در حال بارگذاری ...
 • پهلوگیری ۴ فروند کشتی حامل کالای اساسی در بندر شهید رجایی

  ۱۲ فروند کشتی دیگر در لنگرگاه بندرعباس مستقر هستند که با برنامه‌ریزی صورت گرفته و سپری کردن فرآیند قانونی و اسنادی طی روزهای آینده در اسکله‌های ویژه کالاهای اساسی بندر شهید رجایی پهلودهی می‌شوند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت : ۴ فروند کشتی حامل گندم ، روغن خوراکی و ذرت در مجموع با تناژ ۲۴۰ هزار و ۷۹۸ تن در بندر شهید رجایی پهلودهی شده و در حال تخلیه است .

  علیرضا محمدی کرجی‌ران با اشاره به پهلودهی همزمان چهار فروند کشتی حامل کالای اساسی ، افزود : از این تعداد ۲ فروند کشتی حامل ۱۳۸ هزار و ۷۹۸ تن گندم هستند . از ۲ کشتی دیگر یکی حامل ۳۰ هزار تن روغن خوراکی و دیگری نیز کشتی پهن‌پیکری حامل ۷۲ هزار تن ذرت است که هم اکنون در اسکله ۱۳ این بندر تخلیه و به صورت حمل یکسره وارد کشور می‌شود .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان یادآور شد : ۱۲ فروند کشتی دیگر در لنگرگاه بندرعباس مستقر هستند که با برنامه‌ریزی صورت گرفته و سپری کردن فرآیند قانونی و اسنادی طی روزهای آینده در اسکله‌های ویژه کالاهای اساسی بندر شهید رجایی پهلودهی می‌شوند .

  محمدی‌کرجی‌ران افزود : از مجموع این ۱۲ کشتی ، هفت فروند آن حامل ۴۵۵ هزار تن گندم ، ۲ فروند حامل ۷۱ هزار و ۵۰۰ تن روغن خوراکی ، ۲ کشتی حامل ۱۳۵ هزار تن جو و یک فروند دیگر نیز ۶۲ هزار تن سویا را وارد کشور می‌کنند .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به حرکت ۸ فروند کشتی دیگر از کشورهای مبدأ به سمت بندر شهید رجایی ،‌ اضافه کرد : این هشت فروند کشتی در مجموع ۴۷۱ هزار و ۵۰۰ تن انواع کالای اساسی را حمل می‌کنند که با برنامه‌ریزی انجام شده طی ماه آینده وارد لنگرگاه بندرعباس خواهند شد .
  مطالب مرتبط

  طی دوره زمانی هشت ماهه سال جاری ۵۷۱ هزار و ۷۱۵ تن روغن خوراکی به وسیله ۱۹ فروند کشتی در این بندر بزرگ تجاری پهلو دهی شده که پس از گندم بیشترین میزان واردات کالای اساسی به روغن خوراکی اختصاص داده شده است .

  |

  از این شش کشتی ، ۲ فروند حامل ۱۳۰ هزار تن گندم ، دو کشتی حامل ۷۰ هزار تن روغن خوراکی ، یک کشتی حامل ۶۱ هزار تن کنجاله سویا و کشتی ششم نیز ۴۴ هزار تن اوره است که بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته این کالاها به دو شکل حمل و نقل جاده‌ای و ریلی به مناطق مختلف کشور ارسال خواهد شد .

  |

  بندر شهید رجایی با اختصاص تعداد ۶ پست اسکله ویژه کالای اساسی ، بهره گیری از تعداد ۱۵ باب انبار مسقف به مساحت ۱۳۰ هزار متر مربع با ظرفیت بالغ بر ۳۵۰ هزار تن ، محوطه بارانداز به مساحت ۹۰ هزار متر مربع و ظرفیت ۱۰۰ هزار تن انواع کالاهای اساسی فله خشک و همچنین تعداد ۳ پایانه نگهداری ...

  |

  بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته تعداد ۵ فروند کشتی دیگر حامل گندم و ذرت ، سویا و روغن خام به میزان ۲۵۵ هزار و ۸۰۰ تن تا پایان ماه جاری (مرداد ماه) در بندر شهید رجایی پهلودهی خواهند شد .

  |

  مدیریت راهبردی پایانه‌های بندری ، ارائه خدمات دریایی و نظارت بر کیفیت خدمات بندری و دریایی به مشتریان از اهمیت خاصی برخوردار بوده ، لذا تحقق این مهم نیازمند آموزش‌های تخصصی و ارائه الگوی راهبردی توسعه محور است .

  |

  نظرات کاربران