در حال بارگذاری ...
 • اعتبارات مناسبی برای توسعه راه‌های استان فارس در نظر گرفته شده است

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی گفت : اعتبارات مناسبی برای توسعه راه‌های استان فارس در نظر گرفته شده است .

  رستم قاسمی در سفر به استان فارس و در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر استانی رییس جمهور به این استان گفت : روز گذشته جلسه بسیار خوبی با شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان فارس برگزار شد . اتفاقات بسیار خوبی در این سفر برای استان اتفاق خواهد افتاد و منابع مالی مناسبی برای توسعه بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها در نظر گرفته خواهد شد . از جمله آزادراه اصفهان - شیراز که اکنون ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و منابع مالی برای ادامه این پروژه مشخص می‌شود . دو بانده کردن محور فارس به عسلویه و جم از دیگر اقداماتی است که برای آن برنامه‌ریزی شده است . این محور برای تردد مناطق جنوبی فارس بسیار مهم است و اعتبار خوبی برای آن پیش‌بینی شده است . ان شاء الله احداث این مسیر به زودی آغاز و ظرف ۳ سال آینده انجام خواهد شد .

  قاسمی ادامه داد : در مجموع باید گفت که اعتبار خوبی در حوزه ساخت بزرگراه و آزادراه و رفع مناطق حادثه خیز استان فارس در نظر گرفته شده است . در مورد راه آهن شیراز - بوشهر نیز باید گفت که در سفر رییس جمهور به بوشهر و بازدید از قطعه ۱۰ این راه آهن که احداث آن شروع شده اما پیشرفت مناسبی نداشته است ، تمهیداتی دیده شد که توسعه این خط پیشرفت داشته باشد و قرار است مدل تامین مالی آن از سوی وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد شود .

  این عضو کابینه سیزدهم در ادامه با اشاره به ضرورت نوسازی کامیون‌های فرسوده در کشور گفت : ناوگان باری کشور فرسوده است و نیاز به نوسازی دارد . بخش قابل توجهی از این نیاز می‌تواند توسط کارخانجات داخلی تامین شود . جلسات مشترکی با وزیر صمت در این حوزه داشتیم تا تمهیدات لازم اتخاذ شود . قطعا اولویت نوسازی ناوگان با تولید داخل خواهد بود .
  مطالب مرتبط

  این میزان کالا در قالب ۱۱۸ هزار سفر از سطح شهرستان های استان به سایر نقاط کشور حمل گردیده است . عمده ترین کالاهایی که حمل شده شامل محصولات پتروشیمی ، سیمان ، پودر آلومینیوم ، شکر و مصالح ساختمانی است .

  |

  میزان ورود ناوگان باری به پایانه های مرزی استان تا پایان شهریور سال جاری نزدیک به ۸۷ هزار دستگاه و همچنین میزان خروج ناوگان باری از پایانه های مرزی استان نیز طبق آماردر همین مدت نزدیک به ۸۴ هزار دستگاه بوده است

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی در حکمی سرپرست مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی این وزارتخانه را منصوب کرد .

  |

  با تلاش فعالان بخش حمل و نقل عمومی جاده ای و همت رانندگان تلاشگر ، جریان حمل انواع کالاها به صورت روان و منظم در جاده های استان برقرار است .

  |

  بخشی از احداث قطعه ۸ این آزادراه را شهرداری شیراز و بخشی دیگر را طبق توافقی که داشتیم ، وزارت دفاع بر عهده گرفته است . تلاش داریم احداث این آزادراه را سرعت دهیم که بتوانیم این آزادراه را که جزو طولانی‌ترین آزادراه‌های کشور است ، هرچه سریعتر به بهره‌برداری برسانیم .

  |

  نظرات کاربران