در حال بارگذاری ...
 • نقش بی بدیل کنترلرها در ایجاد فضای ایمن و امن هوایی کشور

  بی‌تردید افزایش بهره‌وری صنعت حمل‌ونقل هوایی و اعتماد مضاعف نسبت به عملیات هوانوردی در کشور مرهون تلاش‌های متخصصانی  است‌ که‌ پروازها را در مسیرهای ورودی و خروجی کشور رصد می‌کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در پیامی ۲۰ اکتبر روز جهانی کنترلرهای ترافیک هوایی را تبریک گفت .

  سیاوش امیرمکری در این پیام کنترل و هدایت هواپیما را یکی از وظایف خطیر در مجموعه‌ صنعت هوایی عنوان کرده است که هدف آن ایجاد بستری مناسب برای حرکت روان ترافیک هوایی و همچنین ارائه اطلاعات ضروری جهت حفظ ایمنی پروازها و کمک به سهولت پرواز است.

  وی در این پیام با اشاره فشار تحریم‌های کم‌سابقه چهل سال گذشته، نقش بی‌بدیل اهالی صنعت هوایی، بویژه کنترلرها را در ایجاد فضای ایمن و امن هوایی کشور ، یادآور شده آورده است : بی‌تردید افزایش بهره‌وری صنعت حمل‌ونقل هوایی و اعتماد مضاعف نسبت به عملیات هوانوردی در کشور مرهون تلاش‌های متخصصانی  است‌ که‌ پروازها را در مسیرهای ورودی و خروجی کشور رصد می‌کنند .

  در بخش پایانی پیام مدیرعامل شرکت فرودگاه ها آمده است: اینجانب ۲۸ مهر (۲۰ اکتبر)، روز جهانی مراقبت پرواز را به مراقبان پروازها و جامعه هوانوردی کشور، تبریک عرض نموده و توفیقات روزافزون مجموعه معظم شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران را در خدمت‌رسانی به مردم شریف کشورمان را از درگاه احدیت خواستارم .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ استاندار مازندران خواستار افزایش پروازها به ویژه در مسیر تهران و برقراری پروازهای خارجی و ایرتاکسی در فرودگاه های این ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ پروازهای داخلی و بین‌المللی کشور در ۳ ماه نخست فعالیت دولت سیزدهم رشدی ۱۱۸ درصدی را تجربه کرده است .

  |

  دامنه شناسایی خطر مورد بحث در این شیوه نامه تنها شامل خطراتی است که ایمنی پرواز و سرنشینان را تحت تأثیر قرار می دهد و خطرات حوزه OHSE مانند ایمنی و سلامت کارکنان که تأثیر مستقیمی بر روی ایمنی پروازها ندارند خارج از دامنه شناسایی خطرات سیستم مدیریت ایمنی و این شیوه نامه است .

  |

  مقررات موصوف برگرفته از آژانس ایمنی هوانوردی اروپا (EASA) ، در سال ۹۸ از طرف سازمان هواپیمایی کشوری جهت اجرا به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ابلاغ شد که شیوع ویروس کرونا ، جلسات و انجام اقدامات لازم در این راستا را تحت الشعاع قرار داد و شرایط تحقق اهداف میسر نشد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ سیاوش امیرمکری سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در پیامی هفته پدافند ...

  |

  نظرات کاربران