در حال بارگذاری ...
 • اجرای طرح استقرار نیوجرسی‌های مفصلی در تقاطع قلعه سنگی در محور قم – جعفرآباد

  با توجه به موقعیت این محور که به عنوان یکی از راه های دسترسی به استان مرکزی نقش کریدوری مهمی را ایفا می نماید ، ایمن سازی حداکثری آن در اولویت برنامه های عمران جاده ای این اداره کل قرار دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم گفت : با اعتباری افزون بر ۲۰ میلیارد ریال ، طرح استقرار قریب یک کیلومتر نیوجرسی مفصلی (حفاظ بتنی مفصلی) در تقاطع قلعه سنگی ، محور قم – جعفرآباد عملیاتی شد .

  سید حسن خلیلی نیا رئیس اداره ایمنی راه وحریم اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم  با اعلام این مطلب اظهار داشت : درقالب اجرای این طرح که به منظور ایمن سازی تقاطع قلعه سنگی محور قم – جعفرآباد اجرا می شود افزون بر یکصد و هفتاد قطعه نیوجرسی بتنی مفصلی درطول یک کیلومتر از محل پروژه نصب می شود .

  وی با یادآوری این مهم که تقاطع مذکور یکی از نقاط پرحادثه استان است تصریح کرد : با توجه به موقعیت این محور که به عنوان یکی از راه های دسترسی به استان مرکزی نقش کریدوری مهمی را ایفا می نماید ، ایمن سازی حداکثری آن در اولویت برنامه های عمران جاده ای این اداره کل قرار دارد . همچنین این مسیر به دلیل عاملیت اتصال ده ها روستای بخش های مرکزی و جعفر آباد نقشی ارزنده دررونق دامداری و کشاورزی منطقه دارد .

  خلیلی نیا در ادامه ضمن تاکید بر اولویت ایمن سازی تقاطع قلعه سنگی در طول محور قم – جعفرآباد به اجرای طرح استقرار نیوجرسی مفصلی در آن اشاره و افزود : افزون بر یکصد و هفتاد قطعه نیوجرسی بتنی مفصلی درطول مسیر تقاطع مذکور نصب خواهد شد .

  رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم هزینه تهیه و استقرار حدود یک کیلومتر نیوجرسی بتنی مفصلی در محل این پروژه را بالغ بر بیست میلیارد ریال عنوان و افزود : تمامی اعتبار مورد نیاز این طرح از محل اعتبارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تامین شده است .

  سید حسن خلیلی نیا درخصوص بازه زمانی اجرای طرح نصب نیوجرسی مفصلی در تقاطع قلعه سنگی نیز اظهار داشت : گرچه  عوامل ومتغیرهای جوی نقشی تعیین کننده در اعلام دقیق زمان تکمیل طرحهای عمران جاده ای بخصوص در فصول بارش دارد ، اما امید است حداکثر ظرف دو هفته آینده شاهد تکمیل طرح باشیم .

  وی در بخش دیگری از این خبر به مشخصات فنی نیوجرسی های بتنی مفصلی اشاره و توضیح داد : وزن هریک از نیوجرسی های مفصلی منصوب در محل تقاطع  ، افزون بر ۵ تن و طول و ارتفاع هریک نیز به ترتیب شش و یک متر است .

  خلیلی نیا از فاکتورهای مورد توجه در این نوع نیوجرسی به پیوستگی زنجیره اتصال آنها به یکدیگر اشاره و مطرح کرد : به دلیل قطعات مفصلی تعبیه شده در هر یک از این نوع  نیوجرسی ، که در زمان استقرار به یکدیگر متصل می شوند در صورت انحراف و برخورد خودرو با آنها به صورت یکپارچه عمل کرده و از خروج خودرو به باند مقایل و یا سقوط در پرتگاه جلوگیری می‌کند .
  مطالب مرتبط

  در این جلسه عنوان شد پیشبرد پروژه های راهداری چه در قالب مهندسی ارزش و چه در قالب بهینه سازی پروژه ها ، آنچه که اهمیت دارد بهینه کردن کار و پروژه است که باید در اولویت امور قرار گیرد و بدین منظور پیشنهاد تشکیل کمیته‌ای در جهت مطالعه و بررسی پروژه ها و استفاده از نیروهای متبحر و ...

  |

  این اقدامات در آستانه تعطیلات و سفرهای نوروزی و به منظور جلوگیری از وقوع حوادث در سطح راه‌ها بوده که تمام فعالیت‌های ایمنی از قبیل نصب بنر ، شیارهای لرزاننده ، خط کشی ، شانه سازی و... در سطح راه‌های استان انجام شده است .

  |

  پاکسازی ضربتی حریم راه ها ، احیا و بازسازی علائم محورها بویژه در محورهای مواصلاتی و راه های شریانی ، اجرای عملیات لکه گیری رویه های آسفالتی جهت تسهیل در عبور و مرور ، آشکارسازی نقاط پرحادثه ، تسطیح و شانه سازی راه های اصلی و فرعی بویژه در نقاط کوهستانی پر تردد ، خط کشی ، تعمیر ...

  |

  مهم ترین عاملی که می تواند در تسریع و پیشرفت هر پروژه ای مؤثر باشد نظارت دقیق و حضور فعال و مستمر بر آن پروژه بوده ، لذا از همه رؤسای ادارات تابعه وستادی خواسته تا این مسئله مهم را در اولویت اصلی کار خود لحاظ کنند .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، ۷ هزار و ۴۴۱ تابلوی ایمنی راه شامل اخطاری ، انتظامی و مسیرنما در محورهای خراسان شمالی طی سال جاری نصب شد .

  |

  نظرات کاربران