در حال بارگذاری ...
 • بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از توانمندی‌های گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون اقتصادی رئیس جمهور با همراهی مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از بندر شهید رجایی و امکانات و توانمندی‌های گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در این بندر و استان هرمزگان بازدید کرد .

  دکتر محسن رضایی صبح امروز (پنجشنبه چهارم آذر ماه) با حضور در بندر شهید رجایی ضمن بازدید از این بندر راهبردی با همراهی مهندس محمدرضا مدرس خیابانی ، از یکی از کشتی‌های ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و همچنین دیگر امکانات گروه کشتیرانی بازدید کرد . سیاست ما در دولت برای حمل کالا این است که حمل و نقل را یکسره کنیم .

  وی با تأکید بر اینکه معطل ماندن برخی از کالاها در گمرک موجب می‌شود که یک درصد به قیمت تمام شده کالاها اضافه شود ، تصریح کرد : همین امر یکی از عوامل تورم و گرانی کالاست لذا هر چه حمل و ترخیص کالا روان‌تر شود تورم نیز کاهش می‌یابد.

  معاون اقتصادی رئیس جمهور در ادامه با فرماندۀ "کشتی راین" متعلق به ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران که در اسکلۀ بندر شهید رجایی در حال تخلیه و بارگیری کالا می‌باشد دیدار و گفت‌وگو کرد .

  وی در این دیدار با توضیحات مهندس محمدرضا مدرس خیابانی در جریان روند حمل و نقل کالا از طریق ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت .

  همچنین ، در ادامه این بازدیدها ، دکتر محسن رضایی از "کشتی‌سازی عظیم گسترش" و همچنین "شرکت تعمیرات کشتی پرشیاهرمز" متعلق به گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بازدید به عمل آورد .

  در این بازدید مهندس مدرس خیابانی نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به بیان توضیحاتی پیرامون فعالیت‌های شرکت پرشیا هرمز و خدمات تعمیراتی‌ای‌ که این شرکت انجام می دهد ، پرداخت .
  مطالب مرتبط

  باید به سمت حمل یکسره کالا برویم ؛ به معنای آن که کشتی در بدو ورود به کشور ، فرایند تخلیه محموله آن حتی یک لحظه متوقف نشود و بلافاصله کالای آن به کامیون منتقل و به مقصد حمل شود .

  |

  در این دوره آموزشی کارشناسان سوانح دریایی کشور با چگونگی ایجاد مقررات جدید در سازمان بین‌المللی دریانوردی ، اهمیت بررسی سوانح و الزامات قانونی مرتبط مانند قطعنامه‌ها ، بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ کشوری نحوه بررسی سوانح دریایی آشنا شده اند .

  |

  بندر شهید رجایی ؛ مهمترین دروازه صادرات ، واردات و ترانزیت کالا در کشور محسوب شده و به تنهایی بیش از نیمی از حجم مبادلات کالای غیر نفتی در حوزه ترانزیت ، واردات ، صادرات و ترانشیپ را بر عهده دارد .

  |

  باید به یاد داشت بخش دریایی کشور طی چهار دهه اخیر به عنوان خط مقدم دفاع اقتصادی همواره در جهادی مستمر قرار داشته و حیات صنعت و تأمین مایحتاج مردم را تحت شدیدترین فشار‌های دشمن تضمین کرده است ، اما ضعف فرهنگ دریایی این خدمات بی‌بدیل را در پس پرده باقی گذاشته است . اما اکنون ...

  |

  از این شش کشتی ، ۲ فروند حامل ۱۳۰ هزار تن گندم ، دو کشتی حامل ۷۰ هزار تن روغن خوراکی ، یک کشتی حامل ۶۱ هزار تن کنجاله سویا و کشتی ششم نیز ۴۴ هزار تن اوره است که بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته این کالاها به دو شکل حمل و نقل جاده‌ای و ریلی به مناطق مختلف کشور ارسال خواهد شد .

  |

  نظرات کاربران