در حال بارگذاری ...
 • ممنوعیت ورود لوازم خانگی کره ای به کلیه مناطق آزاد کشور

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، تنها کالاهایی که قبل از ابلاغ ممنوعیت ، سفارش گذاری شده اند جهت جلوگیری از زیان تجار و بازارگانان قابلیت ورود به کشور را دارند .

  پس از دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر ممنوعیت واردات لوازم خانگی کره‌ای به کشور ، دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی طی ابلاغیه ای مناطق آزاد کشور را مشمول اجرای دستور رهبری نموده است .

  از طرفی برخی از ثبت سفارش ها ، خرید اقلام و لوازم خانگی و ورود این کالاها به انبار گمرک مناطق آزاد کشور قبل از مصوبه و ابلاغیه مقام معظم رهبری (مدظله) بوده است و زمان ثبت بارنامه در کشور مبداء برای برخی تجار مربوط به قبل از ابلاغیه رهبری است که این موضوع براساس دستور محمد عباسی دادستان عمومی و انقلاب کیش نیز مورد تائید قرار گرفته است .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با حکم مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی ، «افشار فتح اللهی» به عنوان ...

  |

  اقدام برای عضویت دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در شورایعالی توسعه صادرات غیرنفتی کشور ، تهیه و تدوین سند توسعه صادرات ، ایجاد اشتغال مولد و توسعه فعالیت های صنفی و بازرگانی از جمله تعهدات سازمان توسعه تجارت ایران در این تفاهم نامه است .

  |

  آنچه امروز به عنوان دغدغه های مدیران مناطق آزاد کشور با اعضای کمیسیون اقتصادی مطرح است ،‌ بهره گیری از ظرفیت ها ، مشوق ها و مزیت های مناطق آزاد در کشور است که به دلایل مختلف یا اجرای ناقص دارد و یا اساسا بعضی از آنها اجرا نشده است .

  |

  اگر بخواهیم مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تحول آفرین شود ، باید سرمایه گذاران را ترغیب به سرمایه گذاری در این مناطق کنیم . در صورت نبود مشوق های سرمایه گذاری در مناطق آزاد دیگر این مناطق فرقی با سرمین اصلی ندارند ، این موضوع با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی رفع خواهد شد .

  |

  ارتقاء جایگاه دبیرخانه و سازمان های مناطق در برنامه هفتم توسعه برای توسعه پایدار ضروری است ، این مهم از سوی دولت خاصه معاون اقتصادی رئیس جمهور و با کمک فراکسیون مناطق آزادی در حال پیگیری است .

  |

  نظرات کاربران