در حال بارگذاری ...
 • اختصاص ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای آسفالت جاده های ۱۲ روستای شهرستان سقز

  ۳۶ درصد از راه های روستایی این شهرستان آسفالت شده است ، بنابراین اعتبارات مناسبی برای آسفالت راه های روستایی این منطقه لازم است که باید همه مسوولان شهرستانی ، استانی و نماینده مجلس برای این امر اقدام کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای سقز گفت : ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای آسفالت ۱۲ روستای این شهرستان در نظر گرفته شده است .

  محمود روحانی زاده با بیان اینکه ۱۲ پروژه در حوزه ساخت و آسفالت راه روستایی برای شهرستان سقز تعریف شده است ، افزود : از محل اعتبارات مناطق کمترتوسعه یافته برای آسفالت راه روستایی ، حدود ۶۰۰ میلیارد ریال به شهرستان سقز اختصاص یافته که موافقتنامه چند مسیر مبادله شده است .

  وی با اشاره به اینکه یک هزار و ۱۷۰ کیلومتر راه روستایی در شهرستان سقز داریم ، اضافه کرد : ۳۶ درصد از راه های روستایی این شهرستان آسفالت شده است ، بنابراین اعتبارات مناسبی برای آسفالت راه های روستایی این منطقه لازم است که باید همه مسوولان شهرستانی ، استانی و نماینده مجلس برای این امر اقدام کنند .

  رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای سقز یادآور شد : امسال ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی سقز ، بهسازی شده است و امیدواریم در ادامه هم راه های روستایی که نیاز به بهسازی دارند در دستور کار قرار دهیم. میانگین آسفالت راه های روستایی کشور ۵۵ درصد تا ۶۰ درصد است که بر اساس آمارها آسفالت راه های روستایی شهرستان سقز با ۳۶ درصد کمترین سهم را در استان کردستان دارد . برای آسفالت یک کیلومتر راه روستایی ۳۰ میلیارد ریال و برای بهسازی و روکش یک کیلومتر راه روستایی ۱۳ میلیارد ریال اعتبار نیاز است .

  روحانی زاده در بخشی از سخنان به مسیر شهر صاحب_گلتپه اشاره کرد و گفت : مسیر صاحب گلتپه جاده فرعی محسوب می شود و درخواست آسفالت این مسیر را به اداره کل راهداری کردستان دادیم که امید است این مسیر هم در آینده اعتبارات خوبی جذب کند .

  وی پروژه فعال راه روستایی در دست اجرا را مسیر واریانت روستاهای اطراف سد چراغ ویس بر شمرد و یادآور شد : این مسیر هشت روستا را شامل می شود که هم اکنون در دست اجراست .

  لازم به ذکر است شهرستان سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد .
  مطالب مرتبط

  جمع آوری گاردریل های فرسوده به تعداد ۵۸ شاخه ، لکه گیری به مقدار ۵۶۰۰ متر مربع در راههای اصلی و ۴۷۰۰ متر مربع در راه های روستایی و ۶۵ کیلومتر تسطیح حریم در محورهای پیرانشهر - سردشت و پیرانشهر - نقده از جمله اقدامات این اداره تا پایان شهریور ماه امسال بود .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان شاهین دژ از ترانشه برداری ۲۱۳ کیلومتر از محورهای این شهرستان در شش ماهه نخست ...

  |

  شهرستان مرند از نظر حمل و نقل یکی از قطب های مهم استان بوده و بیش از ۸ هزار دستگاه وسیله نقلیه باری و بیش از۱۲ هزار نفر به عنوان راننده و کمک راننده در این حوزه مشغول فعالیت است .

  |

  برای آسفالت این مقدار راه روستایی ۱۱ هزار و ۶۹۰ تن قیر مورد نیاز است که تاکنون نزدیک به هزار و هفتصد و شصت و دو تن قیر تحویل شده و امید است مابقی قیر مورد نیاز نیز به زودی تحویل شود .

  |

  با بررسی‌های انجام شده اگر هر سال ۱۰ هزار میلیارد تومان در اختیار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده قرار گیرد می توان امیدوار بود بعد از حدود چهار سال نزدیک به ۳۰ تا ۳۲ هزار کیلومتر راه روستایی جدید ساخته شود .

  |

  نظرات کاربران