در حال بارگذاری ...
 • مناسب سازی مجتمع های خدماتی - رفاهی بین راهی با هدف رفاه حال معلولان و جانبازان

  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای متعهد شد پیگیری لازم را جهت اجرای طرح مناسب سازی در فضاها و ابنیه واقع در مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی ، با اولویت مجتمع های خدماتی رفاهی درحال بهره برداری در دستور کار قرار دهد و به ادارات کل تابعه استانی خود نظارت و پیگیری مستمر را برای اجرای طرح یاد شده ابلاغ نماید .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با توجه به قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت مبنی بر ضرورت مناسب سازی مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی و تیر پارک ها ، تفاهم نامه ای فیمابین سازمان بهزیستی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای منعقد شده است .

  حمید رضا شهرکی ثانوی مدیرکل دفتر سرمایه گذاری ، نظارت بر بهره برداری و امور آزادراه ها با بیان این مطلب افزود : این تفاهم نامه در راستای بند ۲ تصویب نامه 77303/ت 49130 ه مورخ 15/6/94 هیات وزیران وهمچنین مواد ۲ و ۳ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت مبنی بر ضرورت مناسب سازی مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی وتیر پارک‌ها به منظور سهولت تردد جانبازان، معلولان و سالمندان در اماکن و فضاهای موجود در مجموعه های یاد شده منعقد شده است تا بر اساس همکاری و هماهنگی بین دودستگاه، ضمن پیگیری مناسب سازی اماکن و فضاهای موجود در مجتمع های خدماتی رفاهی در حال بهره برداری واقع درسطح شبکه راه‌های کشور، انجام موضوع در مجتمع های خدماتی رفاهی در حال ساخت توسط سرمایه گذاران مجموعه های یاد شده، کنترل و نظارت شود .

  وی با اشاره به تعهدات مندرج در متن تفاهم نامه اظهار داشت : سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای متعهد شد پیگیری لازم را جهت اجرای طرح مناسب سازی در فضاها و ابنیه واقع در مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی ، با اولویت مجتمع های خدماتی رفاهی درحال بهره برداری در دستور کار قرار دهد و به ادارات کل تابعه استانی خود نظارت و پیگیری مستمر را برای اجرای طرح یاد شده ابلاغ نماید .

  وی افزود: همچنین سازمان بهزیستی به منظور جلوگیری از مراجعه مکرر سرمایه گذاران مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی ، متعهد شد کلیه دستورالعمل ها و ضوابط مربوط به اجرای طرح را حداکثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ امضای این تفاهم نامه در اختیار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قرار دهد تا مراتب به ادارات استانی منعکس و موارد مندرج در دستورالعمل یاد شده در تهیه نقشه‌های اجرایی و معماری از سوی سرمایه گذاران مد نظر قرار گرفته و بر رعایت آن نظارت شود .

  مدیر کل دفتر سرمایه گذاری ، نظارت بر بهره برداری و امور آزادراه ها گفت : بر اساس توافقنامه فوق سازمان بهزیستی باید اقدام لازم را جهت برگزاری جلسات دوره آموزشی ویژه گروه‌های مختلف و مرتبط با مجتمع های خدماتی رفاهی در قالب اعزام اساتید و ارائه محتوی آموزشی جهت نحوه مناسب سازی انجام دهد ، همچنین همکاری لازم را در ارائه مشاوره های فنی و تهیه چک لیست لازم در نظارت بر مناسب سازی اماکن وفضاهای مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی معمول کند .

  شهرکی همچنین اظهار داشت : براساس این تفاهم نامه ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز موظف شد انجام اقدامات مربوط به مناسب سازی فضاها و اماکن مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی در حال بهره برداری را با تعیین زمان اجراء ، حداکثر به مدت دو سال به سرمایه گذاران بخش خصوصی مجموعه های یاد شده برای اجرا اعلام کند . ادارات کل تابعه استانی نیز باید در نقشه های اجرایی و معماری مجتمع های خدماتی رفاهی در حال استعلام ( جدید ) که از سوی سرمایه گذاران مذکور تهیه می شود، موضوع مناسب سازی را برابر دستورالعملی که حداکثر ظرف مدت یک ماه از سوی سازمان بهزیستی تهیه و به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام می‌شود ، مد نظر قرار داده و بر اجرای آن در زمان ساخت نظارت کنند .

  وی افزود : بر اساس تفاهم‌نامه یاد شده سازمان متعهد به پیگیری لازم جهت اجرای طرح ، با اولویت مجتمع های خدماتی رفاهی درحال بهره برداری شده است و دراین خصوص ادارات استانی باید نظارت و پیگیری مستمر را برای اجرای طرح انجام دهند . سازمان همچنین موظف شد مکان لازم را جهت برگزاری دوره های آموزشی متناسب با امر مناسب سازی موضوع این تفاهم نامه که توسط اساتید معرفی شده از سوی سازمان بهزیستی تشکیل است ، برگزار و جهت کارشناسان ذیربط خود فراهم کند .

  شایان ذکر است مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی با ارائه خدمات متنوع متناسب با توان و امکانات سرمایه گذاران ، در سطح جاده های کشور احداث شده و یا در دست احداث است که علاوه بر ارائه خدمات به هموطنان در جاده‌های کشور ، به رانندگان خارجی فعال در امر ترانزیت و مسافران خارجی نیز سرویس دهی می‌کنند .
  مطالب مرتبط

  آذربایجان غربی یکی از استان های ویژه و مهم در زمینه راهداری زمستانی به شمار می رود که خوشبختانه اقدامات مناسبی برای تجهیز و تعمیر ماشین آلات و آمادگی نیروی انسانی در آن برای اجرای طرح راهداری زمستانی انجام شده است و در دوره آموزشی نیز نسبت به بازآموزی اپراتورهای ماشین آلات ...

  |

         

  |

  در حال حاضر غربالگری بهداشتی و کنترل‌ها در قالب طرح آماده‌باش به دقت اجرا می‌شود نمایندگان وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها هم در پایانه‌های مرزی مستقر هستند و غربالگری به صورت ۱۰۰ درصدی اجرا می‌شود . بر اساس اعلام وزارت بهداشت ، اتباع خارجی‌ که از مبدأ ...

  |

  در این باره سامانه امید را معرفی کردیم و رابط‌های استانی نیز بابت برقراری ارتباط‌های IP معرفی ‌شده‌اند ، به منظور نظارت بر عملکرد شرکت‌های حمل و نقل و فروش بلیت از طریق سامانه‌های اینترنتی و مسافران ، نظارت‌های لازم به صورت مدیریت هوشمند و از طریق سکوی مدیریت هوشمند ...

  |

  با تکمیل و نهایی سازی شیوه نامه فرآیند جذب محقق پسا دکتری و نهایی سازی زمینه های فعالیت ، امکان بهرمندی معاونت ها و دفاتر تخصصی از ظرفیت نخبگان کشور در حل مسائل ویژه مهیا می شود و همچنین فرصت مناسبی برای اتصال نخبگان به بدنه اجرایی راهداری و حمل و نقل جاده ای برای مشارکت در حل ...

  |

  نظرات کاربران