در حال بارگذاری ...
 • احداث ۷ دستگاه پل در محورهای مواصلاتی استان آذربایجان غربی

  احداث این ۷ پل با مبلغ قرارداد نزدیک به ۱۸۳ میلیارد ریال انجام می شود که به دلیل پیشرفت فیزیکی بالا و رو به اتمام بودن پل های مهلذان شهرستان خوی و گلستانه شهرستان ارومیه ، هم اکنون تردد در این دو پل در حال انجام است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اداره نگهداری از ابنیه فنی راه ها اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از ساخت ۷ دستگاه پل در محور های مواصلاتی استان خبر داد .

  حامد رستمی فر گفت : این ۷ پل شامل پل پوش آباد در شهرستان اشنویه ، پل داش تیمور در شهرستان مهاباد ، پل گلستانه در شهرستان ارومیه ، پل بناویله در شهرستان سردشت ، پل قزل آغل الند در شهرستان خوی ، پل مهلذان در شهرستان خوی و پل عابر پیاده قزل عاشق شهرستان ارومیه می شود .

  وی ادامه داد : احداث این ۷ پل با مبلغ قرارداد نزدیک به ۱۸۳ میلیارد ریال انجام می شود که به دلیل پیشرفت فیزیکی بالا و رو به اتمام بودن پل های مهلذان شهرستان خوی و گلستانه شهرستان ارومیه ، هم اکنون تردد در این دو پل در حال انجام است .

  رستمی ضمن معرفی اقدامات دیگر این اداره گفت : احداث ۴ مورد دیوار حائل برای محورهای سطح استان ، ۴۸ مورد قرارداد تعمیرات شامل تعمیر ابنیه فنی راهدارخانه ها و پل های سطح استان و ۱۲ مورد پروژه تکمیل و احداث ساختمان راهدارخانه ها از سایر عملکرد اداره نگهداری از ابنیه فنی راه ها است .
  مطالب مرتبط

  این پل در چهار دهنه ۶ متری و اعتبار ۲۰ میلیارد ریال با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد احداث می شود که رمپ های ورودی و خروجی آن بصورت امانی توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان مهاباد در حال ساخت است .

  |

  طی ۴ ماهه سالجاری ۱ هزار و ۵۰۰ دستگاه ناوگان حمل و نقل کالا از پایانه مرزی پرویزخان خارج شده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹۰ درصد افزایش داشته است .

  |

  عملیات زیرسازی و روکش آسفالت راه روستایی ریکنده و کرچنگ به طول یک کیلومتر در این شهرستان بزودی اجرایی می شود .

  |

  این منطقه به دلیل موقعیت خاص آب و هوایی و پوشش گیاهی که دارد سالانه مورد بازدید گردشگران و کوهنوردان بسیاری می باشد که با بهره برداری از این پروژه رفت و آمد گردشگران تسهیل خواهد یافت .

  |

  برای ساخت ۱۰۰۰ کیلومتر باقیمانده راه روستایی ، هم در جنوب و هم در شمال استان ، در مجموع به حدود ۵۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم تا بتوانیم راه های روستایی استان کرمان را تقریبا به ضریب برخورداری متوسط کشوری که ۸۲ هست ، برسانیم .

  |

  نظرات کاربران