدود ۵ میلیارد ریال با رعایت نکات فنی و مهندسی مورد نظر دهم آذر ماه به مجموعه فرودگاهی مهرآباد افزوده شد .

  |

  باید از ظرفیت بالای استان در زمینه توسعه گردشگری و بحث صادرات کالا با استفاده از فرودگاه های استان استفاده مفید و مناسب بعمل آید .

  |

  نظرات کاربران