در حال بارگذاری ...
 • تاکید بر روانسازی فعالیت های مرزی با افزایش هماهنگی بین دستگاهی

  مرز رسمی یکی از مرزهای ۲۴ ساعته و این مهم باید به طور کامل در روند خدمات و پذیرش و ترخیص ناوگان جاری باشد که تحقق فعالیت بی وقفه مرزی باید با رفع موانع و مشکلات از سوی طرف مقابل جهت انجام تعهدات بدون تعطیلی حتی یک ساعت صورت پذیرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، استاندار آذربایجان غربی در دهمین نشست شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان بر روانسازی فعالیت های مرزی با افزایش هماهنگی بین دستگاهی و رفع مشکلات مرزی با بهره گیری از ظرفیت های قانونی تاکید کرد .

  در دهمین نشست شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان در سال جاری با موضوع "روان سازی ظرفیت صادرات" که در محل پایانه مرزی سرو برگزار شد، بر روانسازی فعالیت های مرزی با افزایش هماهنگی بین دستگاهی و رفع مشکلات مرزی با بهره گیری از ظرفیت های قانونی تاکید کرد و گفت : تقویت زیرساخت‌ها و افزایش صادرات در استان در اولویت کار است و با استمرار بازدیدهای میدانی از وضعیت مرزهای استان و برگزاری جلسات شورای مبادلات مرزی در محل پایانه های مرزی و توجه به این مبادی ورودی و خروجی ، ترانزیت ، بازارچه‌های مرزی این هدف را عملیاتی خواهیم ساخت .

  محمدصادق معتمدیان توسعه صادرات و تجارت را یکی از اولویت‌های امروز کشور عنوان کرد و ادامه داد : مرزهای رسمی پیشانی جمهوری اسلامی هستند و به هیچ وجه ناهماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی در بحث توسعه زیرساخت‌ها و مدیریت مرز مورد قابل قبول نیست که در راستای برنامه اقتصادی کشور در سال آینده و هدف گذاری برای رشد ۸ درصدی شاخص های اقتصادی برنامه های توسعه ای در حوزه اقتصادی برای استانها پیش بینی شده که در این راستا سهم آذربایجان‌غربی رشد اقتصادی ۷.۳ درصد است .

  مقام عالی استان آذربابجان غربی  توسعه فعالیت های اقتصادی و استفاده از ظرفیت مرزها در تجارت مرزی و ترانزیت بسیار حائز اهمیت دانست و یادآور شد : از سال آینده با افزایش اختیارات استانداران و بویژه استانداران استان های مرزی ، تسریع در روند حل مشکلات و شتاب بخشیدن به روند پیشرفت و آبادانی همه جانبه استان را شاهد خواهیم‌ بود .

  استاندار آذربایجان غربی پیگیری نواقص و تعلل در خدمات رسانی و پذیرش ناوگان ترانزیتی کشور ترکیه با تکیه بر اصول دیپلماسی توسط دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه را خواستار شد و گفت : مرز رسمی یکی از مرزهای ۲۴ ساعته و این مهم باید به طور کامل در روند خدمات و پذیرش و ترخیص ناوگان جاری باشد که تحقق فعالیت بی وقفه مرزی باید با رفع موانع و مشکلات از سوی طرف مقابل جهت انجام تعهدات بدون تعطیلی حتی یک ساعت صورت پذیرد .
  مطالب مرتبط

  قطعه دوم راه بین شهری ربط - بوکان نیز به طول ۶.۸ کیلومتر با ۱۱۰ میلیارد اعتبار ساخته می‌شود و دو قطعه نیز از سمت شهرستان بوکان به طول ۱۰ کیلومتر احداث خواهد شد .

  |

  خوشبختانه با هماهنگی و همکاری نهادهای مستقر در پایانه مرزی بازرگان و نظارت های انجام شده و انتقال رویه های گمرکی ، انتقال تخلیه و بارگیری ها به پس کرانه ، افزایش تردد و پذیرش ۲۴ ساعته مشکل صف های طولانی کامیون در این پایانه مرزی بر طرف گردید .

  |

  وزارت راه و شهرسازی باید در جهت حل مشکلات در این حوزه و اختصاص اعتبارات ویژه به این بخش در استان نقش موثری ایفا کند .

  |

  استان آذربایجان غربی یکی از استان های ثروتمند کشور و سرشار از نعمت های خدادادی است که تاکنون بهره لازم از این نعمت ها برای جهش توسعه و آبادانی استان استفاده نشده است .

  |

  ۲۴ ساعته شدن مرز ماهیرود ، حل مشکل تعهدات ارزی ، ساماندهی نیروهای اداری مرز ماهیرود ، تکمیل جاده دسترسی میل ۷۸ به فراه افغانستان ، واردات خشکبار از کشور افغانستان ، تقویت زیرساخت ها و تولید کالاهای صادراتی در مرز از جمله درخواست های مطرح شده برای حل مشکلات توسعه صادرات در ...

  |

  نظرات کاربران