در حال بارگذاری ...
 • افزایش ۳۰ درصدی اعتبارات بودجه‌ای بخش حمل و نقل ، پاسخگوی نیاز استان نیست

  مطابق با مواد ۲۷ و ۵۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات دولتی و در راستای تمرکززدایی ، استفاده بهینه از ظرفیت ها و جذب سرمایه گذاری های غیردولتی ، طرح های ملی و استانی را می توان در چارچوب قانون به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار کرد که اداره کل راه و شهرسازی استان تهران آمادگی جذب سرمایه گذار برای اجرای اینگونه طرح‌ها را دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از افزایش ۳۰ درصدی اعتبارات بودجه ای بخش حمل و نقل نسبت به سال ۹۹ خبر داد و تاکید کرد : این افزایش ناچیز است و به هیچ عنوان پاسخگوی نیاز استان نیست .

  خلیل محبت خواه گفت : بودجه اعتبارات برای بخش حمل و نقل  طرح‌های عمران شهری شامل تهیه نقشه کاداستر شهری ، نقشه پایه شهرهای استان تهران و تهیه و بازنگری طرح‌های جامع و همچنین طرح‌های حمل و نقل نسبت به سال ۹۹ به میزان ۳۰ درصد افزایش داشته است، اما این میزان از افزایش اعتبارات پاسخگوی هزینه عملیات اجرایی پروژه های مهم زیرساختی استان تهران نیست .

  وی با تاکید بر حفظ مسیر جهادی و سازندگی در بخش‌های زیربنایی استان تهران تصریح کرد : مطابق با مواد ۲۷ و ۵۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات دولتی و در راستای تمرکززدایی ، استفاده بهینه از ظرفیت ها  و جذب سرمایه گذاری های غیردولتی ، طرح های ملی و استانی را می توان در چارچوب قانون به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار کرد که اداره کل راه و شهرسازی استان تهران آمادگی جذب سرمایه گذار برای اجرای اینگونه طرح‌ها را دارد .

  وی افزود : البته در طرح‌های زیرساختی باید به دنبال مدل‌های جدید سرمایه گذاری باشیم که این مساله از طریق اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و معاونت برنامه ریزی وزارت متبوع در دست پیگیری است . قسمت بزرگی از ظرفیت‌های مالی و بودجه‌ای امسال بخشی از مطالبات پیمانکاران اداره کل راه و شهرسازی استان تهران است که از طریق تهاتر با بدهی‌های بانکی و مالیاتی تسویه و پرداخت می‌شود .

  وی مطالبات سال‌های گذشته را قابل توجه دانست و افزود : عدد بزرگی از اعتبارات عمرانی هر سال صرف پرداخت بدهی سال‌های گذشته می شود که رقم بزرگی است .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان گفت : بیش از ٥٠ هکتار اراضی بندر انزلی آماده واگذاری به بخش خصوصی است .

  |

  درخواست و گزارشات مرتبط در حوزه شهرستانی پس از تکمیل کامل پرونده و انجام تمامی مشاهدات و بررسی های میدانی ، پرونده این پروژه در کارگروه امور زیر بنایی استان تهران طرح خواهد شد .

  |

  تمامی مراحل بارگزاری مناقصه از دریافت اسناد تا ارائه پیشنهاد مناقصه گران و بازگشایی پاکت ها از طریق درگاه سامانه تدارکات الکترونیک دولت به آدرس www. Setadiran.ir است .

  |

  بحثی که به صورت جدی به محوریت معاونت برنامه ریزی و منابع وزارت راه و شهرسازی و این اداره کل پیگیری گردیده بحث سرمایه گذاری از طریق مشارکت بخش خصوصی بوده که در این فاصله به بررسی و مطالعه طرح های اقتصادی - تجاری توسط یکی از شرکت های مشاور ذیصلاح اقدام گردید و پس از پیگیری های ...

  |

  این پروژه که مورد درخواست بهسازی کاربران جاده ای است مجدد در دستور کار این اداره کل قرار گرفت و در زمستان امسال مسیر ۹ کیلومتر باقیمانده تعریض و بهسازی خواهد شد .

  |

  نظرات کاربران