در حال بارگذاری ...
 • برنامه ریزی برای نوسازی سالانه ۴۰ هزار دستگاه از ناوگان باری فرسوده کشور

  اکنون سه هزار و ۸۰۰ دستگاه ناوگان اتوبوسی ، ۱۸ هزار دستگاه ناوگان سواری کرایه و ۱۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه ناوگان مینی بوس در کشور فرسوده است که باید بازسازی شود . قرار است سالانه سه هزار دستگاه سوای کرایه ، ۵۰۰ دستگاه اتوبوس و یک هزار دستگاه مینی بوس بازسازی شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، فرامرز مداح قائم مقام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سفر به خراسان شمالی ، با اشاره به آسیب های فعالیت ناوگان فرسوده در جاده ها اظهار داشت : قرار است سالانه ۴۰ هزار دستگاه از ناوگان باری فرسوده کشور نوسازی شود .

  فرامرز مداح قائم مقام این سازمان با بیان این مطلب خاطرنشان کرد : البته این امر مشروط به تولید و انجام واردات و نیز تامین اعتبارات است .

  وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه سه هزار دستگاه اتوبوس در کشور به سن فرسودگی رسیده است که باید نوسازی شود ، گفت : برای نخستین بار ، پرداخت تسهیلات از محل تبصره ۱۸ برای بازسازی ناوگان سواری پرداخت می شود و در این منابع صرفا برای اورهال و بازسازی هزینه خواهد شد . در این زمینه ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار از منابع تبصره ۱۸ به بازسازی و اورهال ناوگان اختصاص یافته است . این تسهیلات ارزان قیمت با نرخ سه تا چهار درصد در اختیار متقاضیان قرار می گیرد .

  وی در بخش دیگر سخنان خود در پاسخ به برنامه ها برای اجرای پروژه های راهسازی در محورهای روستایی گفت : مجلس شورای اسلامی در سال جاری ۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های راهسازی در محورهای روستایی کشور منظور کرده است . امید است این اعتبار تخصیص مناسب داشته باشد تا بتوانیم به انجام پروژه های راهسازی در محورهای روستایی سرعت دهیم .

  براساس این گزارش ، داریوش باقرجوان مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای که در سفربه خراسان شمالی ، اعلام کرد : خسارت وارد شده به صنعت حمل و نقل عمومی ناشی از شیوع کرونا ۴۰ هزار میلیارد ریال است که امید می رود با بازگشت به شرایط عادی، آسیب های اقتصادی جبران شود . شیوع کرونا سبب شده تا جابه جایی مسافر با ناوگان عمومی در سال جاری و پارسال نسبت به وضعیت پیش از این بیماری ۵۰ درصد کاهش یابد .

  وی افزود : در وضعیت معمول ، سالانه جابه جایی ۲۰۰ میلیون مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی پیش بینی شده اما با توجه به شیوع کرونا و لزوم رعایت فاصله اجتماعی در این ناوگان ، این رقم محقق نشده است . جابه جایی مسافر با رعایت دستور العمل خالی بودن ۵۰ درصد ظرفیت در حال انجام است که البته تبعات اقتصادی برای شرکت ها و رانندگان دارد و گلایه ها از لطمه کرونا و تحت شعاع قرار گرفتن صرفه اقتصادی بسیار گزارش شده است .

  وی خاطرنشان کرد : با توجه به اینکه متقاضیان دریافت خدمات از ناوگان حمل و نقل عمومی ، عمدتا بخش آسیب پذیر هستند ، افزایش نرخ کرایه ها متصور نیست و هزینه ها باید از طریق افزایش مسافر جبران شود اما با شیوع کرونا ، شمار مسافران کم شده است . اکنون خدمات رسانی به مسافران با رعایت فاصله گذاری ، تهویه در ناوگان و نیز رعایت سایر پروتکل های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و ضدعفونی کردن در حال انجام است .

  وی در بخش دیگر سخنان خود درباره فرسودگی ناوگان مسافری گفت : اکنون سه هزار و ۸۰۰ دستگاه ناوگان اتوبوسی ، ۱۸ هزار دستگاه ناوگان سواری کرایه و ۱۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه ناوگان مینی بوس در کشور فرسوده است که باید بازسازی شود . قرار است سالانه سه هزار دستگاه سوای کرایه ، ۵۰۰ دستگاه اتوبوس و یک هزار دستگاه مینی بوس بازسازی شود .
  مطالب مرتبط

  با پیگیری‌های به عمل آمده از سوی این اداره کل و با همکاری استانداری ، دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دانشگاه علوم پزشکی بابل مشخصات تعداد ۲۵ هزار و ۵۱۱ نفر از فعالان و دست اندرکاران بخش حمل و نقل مسافر و کالا مازندران ، براساس زمانبندی مشخص علیه ویروس کرونا واکسینه شدند .

  |

  آذربایجان غربی یکی از استان های ویژه و مهم در زمینه راهداری زمستانی به شمار می رود که خوشبختانه اقدامات مناسبی برای تجهیز و تعمیر ماشین آلات و آمادگی نیروی انسانی در آن برای اجرای طرح راهداری زمستانی انجام شده است و در دوره آموزشی نیز نسبت به بازآموزی اپراتورهای ماشین آلات ...

  |

         

  |

  در حال حاضر غربالگری بهداشتی و کنترل‌ها در قالب طرح آماده‌باش به دقت اجرا می‌شود نمایندگان وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها هم در پایانه‌های مرزی مستقر هستند و غربالگری به صورت ۱۰۰ درصدی اجرا می‌شود . بر اساس اعلام وزارت بهداشت ، اتباع خارجی‌ که از مبدأ ...

  |

  در این باره سامانه امید را معرفی کردیم و رابط‌های استانی نیز بابت برقراری ارتباط‌های IP معرفی ‌شده‌اند ، به منظور نظارت بر عملکرد شرکت‌های حمل و نقل و فروش بلیت از طریق سامانه‌های اینترنتی و مسافران ، نظارت‌های لازم به صورت مدیریت هوشمند و از طریق سکوی مدیریت هوشمند ...

  |

  نظرات کاربران