در حال بارگذاری ...
 • احداث ۷ دستگاه پل در محورهای مواصلاتی استان آذربایجان غربی

  احداث این ۷ پل با مبلغ قرارداد نزدیک به ۱۸۳ میلیارد ریال انجام می شود که به دلیل پیشرفت فیزیکی بالا و رو به اتمام بودن پل های مهلذان شهرستان خوی و گلستانه شهرستان ارومیه ، هم اکنون تردد در این دو پل در حال انجام است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اداره نگهداری از ابنیه فنی راه ها اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از ساخت ۷ دستگاه پل در محور های مواصلاتی استان خبر داد .

  حامد رستمی فر گفت : این ۷ پل شامل پل پوش آباد در شهرستان اشنویه ، پل داش تیمور در شهرستان مهاباد ، پل گلستانه در شهرستان ارومیه ، پل بناویله در شهرستان سردشت ، پل قزل آغل الند در شهرستان خوی ، پل مهلذان در شهرستان خوی و پل عابر پیاده قزل عاشق شهرستان ارومیه می شود .

  وی ادامه داد : احداث این ۷ پل با مبلغ قرارداد نزدیک به ۱۸۳ میلیارد ریال انجام می شود که به دلیل پیشرفت فیزیکی بالا و رو به اتمام بودن پل های مهلذان شهرستان خوی و گلستانه شهرستان ارومیه ، هم اکنون تردد در این دو پل در حال انجام است .

  رستمی ضمن معرفی اقدامات دیگر این اداره گفت : احداث ۴ مورد دیوار حائل برای محورهای سطح استان ، ۴۸ مورد قرارداد تعمیرات شامل تعمیر ابنیه فنی راهدارخانه ها و پل های سطح استان و ۱۲ مورد پروژه تکمیل و احداث ساختمان راهدارخانه ها از سایر عملکرد اداره نگهداری از ابنیه فنی راه ها است .
  مطالب مرتبط

  انجام عملیات پیشگیری در حوزه راهداری همواره در دستور کار قرار دارد و شناسایی نقاط و محورهای در معرض تخریب ناشی از سیل و انجام فعالیت های متعدد ، مانند بسترسازی رودخانه ها، پاکسازی دهانه پل ها و.... تا حدود بسیار زیادی از تخریب راه ها و ابنیه فنی آن جلوگیری می کند .

  |

  سیل اخیر حدود ۱۰۰ میلیارد ریال نیز خسارت به ابنیه فنی راه ها مانند رادیه برید پل ها ، دیواره های هدایت آب پل ها و تخریب آب نما در حوزه راه های روستایی خسارت زده است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون راهداری استان همدان گفت : ۵۳۳ نیروی راهداری در استان همدان در حالت آماده باش قرار دارند .

  |

  با اجرای طرح مورد نظر ، امکان برقراری بستر تبادل اطلاعات بین روش‌های مذکور فراهم شده است و به این ترتیب امکان مدیریت درخواست‌های حمل و توزیع بهینه بار فراهم خواهد شد که نهایتا منجر به افزایش بهره‌وری ، استانداردسازی ، اولویت‌بندی ، رصد و پایش آنلاین بار و امکان مداخله ...

  |

  درصد برخورداری خانوارهای روستایی شهرستان چالدران از راه آسفالته قبل از اجرای پروژه های بهسازی و آسفالت راه های روستایی این شهرستان ۵۲ درصد بوده که با اجرای پروژه های مذکور این عدد به ۶۷ درصد افزایش خواهد یافت .

  |

  نظرات کاربران