در حال بارگذاری ...
 • پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی در پروژه ساخت چهارخطه کوهدشت - خرم‌آباد

  از ۱۳ کیلومتر باقیمانده ، هشت کیلومتر در محدوده شهرستان خرم آباد و پنج کیلومتر در محدوده شهرستان کوهدشت تحت عنوان واریانت چنار واقع شده که بعد از انتخاب پیمانکار جدید و تحویل زمین در فروردین ماه سال ۹۹ از پیشرفت قابل قبولی برخوردار است و حدود ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت : ساخت چهارخطه کوهدشت - خرم‌آباد ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت تامین اعتبار نیمه نخست سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد .

  وحید کرم الهی در این خصوص گفت : این مسیر یکی از چهار خطه های منتهی به مرکز استان است که از شهرستان چگنی می گذرد و عملیات اجرایی آن سال ۸۴ از محل اعتبارات استانی آغاز شده است . این پروژه سال ۸۹ از محل اعتبارات ملی تامین اعتبار شده و تا سال۹۶ حدود ۳۴ کیلومتر آن به همراه پل بزرگ کشکان ساخته شده است که مرکز و برخی روستاهای شهرستان چگنی نیز از آن منتفع شده اند .

  وی طول کلی این محور را ۸۷ کیلومتر برشمرد و گفت : تاکنون ۷۴ کیلومتر از مسیر به بهره برداری رسیده که حدود ۴۰ کیلومتر از این میزان طی سال ۹۶ تا امسال تکمیل و بهره برداری شده است .

  مدیرکل راه و شهرسازی لرستان افزود : از ۱۳ کیلومتر باقیمانده ، هشت کیلومتر در محدوده شهرستان خرم آباد و پنج کیلومتر در محدوده شهرستان کوهدشت تحت عنوان واریانت "چنار" واقع شده که بعد از انتخاب پیمانکار جدید و تحویل زمین در فروردین ماه سال ۹۹ از پیشرفت قابل قبولی برخوردار است و حدود ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

  کرم الهی با اشاره به اجرای کامل ۲.۵ کیلومتر ابنیه فنی ابتدای این مسیر اظهار داشت : قسمت باقیمانده محور از سمت خرم آباد به طول هشت کیلومتر و تحت پیمان شرکت آبادراهان پارس با مبلغ قرارداد ۱۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است .

  وی گفت : عملیات اجرای طرح در این محدوده به دلیل وجود معارضان محلی و دولتی تا بهار امسال با کندی در حال انجام بود که با پیگیری‌های صورت گرفته و تغییر نقشه مسیر در حال حاضر سرعت اجرای قابل قبول و پیشرفت فیزیکی حدود ۴۵ درصد دارد . پیمانکاران و مشاوران طرح چهارخطه کوهدشت - خرم‌آباد با وجود ۶۰ میلیارد تومان مطالبات معوق ، همچنان در حال ادامه اجرای طرح هستند .

  وی پیشرفت کلی چهار خطه کوهدشت - خرم آباد را ۹۰ درصد عنوان کرد و ادامه داد : با وجود تنگناهای اعتباری و مشکلات معارضان ، دولت فعالیت های مطلوبی جهت ارتقای ایمنی این مسیر انجام داده و طرح چهارخطه کردن محور رو به اتمام است .
  مطالب مرتبط

  به منظور ایمن سازی و تکمیل علائم و تجهیزات ایمنی مجددا کارهای دیگری مثل نصب نیوجرسی ، نصب علائم ، خط‌کشی و قسمتی از آسفالت محور زیرگذر به سمت الشتر انجام شد .

  |

  امسال از ردیف‌های ملی بودجه ، سه فصل اعتبار به میزان پنج میلیارد تومان برای طرح های در دست احداث دیده شده است ، این طرح ها برای تکمیل پروژه‌های سال‌های گذشته هزینه می‌شود اما برای امسال نیز ۳ پروژه جدید تعریف شده است .

  |

  با تعاملات و مذاکرات خوبی که انجام شد و همکاری پیمانکار با اهالی منطقه و کشاورزان این پروژه مجددا فعال شد . خوشبختانه کار خاک‌برداری رمپ‌های ورودی و خروجی تا ۹۰ درصد انجام شده است .

  |

  احداث این پروژه به منظور ارتقا ایمنی تردد در محل تقاطع محور خرم‌آباد به نورآباد و محور فیروزآباد به الشتر بوده که در حال حاضر به ایستگاه پایانی رسیده است .

  |

  نظرات کاربران