در حال بارگذاری ...
 • واکسینه بودن فعالان بخش حمل و نقل عمومی جاده ای الزامی است

  با پیگیری‌های به عمل آمده از سوی این اداره کل و با همکاری استانداری ، دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دانشگاه علوم پزشکی بابل مشخصات تعداد ۲۵ هزار و ۵۱۱ نفر از فعالان و دست اندرکاران بخش حمل و نقل مسافر و کالا مازندران ، براساس زمانبندی مشخص علیه ویروس کرونا واکسینه شدند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران اظهار داشت : صدور و تمدید مجوزهای مربوط به فعالیت‌های دست اندرکاران بخش حمل و نقل جاده ای منوط به واکسیناسیون حداقل دوز اول است .

  عباسعلی نجفی با اشاره به اجرای طرح الزام واکسیناسیون فعالان بخش حمل و نقل عمومی و جاده ای عنوان کرد : با پیگیری‌های به عمل آمده از سوی این اداره کل و با همکاری استانداری ، دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دانشگاه علوم پزشکی بابل مشخصات تعداد ۲۵ هزار و ۵۱۱ نفر از فعالان و دست اندرکاران بخش حمل و نقل مسافر و کالا مازندران ، براساس زمانبندی مشخص علیه ویروس کرونا واکسینه شدند .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با بیان اینکه در سهمیه اعلام شده ، رانندگان اتوبوس ، مینی بوس و سواری کرایه به دلیل تماس نزدیک با مسافران ، یکی از گروه‌های پرخطر از نظر ابتلا به ویروس کرونا شناخته شده اند و انجام واکسیناسیون برای آن‌ها از مطالبات جدی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بوده و به عنوان گروه‌های هدف برای انجام واکسیناسیون قرار گرفتند . تشکل‌های صنفی ،شرکت‌ها و موسسات مسافر بری بایستی نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی مبارزه با کرونا اقدام نمایند و ادامه فعالیت فعالان بخش حمل و نقل عمومی مربوط به دریافت دوز دوم تا پایان بهمن ماه امسال در نظر گرفته شده است .

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران از تشدید نظارت‌ها بر روند انجام واکسیناسیون رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی و متصدیان شرکت های حمل و نقل استان خبر داد و گفت : از رانندگان می خواهیم پس از دریافت واکسن شیوه نامه‌های بهداشتی مانند فاصله گذاری اجتماعی ، زدن ماسک و استفاده از مواد ضدعفونی کننده را فراموش نکنند و مدیران عامل شرکت‌ها هم ضمن رعایت دقیق شرایط بهداشتی و دستورالعمل های ستاد مبارزه با کرونا ؛ با کارشناسان و بازرسان حوزه حمل و نقل که با هدف بازدید از صنوف حمل و نقلی حضور خواهند یافت همکاری های لازم را انجام دهند .
  مطالب مرتبط

  تا کنون با رعایت شیوه نامه ها جابجایی مسافر در ناوگان عمومی با ۵۰ درصد ظرفیت انجام می گرفت که با افزایش واکسیناسیون ، ناوگان اتوبوسی اکنون می توانند ظرفیت به کارگیری صندلی ها را به ۸۰ درصد افزایش دهند . همچنین در صورتی که واکسیناسیون سراسری در کشور به ۸۰ درصد برسد استفاده از ...

  |

  اکنون سه هزار و ۸۰۰ دستگاه ناوگان اتوبوسی ، ۱۸ هزار دستگاه ناوگان سواری کرایه و ۱۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه ناوگان مینی بوس در کشور فرسوده است که باید بازسازی شود . قرار است سالانه سه هزار دستگاه سوای کرایه ، ۵۰۰ دستگاه اتوبوس و یک هزار دستگاه مینی بوس بازسازی شود .

  |

  آذربایجان غربی یکی از استان های ویژه و مهم در زمینه راهداری زمستانی به شمار می رود که خوشبختانه اقدامات مناسبی برای تجهیز و تعمیر ماشین آلات و آمادگی نیروی انسانی در آن برای اجرای طرح راهداری زمستانی انجام شده است و در دوره آموزشی نیز نسبت به بازآموزی اپراتورهای ماشین آلات ...

  |

         

  |

  در حال حاضر غربالگری بهداشتی و کنترل‌ها در قالب طرح آماده‌باش به دقت اجرا می‌شود نمایندگان وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها هم در پایانه‌های مرزی مستقر هستند و غربالگری به صورت ۱۰۰ درصدی اجرا می‌شود . بر اساس اعلام وزارت بهداشت ، اتباع خارجی‌ که از مبدأ ...

  |

  نظرات کاربران