در حال بارگذاری ...
 • ابلاغ مصوبه جدید وزارت بهداشت در خصوص الزامات فاصله گذاری اجتماعی در سفرهای برون شهری

  ‎بر اساس این ابلاغیه از ابتدای آذرماه ، انجام سفرهای داخلی با ناوگان حمل و نقل برونشهری تنها با ارائه کارت واکسن و یا پی سی آر منفی با اعتبار ۷۲ ساعت امکان پذیر ‎است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، دستورالعمل جدید وزارت بهداشت برای اجرا از یکم آذرماه ۱۴۰۰ در خصوص الزامات فاصله گذاری اجتماعی در سفرهای برون شهری اعم از ریلی ، جاده‌ای ، هوایی و دریایی ابلاغ شد .

  شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی دستورالعمل جدید وزارت بهداشت در خصوص الزامات فاصله گذاری اجتماعی در سفرهای برون شهری اعم از ریلی ، جاده‌ای ، هوایی و دریایی را به رؤسای سازمان‌های بنادر و دریانوردی ، شرکت راه آهن ، سازمان هواپیمایی کشوری و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ابلاغ کرد .

  ‎بر اساس این ابلاغیه از ابتدای آذرماه ، انجام سفرهای داخلی با ناوگان حمل و نقل برون شهری تنها با ارائه کارت واکسن و یا پی سی آر منفی با اعتبار ۷۲ ساعت امکان پذیر ‎است .

  در سفرهای خارجی نیز  کارت واکسن و پی سی آر منفی می بایست ارائه شود .

  ‎همچنین طبق پروتکل جدید با توجه به وضعیت پوشش واکسیناسیون در کشور ، ظرفیت پذیرش‌مسافر در اتوبوس ، قطار ، هواپیما و شناور بر اساس شرط فوق افزایش خواهد یافت .

  در این صورت پذیرش مسافر بر اساس دستورالعمل جدید از یکم آذر خواهد بود که در سفرهای برون شهری برای شناورها ، اتوبوس‌ها و قطار حداکثر ۸۰ درصد ظرفیت خواهد بود ؛ اما اگر پوشش واکسیناسیون عمومی به بیش از ۸۰ درصد برسد پذیرش مسافر در حمل و نقل دریایی ، ریلی و جاده‌ای به ۱۰۰ درصد خواهد رسید. همچنین بر اساس این پروتکل پذیرش مسافران در هواپیما ۱۰۰ درصد خواهد بود .

  ‎آدم نژاد در خصوص نحوه کنترل واجد شرایط بودن متقاضیان برای سفر  اعلام کرد : هم اکنون اقدامات و هماهنگی های لازم برای راه اندازی سکوی مدیریت هوشمند بیماری های همه گیر در بخش حمل و نقل با مسئولیت وزارت کشور و همکاری وزارت راه و شهرسازی در حال انجام است ؛ بدین صورت که سامانه های فروش بلیت به سامانه استعلام وضعیت واکسیناسیون و همچنین قرنطینه افراد متصل و مجوز فروش بلیت بر این اساس صادر خواهد شد .  

  ‎آدم نژاد در پایان افزود : زمان اجرای و تا آن زمان رعایت فاصله گذاری اجتماعی بر اساس دستورالعمل قبلی الزامی است و در صورت مشاهده عدم رعایت پروتکل ها، با شرکت های خاطی برابر مقررات برخورد خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  بر این اساس ورود مستقیم و غیر مستقیم کلیه مسافران غیر ایرانی از مبادی هر کدام از کشورهای جنوب آفریقا از جمله بوتسوانا ، نامیبیا ، اسواتینی ، لسوتو ، موزامبیک ، زیمبابوه ، مالاوی و آفریقای جنوبی به کشور تا اطلاع ثانوی ممنوع است .

  |

  تا کنون با رعایت شیوه نامه ها جابجایی مسافر در ناوگان عمومی با ۵۰ درصد ظرفیت انجام می گرفت که با افزایش واکسیناسیون ، ناوگان اتوبوسی اکنون می توانند ظرفیت به کارگیری صندلی ها را به ۸۰ درصد افزایش دهند . همچنین در صورتی که واکسیناسیون سراسری در کشور به ۸۰ درصد برسد استفاده از ...

  |

         

  |

  هم اکنون پروازها از فرودگاه قشم به مقصد شیراز ، تهران ، مشهد ، اصفهان و دوبی انجام می‌شود . طبق دستورالعمل ستاد مقابله با بیماری کرونا در کشور ، در تمامی پروازها و سالن‌های فرودگاه موارد بهداشتی رعایت شده و هر پرواز با رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام می‌شود .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد : مسافران پروازهای خارجی موظف به ارائه کارت واکسیناسیون دیجیتال صادر شده از ...

  |

  نظرات کاربران