در حال بارگذاری ...
 • احداث ۷ دستگاه پل در محورهای مواصلاتی استان آذربایجان غربی

  احداث این ۷ پل با مبلغ قرارداد نزدیک به ۱۸۳ میلیارد ریال انجام می شود که به دلیل پیشرفت فیزیکی بالا و رو به اتمام بودن پل های مهلذان شهرستان خوی و گلستانه شهرستان ارومیه ، هم اکنون تردد در این دو پل در حال انجام است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اداره نگهداری از ابنیه فنی راه ها اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از ساخت ۷ دستگاه پل در محور های مواصلاتی استان خبر داد .

  حامد رستمی فر گفت : این ۷ پل شامل پل پوش آباد در شهرستان اشنویه ، پل داش تیمور در شهرستان مهاباد ، پل گلستانه در شهرستان ارومیه ، پل بناویله در شهرستان سردشت ، پل قزل آغل الند در شهرستان خوی ، پل مهلذان در شهرستان خوی و پل عابر پیاده قزل عاشق شهرستان ارومیه می شود .

  وی ادامه داد : احداث این ۷ پل با مبلغ قرارداد نزدیک به ۱۸۳ میلیارد ریال انجام می شود که به دلیل پیشرفت فیزیکی بالا و رو به اتمام بودن پل های مهلذان شهرستان خوی و گلستانه شهرستان ارومیه ، هم اکنون تردد در این دو پل در حال انجام است .

  رستمی ضمن معرفی اقدامات دیگر این اداره گفت : احداث ۴ مورد دیوار حائل برای محورهای سطح استان ، ۴۸ مورد قرارداد تعمیرات شامل تعمیر ابنیه فنی راهدارخانه ها و پل های سطح استان و ۱۲ مورد پروژه تکمیل و احداث ساختمان راهدارخانه ها از سایر عملکرد اداره نگهداری از ابنیه فنی راه ها است .
  مطالب مرتبط

  همزمان با هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر بارندگی شدید در سیستان و بلوچستان ۴۴۰ نیروی راهداری این اداره کل در قالب ۳۵ اکیپ با ۱۵۰ دستگاه ماشین آلات سنگین ، نیمه سنگین و سبک در آماده باش کامل درآمدند و در کمترین زمان ممکن اقدام به بازگشایی مسیرهای ارتباطی نمودند .

  |

  انجام عملیات پیشگیری در حوزه راهداری همواره در دستور کار قرار دارد و شناسایی نقاط و محورهای در معرض تخریب ناشی از سیل و انجام فعالیت های متعدد ، مانند بسترسازی رودخانه ها، پاکسازی دهانه پل ها و.... تا حدود بسیار زیادی از تخریب راه ها و ابنیه فنی آن جلوگیری می کند .

  |

  به منظور ایمن‌سازی ، کاهش تصادفات جاده‌ای و زیباسازی مسیر ورودی اندیمشک ، میدان تقاطع آزادراه و میدان دوکوهه با اعتبار ۲۶ میلیارد تومان در دست احداث است .

  |

  همزمان با هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر بارندگی شدید در این استان ۴۴۰ نیروی راهداری این اداره کل در قالب ۳۵ اکیپ با ۱۵۰ دستگاه ماشین آلات سنگین ، نیمه سنگین و سبک در آماده باش کامل درآمدند و اقدام به خدمات رسانی کردند .

  |

  محورهای مواصلاتی استان همدان مجهز به دوربین های نظارتی است که با بهره‌گیری از آن‌ها از طریق اپراتورهای مرکز مدیریت راه‌ها ، شرایط جوی و ترافیکی راه‌ها به شکل آنلاین رصد می‌شود و به محض مشاهده تغییرات ، اکیپ‌ها در نقاط کوهستانی و گردنه‌های برفگیر مستقر می‌شوند تا در اسرع ...

  |

  نظرات کاربران