در حال بارگذاری ...
 • پیش بینی ۲۸۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت‌ راه‌ها در استان کردستان

  بزرگراه کرمانشاه - میاندوآب بخشی از کریدور بزرگراهی غرب کشور بوده که از ۴۱۶ کیلومتر طول این بزرگراه حدود ۳۲۰ کیلومتر آن در کردستان واقع شده و اکنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت : برای توسعه زیرساخت‌های راه در استان کردستان دو هزار و ۸۷۰ میلیارد ریال از منابع مختلف بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی شده ، که از این میزان تا کنون حدود شش صد و ۲۴ میلیارد ریال اختصاص یافته است .

  عرفان مرادی اظهار داشت : این میزان اعتبار از محل‌ منابع ملی ، استانی و سایر ردیف‌ها ، در طرح های در دست اجرای این استان هزینه می‌شود . عمده طرح‌های هدف این اعتبارات شامل کریدور بزرگراهی غرب کشور (بزرگراه کرمانشاه - میاندوآب) ، جاده مریوان - سنندج ، طرح چهار خطه کردن گردنه صلوات آباد (محور سنندج – همدان) ، احداث چهار خطه بیجار - دیواندره وچهارخطه سقز - بانه است .

  مدیرکل راه و شهرسازی کردستان در خصوص طرح کریدربزرگراهی غرب کشوردر کردستان گفت : بزرگراه کرمانشاه - میاندوآب بخشی از کریدور بزرگراهی غرب کشور بوده که از ۴۱۶ کیلومتر طول این بزرگراه حدود ۳۲۰ کیلومتر آن در کردستان واقع شده و اکنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

  وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۵۵ کیلومتر از این مسیر در کردستان زیربار ترافیک رفته است ، اضافه کرد : طول کلی کریدور بزرگراهی غرب کشور یک هزار و ۳۲۸ کیلومتر است که پنج استان غرب کشور را در بر می‌گیرد .

  مرادی یادآور شد : اتمام عملیات اجرایی پروژه بزرگراهی کرمانشاه - میاندوآب نیاز به اعتباری بیش از ۳۳ هزار میلیارد ریال دارد که در صورت تامین آن و تخصیص اعتبار لازم انتظار می رود درسه سال آینده به بهره‌برداری برسد . بهبود شرایط ترافیکی ، ارتقای سطح برخورداری از راه مناسب، تسهیل مبادلات تجاری ، صرفه جویی در زمان و انرژی ، کاهش تلفات و ازدیاد ایمنی و همچنین رضایت مندی کاربران ازجمله مزایای طرح های راهسازی است .
  مطالب مرتبط

  در شرایط فعلی بخشی از مسیر ۲۵ کیلومتری گردنه صلوات آباد سنندج زیر بار ترافیک قرار گرفته است که با کمبودهای مواجه است و ما تلاش می کنیم که کاستی‌ها این مسیر را در کوتاهترین زمان ممکن جبران کنیم .

  |

  پروژه احداث واریانت خروسه در ۲ قطعه ۴.۷ و ۶.۳ کیلومتری به پیمانکار واگذار شده و اعتبار ۱۷۵ میلیارد تومان پیش بینی اولیه آن است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه و شهرسازی کردستان طی بازدیدی آخرین وضعیت پروژه های راهسازی از جمله کریدور بزرگراهی غرب کشور واقع در حوزه این ...

  |

  طول این پروژه از شهر بانه تا دوراهی دواب (تقاطع جاده سقز – مریوان) ۴۸ کیلومتر است که عملیات راهسازی ۴۰ کیلومتر آن به اتمام رسیده و تنها ۸ کیلومتر از مسیر باقیمانده است .

  |

  برای اجرای این حجم راه حدود هفت هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که ۲۰۰ میلیارد ریال آن برای احداث بزرگراه و ۷۰۰۰ میلیارد ریال نیز مربوط به راه‌های اصلی است .

  |

  نظرات کاربران