در حال بارگذاری ...
 • تشریح عملکرد عمرانی سازمان بنادر و دریانوردی در سه ماه نخست دولت سیزدهم

  ادامه اجرای طرح توسعه اسکله‌های نفتی مجتمع بندری شهید رجایی با پیشرفت فیزیکی ۴۸ درصد ، ادامه احداث سیلوی غلات ۱۰۰ هزار تنی بندر شهید بهشتی چابهار با پیشرفت فیزیکی ۱۱۴۲ درصد و همین‌طور ادامه احداث کریدور لجستیکی منتهی به بندر شهید بهشتی چابهار با پیشرفت فیزیکی ۱۰۶۲ درصد دیگر عملکردهای سازمان بنادر و کشتیرانی در سه ماه گذشته اعلام شده‌اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ تکمیل و همچنین ادامه اجرای طرح‌های توسعه‌ای بنادر از دیگر اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در سه ماه نخست فعالیت دولت سیزدهم است .

  بر اساس گزارش معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه‌وشهرسازی در خصوص مجموعه فعالیت‌های این وزارتخانه در سه ماه نخست فعالیت دولت سیزدهم در حوزه دریایی ، سازمان بنادر و دریانوردی در بخش تکمیل پروژه‌های احداث و همچنین به سرانجام رساندن اجرای طرح‌های توسعه‌ای ، اجرای فاز سوم طرح توسعه مجتمع بندری شهید رجایی را در دستور کار خود قرار داد .

  بر اساس این گزارش ادامه اجرای فاز اول طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار از دیگر طرح‌هایی توسعه‌ای به‌شمار می‌رود که در این بازه زمانی به پیشرفت فیزیکی ۹۹/۵ درصدی رسیده است .

  همچنین ادامه اجرای فاز دو بندر چندمنظوره خمیر با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد ، ادامه احداث تاسیسات زیربنایی جزیره نگین بندر بوشهر با پیشرفت فیزیکی ۷۴ درصد و ادامه احداث اسکله یک‌هزار تنی بندر اروندکنار با پیشرفت فیزیکی ۷۱ درصد از دیگر اقدامات این سازمان در سه ماه نخست فعالیت دولت سیزدهم هستند .

  بر اساس این گزارش ، ادامه اجرای طرح توسعه اسکله‌های نفتی مجتمع بندری شهید رجایی با پیشرفت فیزیکی ۴۸ درصد ، ادامه احداث سیلوی غلات ۱۰۰ هزار تنی بندر شهید بهشتی چابهار با پیشرفت فیزیکی ۱۱/۴۲ درصد و همین‌طور ادامه احداث کریدور لجستیکی منتهی به بندر شهید بهشتی چابهار با پیشرفت فیزیکی ۱۰/۶۲ درصد دیگر عملکردهای سازمان بنادر و کشتیرانی در سه ماه گذشته اعلام شده‌اند .

  علاو‌بر این ادامه احداث انبار ۲ هزار مترمربعی نگهداری کالا در بنادر چوئبده ، اروندکنار و آبادان و دیوار چینی انبار هانگار آبادان با پیشرفت فیزیکی ۶۱ درصد ، ادامه احداث کانال هدایت سیلاب اراضی غربی بندر شهید رجایی و ادامه احداث برج کنترل ترافیک دریایی بندر شهید کلانتری طرح‌های باقی‌مانده‌ای بودند که نسبت به پیشرفت و توسعه آنها در یکصد روز گذشته اقدام شده است .

  در عملکرد سه ماه گذشته این سازمان ، ادامه انجام تعمیرات اساسی اسکله‌های شماره ۲۷ تا ۳۴ بندر امام خمینی (ره) با پیشرفت فیزیکی ۸۱ درصد ، ادامه احداث ساختمان برج کنترل ترافیک دریایی بندر شهید رجایی با پیشرفت فیزیکی ۷۱ درصد ، ادامه احداث جاده کمربندی بندر امام خمینی (ره) به آبادان با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد و ادامه اجرای محوطه‌سازی ترمینال کانتینری و تاسیسات زیربنایی اراضی استحصالی ضلع شرقی بندر انزلی با پیشرفت فیزیکی ۴۸ درصد دیده می‌شود .

  ادامه خرید ۵۱ دستگاه خودرو آتش‌نشانی سبک و سنگین با پیشرفت فیزیکی ۶۲ درصد ، ادامه اجرای طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله با پیشرفت فیزیکی ۵۲/۰۷ درصد ، ادامه احداث هشت پست اسکله شناور مسافری و گردشگری بندر خرمشهر با پیشرفت فیزیکی ۴۷ درصد و همین‌طور ادامه احداث اسکله شناور مسافری و گردشگری در بندر بوشهر (دیلم ، گناوه و کنگان) با پیشرفت فیزیکی ۵۱/۸۸ درصدی نیز در لیست فعالیت‌های یکصد روز گذشته این سازمان قرار می‌گیرند .

  گذشته از ادامه طرح‌های توسعه‌ای ، تکمیل احداث برخی از پروژه‌ها نیز از دیگر دستاوردهای سه ماه گذشته این سازمان به‌شمار می‌رود . در این راستا پروژه‌های سامانه جامع اعلام حریق بندر لنگه ، ساختمان باشگاه ملوانان و ساختمان ایستگاه آتش‌نشانی بندر امیرآباد ، ساختمان باشگاه ملوانان بندر نوشهر ، ساختمان مرجع دریایی بندر جاسک نیز این بازه زمانی ذکر شده تکمیل شده‌اند .

  بنابر این گزارش ، همچنین اتمام تعمیرات اساسی محورهای A ، C بندر شهید رجایی و تعمیرات اساسی بندر سجافی و اتمام انجام تعمیرات اساسی جاده سربندر به بندر امام خمینی و راه دسترسی به بندر آبادان نیز دیگر اقدامات انجام شده هستند.
  مطالب مرتبط

  پایداری شبکه ارتباط مخابراتی مجتمع بندری شهید رجایی و جلوگیری از قطع شدن سامانه بندر و گمرک که مشکلاتی را متوجه ارباب رجوع کرده به عنوان موضوعی مهم در این جلسه مطرح و شرکت مخابرات استان ملزم به ایجاد خطوط پشتیبانی فیبرنوری جهت برقراری ارتباط پایدار در مجتمع بندری شهید رجایی ...

  |

  از طریق این بندر به میزان ۱۸۱ هزار و ۴۴۵TEU کانتینر ترانزیت خارجی صورت گرفته که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل افزایش قابل توجه ۶۸ درصدی به ثبت رسیده است .

  |

  ادامه اجرای فاز سوم طرح توسعه مجتمع بندری شهید رجایی از برنامه‌هایی است که باید تا پایان سال اجرا شود . این طرح شامل ادامه اجرای عملیات بتن‌ریزی عرشه اسکله ، تکمیل عملیات لایروبی پای اسکله و حوضچه ، نصب ملحقات اسکله با پیشرفت فیزیکی ۹۴ درصد است .

  |

  سازمان بنادر و دریانوردی علاوه‌ بر سرمایه‌گذاری ۱۴ میلیارد ریالی برای بهره‌برداری از یک طرح مرتبط با شناورهای تجاری - خدماتی ، یک طرح دیگر به ارزش یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال را که مرتبط با تجهیزات بندری آموزشی است و همچنین یک طرح سرمایه‌گذاری به ارزش ۱۰۸ میلیارد ریال را از ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از اجرای حدود ۱۲۰۰۰ کیلومتر هیدروگرافی در ۱۶ بندر و جزیره استان هرمزگان در ۵ ماهه نخست ...

  |

  نظرات کاربران