در حال بارگذاری ...
 • گام بلند ایران و ترکمنستان در راستای توسعه همکاری های ریلی

  اجرای این سند ، توسعه همکاری ها ، افزایش حجم مبالات کالا ، توسعه حمل و نقل ریلی و رونق اقتصادی دو کشور را به دنبال دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، به دنبال مذاکرات فشرده برگزار شده بین روسای راه آهن ایران و ترکمنستان در روزهای ۴ و ۵ آبان ماه ، سید میعاد صالحی ، مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با حضور وزیر راه و شهرسازی ایران و وزیر امور خارجه ترکمنستان به عنوان روسای کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور ، تفاهم نامه همکاری های مشترک ریلی با آزاد آتامرادوف رئیس آژانس راه آهن ترکمنستان امضا کرد .

  توسعه صادرات و ترانزیت ، افزایش دو برابری مبادله و پذیرش واگن از مرز ریلی سرخس ، شروع مجدد فعالیت مرز آرتیق - لطف آباد ، برگزاری جلسات مشترک بین نمایندگان راه آهن دو کشور از موارد مطرح شده در سند همکاری بین دو کشور بود .

  اجرای این سند ، توسعه همکاری ها ، افزایش حجم مبالات کالا ، توسعه حمل و نقل ریلی و رونق اقتصادی دو کشور را به دنبال دارد .

  گفتنی است نشست اختتامیه شانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ، بازرگانی ، علمی و فرهنگی بین ایران و ترکمنستان ، با امضا دو سند همکاری در وزارت راه و شهرسازی ، به کار خود پایان داد .

  در این نشست ، تفاهم نامه همکاری‌های مشترک در زمینه اقتصادی ، بازرگانی ، علمی ، فنی و فرهنگی به امضا رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و رشید مردوف ، معاون رییس جمهور و وزیر امور خارجه ترکمنستان رسید .

  سید میعاد صالحی مدیرعامل راه آهن و آزاد آتامرادوف رئیس آژانس راه آهن ترکمنستان نیز ، تفاهم نامه ریلی به امضا رساندند .
  مطالب مرتبط

  هر چند وظیفه ما اکرام اقدامات مثبت گذشته است ، اما به هر حال میراث‌دار نواقص گذشته نیز هستیم و بایستی با توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار و عنایت شهدای گرانقدر ، برای توسعه اقتصادی کشور و رفع نواقص ، جهاد و تلاش شبانه‌روزی کنیم .

  |

  باید شرایط را به شکلی پیش ببریم که شرایط برای همه اجزای صنعت ریلی برد-برد باشد . به دنبال رشد مداوم و پیوسته هستیم که نیاز به طرحی نو دارد .

  |

         

  |

         

  |

         

  |

  نظرات کاربران