در حال بارگذاری ...
 • شناسایی و جمع‌آوری ۳۳۷ تابلو و بیلبورد غیرمجاز در راه‌های استان البرز

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون توسعه مدیریت و منابع اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای البرز گفت : از از ابتدای سال تاکنون ۳۳۷ تابلو و بیلبورد غیرمجاز در راه‌های استان شناسایی و جمع‌آوری شده است .

  رحمان شجاعی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون ۳۳۷ تابلو و بیلبورد غیرمجاز در راه‌های استان شناسایی و جمع‌آوری شده است ، اظهار کرد : براساس قانون ایمنی راه‌ها ، نصب هرگونه تابلوی تبلیغاتی و اختصاصی در حریم راه‌ها باید صرفا با مجوز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و طی شدن روال مربوطه شامل مکان‌یابی صحیح محل نصب تابلو ، میزان بازتابش نور و … انجام شود .

  وی ، رعایت اصول ایمنی را لازمه اخذ مجوز نصب تابلو دانست و گفت : متقاضیان برای نصب تابلوهای تبلیغاتی در حاشیه راه‌ها می‌توانند با مراجعه به اداره‌کل حمل و نقل استان نسبت به اخذ مجوز مطابق استاندارهای لازم اقدام کمک کنند . این مسئول در ادامه از وجود ۴۵ دستگاه تابلوی هدایت مسیر در راه‌های البرز خبرداد و افزود : مهمترین کاربرد این تابلوها ، مسیریابی سریع رانندگان برای انتخاب کوتاه‌ترین و بهترین مسیر جهت کاهش زمان سفر و دست‌یابی آسان‌تر به مقصد است .

  شجاعی گفت : تابلوهای هدایت مسیر غالبا در مسیرهای بزرگراهی ، معابر اصلی و فرعی در محل‌های ورودی و خروجی‌ها و یا به‌صورت پیش‌آگاهی قبل از رسیدن به محل خروجی و ورودی نصب می‌شوند .
  مطالب مرتبط

  در برف روبی اولویت با جاده‌های اصلی است ؛ اکنون نیز در جاده‌های روستایی در حال بازگشایی راه‌ها هستیم ، اما برخی از جاده‌ها به دلیل بهمن‌گیری و خطر آوار بهمن بر روی نیروهای راهدار ، امکان بازگشایی ندارند .

  |

  تعداد محورهای آسیب دیده ۸۸۹ محور است که این محورها در استان‌های هرمزگان ، جنوب کرمان ، ایرانشهر ، لارستان ، خراسان جنوبی ، فارس ، ایلام ، خوزستان ، لرستان و بوشهر بوده‌اند .

  |

  در عملیات راهداری زمستانی در بارش‌های اخیر در کلیه محورهای استان ۶۷۵ تن مخلوط شن و نمک مورد استفاده قرار گرفته است .

  |

  داشتن یک رویه سالم راه همراه با نصب علائم ایمنی لازم بوده تا بتوان با خیالی آسوده تردد کرد و از جمله اهدافی که این اداره کل برای دستیابی به آن تلاش می کند مطالعه و فراهم نمودن طرح های لازم برای انجام و اجرای رویه های آسفالتی مناسب و اقتصادی بودن آن است .

  |

  شن ریزی در محورهای روستایی با استفاده از اعتبارات ارزش افزوده فرمانداری‌ها ، شانه سازی و شن ریزی محورهای روستایی به طول بالغ بر ۶۰ کیلومتر ، بوته زنی و تسطیح حریم محورهای روستایی بیش از ۸۰ کیلومتر از فعالیت های این اداره در ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ بوده است . همچنین جهت ایمن سازی ...

  |

  نظرات کاربران