در حال بارگذاری ...
 • کارنامه درخشان سازمان بنادر و دریانوردی در پایداری تجارت دریایی کشور و مدیریت تحریم

  ساماندهی شناورهای فاقد هویت و انضباط‌ بخشی به تردد‌های دریایی از جمله کارهای مهم در حوزه دریایی است که ‌در این حوزه ۱۵۰۰ فروند شناور فاقد هویت شناسایی ، هویت‌دار و ثبت شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل‌ ، عضو هیات عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت : با وجود تحریم و شرایط کرونایی ، این سازمان در پایداری فعالیت بنادر و حمل‌و‌نقل دریایی کشور ، خوش درخشید ؛ به گونه ای که در ورود و خروج کشتی‌ها و خدمه به بنادر کشور ، برگزاری آزمون‌های دریانوردی و اعطای گواهینامه‌های کشتی و دریانوردان هیچ خللی وارد نشد .

  جلیل اسلامی با بیان اینکه برون‌سپاری خدمات دریایی فرآیندی است که از سال‌های گذشته شروع شده و با انجام برون‌سپاری عملیات لایروبی ، در سال جاری ، طرح برون سپاری یدک‌کشی را نهایی و اعلام خواهیم کرد ، افزود : برون‌سپاری خدمات دریایی با دقت و قوت پیگیری می‌شود .

  وی تصریح کرد : ساماندهی شناورهای فاقد هویت و انضباط‌ بخشی به تردد‌های دریایی از جمله کارهای مهم در حوزه دریایی است که ‌در این حوزه ۱۵۰۰ فروند شناور فاقد هویت شناسایی ، هویت‌دار و ثبت شده است .

  معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ارتقای سطح ایمنی دریایی و دریانوردی را از جمله موضوعات مهم عنوان کرد و از به روزرسانی جرایم قانون حفاظت از دریاها و رودخانه‌های قابل کشتیرانی و تهیه مقدمات پوشش کامل ارتباطات دریایی در آب‌های کشور خبر داد .

  وی با تأکید بر ارتقای خدمات به ذی نفعان و حذف فرآیندهای دستی و مکانیزاسیون خدمات دریایی ، گفت : انتظار این است که کیفیت ارائه خدمات دریایی را ارتقا دهیم .

  اسلامی انجام به موقع بازرسی از کشتی‌های تحت پرچم و خارجی ، بر اساس الزامات ملی و بین‌المللی ؛ طراحی و اجرای ‌سازوکار نظارت بر صنایع ساخت و تعمیر شناورها و مدیریت سوخت‌رسانی به شناورهای خدماتی را از جمله اقدامات صورت گرفته در حوزه عملیات دریایی برشمرد .
  مطالب مرتبط

  تسهیل فرآیند ثبت کشتی در کشور با برون سپاری خدمات اجرایی و نیز بازنگری دستورالعمل ثبت دائم و موقت آیین نامه ۱۳۴۴ به منظور تکریم ارباب رجوع در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی ، مدنظر قرار مى گیرد .

  |

  در حوزه ارتقاء سطح ایمنی دریانوردی ، ارتقاء سطح کیفی کنترل ترافیک دریایی در جهت پوشش کامل سواحل ، بنادر و آب راه های تحت حاکمیت و تدوین دستورالعمل ها و آموزش بازرسان به منظور پیاده سازی رژیم نوین کنترل و بازرسی کشتی ها (PSC و FSC) مبتنی بر بازرسی های سخت گیرانه از شناورهای با ریسک ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، بنادر در انگلستان ، به عنوان یک کشور جزیره ای ، نقش مهمی در حمل و نقل و تجارت کالا دارد .

  |

  این میزان کالا به وسیله ۴ هزار و ۲۷۰ واگن به استان های مقصد حمل شده است . 

  |

  در آینده نزدیک لیفتراک و سایر تجهیزات خدماتی نیز به این تجهیزات اضافه خواهد شد .

  |

  نظرات کاربران