در حال بارگذاری ...
 • رشد ۲۲ درصدی رسیدگی به تخلفات سرمایه‌گذاران مجتمع‌های بین‌راهی در کمیسیون رسیدگی به تخلفات

  مجتمع های خدماتی و رفاهی به عنوان یکی از تاسیسات جانبی راه در ارائه خدمات به کاربران جاده‌ای ، افزایش ایمنی راه و تردد ، کاهش سوانح و تصادفات جاده ای و رفع خستگی مسافران در طول سفر با توقف کوتاه نقش موثری را ایفا می کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل دفتر سرمایه گذاری و نظارت بر بهره برداری و امور آزادراه ها از رشد ۲۲ درصدی رسیدگی به تخلفات سرمایه گذاران مجتمع های خدماتی رفاهی در کمیسیون رسیدگی به تخلفات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نسبت به ۶ ماهه ابتدای سال قبل خبر داد .

  حمید رضا شهرکی ثانوی با بیان اینکه در طرح جامع نظارت بر سرمایه گذاران مجتمع های بین‌راهی برخوردهای جدی پیش بینی شده و به تصویب مجمع عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز رسیده است گفت : نظرات کمیسیون تخلفات در همین رابطه برای اجرا به استانها ابلاغ شده که در سال ۱۳۹۹ بر همین مبنا جمعاً ۲۲ رای توسط کمیسیون رسیدگی به تخلفات بهره‌برداران مجتمع‌های خدماتی رفاهی صادر شد و در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰ این عدد بالغ بر ۱۱ رای بوده که نسبت به ۶ ماهه اول سال ۹۹ رشد ۲۲ درصدی را نشان می‌دهد .

  وی ادامه داد : مجتمع های خدماتی و رفاهی به عنوان یکی از تاسیسات جانبی راه در ارائه خدمات به کاربران جاده‌ای ، افزایش ایمنی راه و تردد ، کاهش سوانح و تصادفات جاده ای و رفع خستگی مسافران در طول سفر با توقف کوتاه نقش موثری را ایفا می کنند .

  شهرکی ثانوی با تاکید بر لزوم توجه به مدیریت صحیح مجتمع های بین راهی علاوه بر حفظ وضع موجود ، بهبود و توسعه خدمات با استفاده از روش‌های جدید و نوآورانه تضمین کننده رضایت مشتریان و کاربران جاده‌ای است بر نقش اساسی و کلیدی این مجتمع ها در ارائه خدمات به مسافران و کاربران جاده ای تاکید کرد .

  مدیر کل دفتر سرمایه گذاری و نظارت بر بهره برداری و امور آزادراه ها با بیان اینکه مجتمع های خدماتی رفاهی تلفیقی از فعالیت‌ها و خدمات مختلف از جمله جایگاه سوخت ، رستوران ، فروشگاه‌ها نمازخانه ها ، تعمیرگاه ، سرویس‌های بهداشتی و ... است افزود : این ساختمان ها در طول شبکه راه ها ایجاد می شوند تا بر اساس امکانات فیزیکی ، تمیزی و خدماتی با کیفیت مناسب ، توقعات ، خواسته‌ها و نیازهای مسافران را تامین کنند .

  وی با یادآوری اینکه در حال حاضر تعداد ٩٠٩ باب مجتمع های خدماتی رفاهی به بهره برداری رسیده است و تعداد مجتمع های در حال احداث ۵۰۰ و تعداد موافقت اصولی در حال استعلام از سایر ارگان‌های ذیربط ۸۵۵ است تصریح کرد : بر همین اساس میانگین توزیع و پراکنش مجتمع‌های خدماتی رفاهی در حال بهره‌برداری ۹۵ کیلومتر بوده است که با احتساب مجتمع‌های خدماتی رفاهی در حال ساخت این عدد به ۶۱ کیلومتر خواهد رسید .
  مطالب مرتبط

  میزان خسارت وارد شده به محورهای مواصلاتی و ابنیه فنی ، ۱۸۶۱۰ میلیارد ریال بوده است که بیشترین خسارت وارده مربوط به ایرانشهر و لارستان و استان هرمزگان بوده است که به ترتیب ۵۵۰۰ ، ۳۴۰۰ و ۳۳۰۰ میلیارد ریال گزارش شده است .

  |

         

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در پی درگذشت یعقوب محمدزاده راهدار تلاشگر استان آذربایجان شرقی ، معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، ...

  |

  این سازمان در نظر دارد ترمیم و تعمیر ابنیه های بقیه پروژه های سیل جنوب استان سیستان و بلوچستان را بعد از برآورد خسارت و اعتبار سیل که از طریق استان اقدام خواهد شد ، انجام دهد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای یکی از سازمان های پیشرو در بهره برداری از فناوری اطلاعات است . سامانه جامع راهداری که به وسعت تمام راه های ...

  |

  نظرات کاربران