در حال بارگذاری ...
 • اجرای عملیات راهداری زمستانی در قالب ۳۴ اکیپ در استان همدان

  طرح راهداری زمستانی از نیمه آذرماه سال جاری آغاز خواهد شد و هم اکنون نیز در برخی از نقاط استان همدان مانند گردنه اسدآباد که امکان بارش برف را دارند ، تمهیدات لازم اندیشیده و آمادگی وجود دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان از آمادگی راهداری استان برای اجرای طرح زمستانی در سال جاری خبر داد .

  مسعود رستمی گفت : از ابتدای سال در بحث آماده کردن ماشین آلات ، تعمیر راهدارخانه ها و غیره اقدامات لازم انجام می شود و در شهریورماه به اوج خود می رسد . در این زمینه در بحث آمادگی ماشین آلات راهداری و در صورت نیاز ، تعمیرات و تجهیزات مورد نیاز آن ها را در پیش می گیریم .

  معاون راهداری استان همدان در این خصوص به خرید تیغه ، باطری ، لاستیک ، ضدیخ و غیره اشاره و خاطرنشان کرد : در حال حاضر ، این اقدامات در استان همدان انجام و موارد مورد نیاز تهیه شده است .

  رستمی از آمادگی راهداری استان همدان برای اجرای طرح زمستانی در سال جاری خبر داد و گفت : در سطح شهرستانی نیز جلساتی برگزار و پیگیری ها و اقدامات لازم انجام شده است . تعداد ۳۴ اکیپ راهداری در ۳۴ نقطه استان همدان داریم که تعداد ۲۴ مورد آن ها راهدارخانه ثابت و ۱۰ راهدارخانه به شکل سیار فعالیت دارند .

  وی با تاکید بر اینکه این راهدارخانه ها در سطح ۱۰ شهرستان در استان فعال هستند ، بیان کرد : این اکیپ ها شامل تعداد ۳۱۲ دستگاه انواع ماشین آلات سبک، سنگین ، نیمه سنگین ، استیجاری و تملکی است .

  رستمی با بیان اینکه در قالب طرح راهداری زمستانی تعداد ۵۳۳ پرسنل در قالب مسئولیت اکیپ ها ، پشتیبانی و غیره فعالیت دارند ، تأکید کرد : طرح راهداری زمستانی از نیمه آذرماه سال جاری آغاز خواهد شد و هم اکنون نیز در برخی از نقاط استان همدان مانند گردنه اسدآباد که امکان بارش برف را دارند ، تمهیدات لازم اندیشیده و آمادگی وجود دارد .

  معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان با بیان اینکه عملیات تهیه و ذخیره سازی شن و نمک مورد نیاز راهدارخانه‌ها در حال انجام است ، ابراز داشت : با این اقدامات تلاش شد تا برای ورود به فصل زمستان بتوانیم بستری ایمن و بدون نقص برای عبور و مرور را فراهم سازیم .
  مطالب مرتبط

  در حال حاضر با اجرای ۵.۵ کیلومتر از فاز نخست طرح جداسازی لاین رفت و برگشت گردنه بر اساس گزارش‌ها و آمار‌ها میزان تصادفات رخ به رخ و تصادفات جاده‌ای در این میزان مسیر کاهش داشته که قطعا با اتمام کامل طرح میزان آمار تصادفات در گردنه کاهش دوچندان می‌ شود .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون راهداری استان همدان گفت : ۵۳۳ نیروی راهداری در استان همدان در حالت آماده باش قرار دارند .

  |

  با اجرای طرح مورد نظر ، امکان برقراری بستر تبادل اطلاعات بین روش‌های مذکور فراهم شده است و به این ترتیب امکان مدیریت درخواست‌های حمل و توزیع بهینه بار فراهم خواهد شد که نهایتا منجر به افزایش بهره‌وری ، استانداردسازی ، اولویت‌بندی ، رصد و پایش آنلاین بار و امکان مداخله ...

  |

  درصد برخورداری خانوارهای روستایی شهرستان چالدران از راه آسفالته قبل از اجرای پروژه های بهسازی و آسفالت راه های روستایی این شهرستان ۵۲ درصد بوده که با اجرای پروژه های مذکور این عدد به ۶۷ درصد افزایش خواهد یافت .

  |

  برای اجرای این پروژه با هماهنگی دستگاه های اجرایی مسیرشکافی صورت گرفت و پس از آن طی ۴ ماه و بدون پرداخت اعتبار به پیمانکار زیرسازی و آماده سازی ۵ دستگاه ابنیه فنی  بصورت آبنمای آن توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان انجام شد در حالی که مدت قرارداد اجرای پروژه ۶ ...

  |

  نظرات کاربران