در حال بارگذاری ...
 • اتمام عملیات تعریض محور روستایی قلعه رستم در شهرستان ازنا

  در هشت ماهه امسال در حوزه راهداری تعداد ۹۰ دستگاه پل ، ابنیه فنی راه و آبرو در این شهرستان لایروبی و بازگشایی شده و عملیات ترمیم و بازسازی پل مدآباد نیز به پایان رسیده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رییس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ازنا گفت : عملیات تعریض و ترانشه‌برداری محور روستایی قلعه‌ رستم شهرستان ازنا به اتمام رسید و مسیری ایمن برای تردد ساکنان این منطقه فراهم شد .

  سجاد درگاه‌پور گفت : از ابتدای سال جاری در راستای ایمن‌سازی و رفع نقاط پرتصادف در راه‌های اصلی ، فرعی و روستایی ، عملیات تعریض و ترانشه‌برداری محور کوهستانی قلعه رستم ازنا اجرایی شد که با اتمام آن مسیری ایمن برای تردد ساکنان این منطقه فراهم شده است .

  وی با اشاره به عملکرد اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ازنا در هشت ماهه ۱۴۰۰ اظهار داشت : در حوزه راه روستایی پیگیری‌های لازم در خصوص اجرای مناقصه آسفالت راه روستایی هندر - دوبلوکان به طول هفت کیلومتر و  راه روستایی گیلجرد-دومنه به طول سه کیلومتر انجام شده است .

  رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ازنا از مرمت و بازسازی راهدارخانه‌های محمودآباد و مرزیان ، پاسگاه پلیس راه ازنا _ الیگودرز و ساختمان مرکزی این اداره خبر داد و گفت : در هشت ماهه امسال در حوزه راهداری تعداد ۹۰ دستگاه پل ، ابنیه فنی راه و آبرو در این شهرستان لایروبی و بازگشایی شده و عملیات ترمیم و بازسازی پل مدآباد نیز به پایان رسیده است .

  وی از اجرای روکش آسفالت در ۱۵ کیلومتر از راه‌های اصلی و ۳۰ کیلومتر راه فرعی ازنا خبر داد و گفت : این پروژه‌ها با پایان فصل سرما و انتخاب پیمانکار ، تکمیل خواهند شد ، در زمینه رفع نقاط پرتصادف نیز دو نقطه زرنان و کلکله و پازردآلو ایمن‌سازی شده است .

  درگاه‌پور گفت : در حوزه ایمنی و حریم راه نیز با تعویض ۱۷۰ عدد تابلو اطلاعاتی ، هشداری و ایمنی ، نصب ۲۰۰ عدد تابلو و علائم جدید ، تعمیر و نصب یک و نیم کیلومتر گاردریل ، نصب ۸۰۰ عدد چشم گربه‌ای ، ۴۰عدد سرسپری گاردریل ، ساخت ۱۵۰ فلش بتنی برای آشکارسازی هره‌های خاکی و نقاط پرتگاهی ، شناسایی و برخورد با ۱۶ مورد تخلف ساخت‌وساز غیرمجاز در حریم راه ، ۳۵ مورد تخریب و قلع و قمع و رفع تجاوز به حریم ، صدور اخطار و ارجاع ۹۳ پرونده تخلف حریم به مراجع قضایی انجام شده است .

  وی اصلاح شیب شیروانی به طول ۸۰ کیلومتر در راه‌های اصلی و روستایی ، لکه‌گیری و چاله‌گیری آسفالت به میزان ۲۷۰ تن ، علف‌زنی حریم در طول ۲۲۰ کیلومتر و پاکسازی ۱۳۰ کیلومتر قنو را از دیگر عملکردهای شاخص در حوزه نگهداری راه عنوان کرد‌ .

  رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ازنا با اشاره به عملکرد حوزه حمل و نقل گفت : از اقدامات شاخص حمل و نقل در هشت ماهه امسال می‌توان به همکاری با استان و اعزام ۷۰۰ دستگاه ناوگان باری برای حمل کالاهای اساسی از مبدا بندر امام خمینی(ره) ، برقراری یکصد گشت کنترل دروازه‌ای مسافر ، ۱۷ گشت مشترک کنترل باسکول‌های مقابل پلیس راه ، معرفی ۵۶۰راننده و متصدی شرکت‌های حمل و نقل برای واکسیناسیون ، صدور ۱۵ هزار بارنامه و شناسایی و معرفی ۲۵۹ راننده متخلف فاقد بارنامه به کمیسیون‌های رسیدگی به تخلفات اشاره کرد .
  مطالب مرتبط

  حدالامکان از مسافرت های غیر ضروری پرهیز کنند و در صورت اجبار به سفر وسایل ایمنی و زنجیر چرخ همراه داشته باشند و در زمان انسداد این محور ، از محورهای هراز و سوادکوه به عنوان محور جایگزین تردد نمایند .

  |

  با توجه به این که میانگین عمر تجهیزات راهداری استان ۲۳ سال است اما مجبور هستیم برای حل مشکلات موجود از این دستگاه‌ها استفاده کنیم که طبق پیش‌بینی به عمل آمده در فصل‌های گرم سال نسبت به بازسازی این دستگاه‌ها اقدام شد . خوشبختانه تمامی راه‌های اصلی و فرعی استان باز است به جز ...

  |

  در طرح زمستانی ۴۳۰ نیروی انسانی در ۲۲ راهدارخانه مرکزی و بین‌راهی مستقر بوده و با امکانات فعلی نسبت به خدمات‌رسانی اقدام کردند . به دنبال بارش‌های اخیر در استان که شدت نسبتاً بالایی داشته است متأسفانه به صورت دوره‌ای ۳۰ تا ۴۰ دستگاه از ماشین‌آلات ما دچار نقص فنی شده به ...

  |

  با تلاش نیروهای راهداری استان همدان تمام محورهای مواصلاتی استان باز بوده و مشکلی خاصی وجود ندارد . مردم می‌توانند پیش از سفر و تردد در محورهای مواصلاتی استان همدان با سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌ها تماس گرفته و از آخرین وضعیت راه‌ها با خبر شوند .

  |

  در این ایام پروژه‌های عملیات روکش آسفالت حفاظتی در آزادراه کرج - قزوین ، درزگیری و لکه‌گیری روکش آسفالت محدوده ماهدشت - اشتهارد - بوئین زهرا ، بهسازی و روکش آسفالت راه‌های روستایی ساوجبلاغ نیز به بهره‌برداری می‌رسد .

  |

  نظرات کاربران