در حال بارگذاری ...
 • صنعت حمل و نقل سهم مهمی در بهبود فضای کسب و کار دارد

  بخش حمل و نقل جاده ای که ۹۰% حمل و نقل کشور را به خود اختصاص داده می تواند در بسیاری از زمینه های اجتماعی و اقتصادی جوامع مؤثر بوده و هرگونه فعالیت اقتصادی را تحت تأثیر قرار دهد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای عنوان کرد : حمل و نقل سهم مهمی در افزایش بهره وری ، شفاف سازی و بهبود فضای کسب و کار دارد .

  بابک طالبی در جلسه کمیته راهبری حمل و نقل استان مازندران که با حضور مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و تشکل های صنفی حمل و نقل این استان برگزار گردید ، اظهار داشت : حمل ونقل ایران در طول دوران فراز ونشیب های فراوانی راپشت سر گذاشته که ویژگی اصلی آن تلاش برای رسیدن به فردائی بهتر بوده است . بخش حمل و نقل جاده ای که ۹۰% حمل و نقل کشور را به خود اختصاص داده می تواند در بسیاری از زمینه های اجتماعی و اقتصادی جوامع مؤثر بوده و هرگونه فعالیت اقتصادی را تحت تأثیر قرار دهد .

  وی بر تشکیل جلسات تخصصی برای برطرف کردن مشکلات صنعت حمل و نقل تاکید کرد و گفت : در جلسات تخصصی حتما از نظرات بخش خصوصی بهره گرفته می‌شود . آنچه که وظیفه ما در تهیه و تدوین آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و اخذ مصوبات در هیات دولت و حتی تهیه لوایحی برای رفع مشکلات صنعت حمل و نقل کشور در همراهی با مجلس، انجام می‌شود که در این راه انتظار داریم تا تشکل‌ها نیز همراهی لازم را داشته باشند .

  معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای همراهی بخش خصوصی را برای سرعت دادن به رفع مشکلات حوزه حمل و نقل ضروری دانست و از نمایندگان تشکل‌ها و انجمن‌های حمل‌ونقلی خواست تا انتقادهای خود را از این بخش برای بهبود وضعیت موجود ارائه بدهند . انتظار است تا انجام جلسات به تدوین دستورالعمل منتج شود که اینکار با همراهی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اجرایی و عملیاتی خواهد شد .

  عباسعلی نجفی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران نیز در این نشست عنوان کرد : مازندران از جمله استان هایی بوده که بخش حمل و نقل جاده ای در آن از اهمیت خاصی برخوردار است . وجود سه بندر اقتصادی از جمله بندر امیر آباد ، جابجایی میلیون ها گردشگر و مسافر و همچنین فرآورده های دامی و گیاهی از جمله مواردی است که بر اهمیت حوزه حمل و نقل می افزاید .

  نجفی در ادامه به نقش تشکل های صنفی در این حوزه اشاره و تصریح کرد : انجمن های صنفی بر اساس وظایفی که بر عهده شان می باشد باید مسائل و مشکلات بخش و اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری و بطور منطقی تجزیه و تحلیل نموده و با راهکارهای مناسب عملی به دستگاههای مربوطه ارائه دهند و مسائل را حل و فصل نمایند .

  وی گفت : کانون و انجمن های صنفی باید بدنبال ساماندهی و ارتقاء باشند و به حدی از ترقی برسند که بیشتر مسائل و مشکلات رانندگان و شرکتها را به عهده گیرند و در پی اصلاح امور باشند .

  شایان ذکر است علاوه بر جلسه کمیته راهبری حمل و نقل مازندران ، کارگروه های تخصصی حمل و نقل مسافر وکالا استان نیز با حضور مدیران کل ستادی معاونت حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و اعضای تشکل های صنفی حمل و نقل استان برگزار گردید .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ با هدف حمل به موقع کالاهای اساسی و جلوگیری از هرگونه وقفه در حمل این کالاها و محصولات فسادپذیر ، سوخت تشویقی برای ناوگان ...

  |

  در کشور ۱۴ هزار دستگاه ناوگان و ماشین آلات راهداری وجود دارد که از این شمار ۱۰ هزار دستگاه سنگین و نیمه سنگین هستند . از این ۱۰ هزار دستگاه ناوگان راهداری بیش از ۶۰ درصد عمر بالای ۲۵ سال دارند که مشمول فرسودگی می شوند و باید نوسازی شوند .

  |

  پیش آمادگی نیروها و امکانات راهداری در سراسر کشور به ویژه استان های دارای بارش سنگین ، اجرای دستورالعمل های ارسالی از سوی ستاد مرکزی ، انتقال نکات اجرایی مهم و قابل توجه به روسای ادارات راهداری و استفاده از تجارب سالهای گذشته باید مدنظر قرار گیرد . همچنین فرماندهی محورها حتما ...

  |

  انتظار می رود با اصلاح برخی روال های کاری که نیازمند توجه بیشتری هستند نظیر برخورد قاطع با تخلفات اضافه بار ، اعمال تخلفات ارسالی دوربین ها و اطلاع رسانی بلادرنگ به متخلفان و واگذاری اطلاعات کامل تصادفات جهت انجام تحلیل های مهندسی و برنامه ریزی ایمنی ، بتوان گام های بلندی در ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون دفتر ایمنی و حریم راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سفر یک روزه به خراسان شمالی از انبارها ، راهدارخانه ...

  |

  نظرات کاربران