در حال بارگذاری ...
 • پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی در پروژه خط آهن رشت - بندر کاسپین

  خط آهن ۳۵ کیلومتری رشت - پیربازار - بندرکاسپین منطقه آزاد انزلی در ۲ فاز در حال اجراست و در مجموع حدود ۷۰ درصد پیشرفت کار دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت : پروژه خط آهن رشت - بندر کاسپین ۷۰ درصد پیشرفت داشته‌ است .

  سعید محمد افزود : این مسیر ۳۵ کیلومتری ، همچون گلوگاهی است که می‌تواند زمینه اتصال خط آهن چابهار و بندرعباس را به آنسوی خزر و اروپای شمالی مهیا کند و تلاش برای اتمام هرچه سریعتر ان الزامی است .

  وی گفت : با توجه به وجود کشتی‌های رو-رو در بنادر جنوبی کشور می‌توان زمینه‌ی بهره گیری از ظرفیت‌های موجود در کریدور نوستراک را از طریق دریای خزر مهیا کرد . دبیرخانه‌ی شورای عالی مناطق آزاد کشور تمامی تلاش خود را برای تخصیص به موقع اعتبارات برای تکمیل این طرح مهم زیربنایی و اقتصادی بکار خواهد گرفت .

  محمد در پایان خاطرنشان کرد : خط آهن ۳۵ کیلومتری رشت - پیربازار - بندرکاسپین منطقه آزاد انزلی در ۲ فاز در حال اجراست و در مجموع حدود ۷۰ درصد پیشرفت کار دارد .
  مطالب مرتبط

  منطقه آزاد اینچه برون تا زمان شکل گیری و توسعه از طریق منابع مالی منطقه آزاد انزلی حمایت می‌شود .

  |

  پیش از وی حسین گروسی با حفظ مسئولیت خود به عنوان معاون حقوقی و امور مجلس دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مسئولیت سرپرستی سازمان منطقه آزاد اروند را نیز بر عهده داشت .

  |

  بازدید از پروژه های عمرانی ، صنعتی ، نفت و انرژی و نشست با فعالان اقتصادی ، نخبگان و خانواده معزز شهدا و ایثارگران در دستور کار سعید محمد در سفر به منطقه آزاد اروند قرار دارد .

  |

  اکنون ما دنبال پیوست های فرهنگی برای مناطق آزاد هستیم ؛ توسعه مناطق آزاد باید با لحاظ پیوست های فرهنگی و اجتماعی باشد و شاخص های اقتصادی نباید به جامعه آسیب بزند .

  |

  منطقه آزاد سیستان در شمال استان سیستان و بلوچستان قرار دارد و بخش هایی از شهرستانهای زابل ، هامون ، زهک ، هیرمند و نیمروز را در بر می گیرد .

  |

  نظرات کاربران