در حال بارگذاری ...
 • انجام ۶۰ کیلومتر عملیات برف‌روبی در محورهای سردسیر استان کرمانشاه

  طی ۲۴ ساعت گذشته در محورهای برف گیر استان کرمانشاه مجموعاً ۶۰ کیلومتر باند عملیات برف روبی و ۳۳ هزار تن عملیات نمک باشی برای پیشگیری از یخ زدگی جاده‌ها توسط اکیپ‌های راهداری انجام گرفته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از انجام ۶۰ کیلومتر عملیات برف‌روبی در محورهای سردسیر کرمانشاه طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

  فریبرز کرمی اظهار کرد : با ورود سامانه بارشی به استان کرمانشاه طی روز گذشته بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی استان آغاز شد که اکیپ‌های راهداری در حالت آماده باش قرار گرفتند . به علت بارش برف در محورهای سردسیر استان کرمانشاه مانند پاوه به نوسود ، پاوه به سه راهی گردنه شهدا ، پاوه به پلنگان و گردنه خسروآباد شهرستان سنقر و کلیایی عملیات برف روبی در این محورها انجام گرفت .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه تصریح کرد : طی ۲۴ ساعت گذشته در محورهای برف گیر استان کرمانشاه مجموعاً ۶۰ کیلومتر باند عملیات برف روبی و ۳۳ هزار تن عملیات نمک باشی برای پیشگیری از یخ زدگی جاده‌ها توسط اکیپ‌های راهداری انجام گرفته است .

  وی گفت : با توجه به متوقف شدن بارش‌ها در استان کرمانشاه و تلاش مأموران راهداری تمامی محورهای مواصلاتی استان باز بوده و مشکل خاصی وجود ندارد .

  کرمی با بیان اینکه آمادگی راهداری برای فصل سرما رسما از اول آبان‌ماه شروع شده است گفت : ۴۶ راهدارخانه ثابت و سیار ، ۳۶۰ دستگاه ناوگان سبک و سنگین ، ۵۰۰ نیرو راهدار و ۲۰۰ نفر پشتیبان برای خدمات‌رسانی در فصل زمستان در آماده باش کامل به سر می‌برند .

  وی همچنین از هموطنان خواست ؛ پیش از سفر از طریق تماس با سامانه تلفن گویای ۱۴۱ مرکز مدیریت اطلاعات راه ها و حمل و نقل جاده ای که بصورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی است ، اطلاعات آخرین وضعیت راه‌های کشور را دریافت کنند .
  مطالب مرتبط

  با توجه به این که میانگین عمر تجهیزات راهداری استان ۲۳ سال است اما مجبور هستیم برای حل مشکلات موجود از این دستگاه‌ها استفاده کنیم که طبق پیش‌بینی به عمل آمده در فصل‌های گرم سال نسبت به بازسازی این دستگاه‌ها اقدام شد . خوشبختانه تمامی راه‌های اصلی و فرعی استان باز است به جز ...

  |

  با تلاش نیروهای راهداری استان همدان تمام محورهای مواصلاتی استان باز بوده و مشکلی خاصی وجود ندارد . مردم می‌توانند پیش از سفر و تردد در محورهای مواصلاتی استان همدان با سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌ها تماس گرفته و از آخرین وضعیت راه‌ها با خبر شوند .

  |

  برای عملیات برف روبی و بازگشایی محورهای برف گیر ۴۷ نیرو راهداری با ۳۶ دستگاه ماشین آلات فعالیت دارند .

  |

  تاکنون در محورهای مواصلاتی شهرستان پاوه ۳۰ کیلومتر باند عملیات برف‌روبی و ۱۳ تن عملیات شن و نمک پاشی به منظور پیشگیری از یخ زدگی جاده‌ها صورت گرفته است .

  |

  حدالامکان از مسافرت های غیر ضروری پرهیز کنند و در صورت اجبار به سفر وسایل ایمنی و زنجیر چرخ همراه داشته باشند و در زمان انسداد این محور ، از محورهای هراز و سوادکوه به عنوان محور جایگزین تردد نمایند .

  |

  نظرات کاربران