در حال بارگذاری ...
 • برگزاری مانور عملیات زمستانی در فرودگاه ارومیه

  برای برگزاری یک عملیات موفق همچون سال های گذشته می بایست هماهنگی و تعامل بین کلیه عوامل ذخیل بیشتر شود تا مشکلی در عملیات برف روبی نداشته باشیم و شاهد عملیاتی روان برای ارائه خدمات مطلوب تر به شرکت های هواپیمایی و مسافران مسافران در شرایط نامساعد جوی باشیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با برگزاری مانور عملیات زمستانی ، فرودگاه ارومیه برای بارش های زمستانی آماده شد .

  مانور عملیات زمستانی مطابق با برنامه زمان بندی عملیات زمستانی شرکت فرودگاه ها ، با هدف افزایش آمادگی و هماهنگی نیروهای انسانی در زمان بارش ها و به منظور بازدید میدانی و نظارت های لازم جهت آمادگی تجهیزات زمستانی فرودگاه برگزار شد . 

  گفتنی است در این مانور که با حضور و نظارت مستقیم مدیرکل فرودگاه های استان برگزار شد علاوه بر استقرار تجهیزات برف روبی ، وارسی و کارکرد دستگاه ها بر اساس چک لیست ها تهیه شد و مورد بررسی قرار گرفت .

  پیش از برگزاری این مانور کمیته عملیات زمستانی فرودگاه ارومیه با محوریت برنامه ریزی برای عملیات زمستانی با حضور مدیر کل و اعضای کمیته برگزارشد . 

  محمد علی نائل قراملکی مدیر کل فرودگاه های آذربایجان غربی در این جلسه گفت : برای برگزاری یک عملیات موفق همچون سال های گذشته می بایست هماهنگی و تعامل بین کلیه عوامل ذخیل بیشتر شود تا مشکلی در عملیات برف روبی نداشته باشیم و شاهد عملیاتی روان برای ارائه خدمات مطلوب تر به شرکت های هواپیمایی و مسافران مسافران در شرایط نامساعد جوی باشیم .

  محمد علی نائل قراملکی با اشاره به نوسازی تجهیزات اداره آتش نشانی و هدایت زمینی فرودگاه ارومیه گفت : یک دستگاه خودروی برف خور پیشرفته و یک دستگاه فرچه برف روبی جدید در اختیار اداره کل قرار گرفته است که در عملیات زمستانی امسال مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

  وی همچنین به حضور مسئولاین ایر لاین ها در زمان بحران و اطلاع رسانی منظم به مسافران ، تامین امکانات رفاهی مسافران توسط شرکت های هواپیمایی ، تهیه و بروزرسانی چک لیست ها و دستورالعمل های زمستانی ، تهیه تجهیزات و امکانات مناسب عملیات زمستانی ، تاثیر مهم آموزش و مرور آموخته ها ، بازدید میدانی از تجهیزات و ماشین آلات ، تقسیم بندی وظایف ، اخذ تاییدیه شرکت های هواپیمایی جهت انجام دی آیس پروازها تاکید کرد .
  مطالب مرتبط

  مانور مذکور با حضور مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس ، مسئولان شرکت های هواپیمایی ، کارکنان اداره آتش نشانی و هدایت زمینی و شرکت‌های هندلینگ کننده برگزار شد .

  |

  این مانور با هدف افزایش آمادگی و هماهنگی نیروی انسانی برای مقابله با شرایط نامساعد جوی و یخبندان برگزار شد .

  |

  این مانور همه ساله پیش از شروع فصل بارندگی‌های زمستانی در راستای تست دستگاه‌های برف‌روب و آماده‌سازی تجهیزات فرودگاهی برای مقابله با شرایط نامساعد جوی و یخبندان انجام می‌شود .

  |

  این مانور همه ساله پیش از شروع فصل بارندگی‌های زمستانی در راستای تست دستگاه‌های برف‌روب و آماده‌سازی تجهیزات فرودگاهی برای مقابله با شرایط نامساعد جوی و یخبندان انجام می‌شود .

  |

  در حال حاضر از فرودگاه ارومیه هفته ای ۹۶ پرواز رفت و برگشت توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر ، آتا ، قشم ایر ، معراج ، کاسپین ، آسمان و ترکیش ایر در مسیرهای تهران ، مشهد و استانبول انجام می شود .

  |

  نظرات کاربران