در حال بارگذاری ...
 • نیاز به ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل آسفالت راه روستای سرخ آباد در شهر طارم

  در سال ۹۴ نیز با مشارکت مردم روستا ۱۳ کیلومتر آسفالت نشده از مسیر روستای سرخ‌آباد از مسیر صعب‌العبور گردنه به حاشیه رودخانه قزل‌اوزن انتقال یافت که دیگر مشکلاتی مانند قطعی راه برای آن وجود ندارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای طارم گفت : برای تکمیل آسفالت ۱۳ کیلومتر باقی‌مانده از راه روستای سرخ‌آباد این شهرستان به اعتباری بالغ‌بر ۱۵ میلیارد تومان نیاز داریم .

  حمیدرضا نجفی در رابطه با وضعیت راه روستای سرخ‌آباد شهرستان طارم در استان زنجان ، اظهار کرد : در طول هشت سال گذشته اقدامات زیادی برای آسفالت شدن مسیر ۲۸‌ کیلومتری روستای سرخ‌آباد انجام‌شده‌ است که در سال ۹۳_۹۴ نیز ۱۵ کیلومتر از مسیر این روستا آسفالت شد .

  وی بابیان اینکه تنها ۱۳ کیلومتر از مسیر ۲۸ کیلومتری روستای سرخ‌آباد آسفالت نشده‌ است ، افزود : در سال ۹۴ نیز با مشارکت مردم روستا ۱۳ کیلومتر آسفالت نشده از مسیر روستای سرخ‌آباد از مسیر صعب‌العبور گردنه به حاشیه رودخانه قزل‌اوزن انتقال یافت که دیگر مشکلاتی مانند قطعی راه برای آن وجود ندارد .

  این مسئول با بیان اینکه پیگیر تکمیل آسفالت مسیر روستای سرخ‌آباد هستیم ، تصریح کرد : برای آسفالت شدن ۱۳ کیلومتر باقی‌مانده از مسیر روستای سرخ‌آباد و تکمیل کردن راه این روستا به اعتباری بالغ‌بر ۱۵ میلیارد تومان نیاز داریم تا تخصیص یابد و اقدامات لازم برای این راه انجام شود .

  نجفی با اشاره به وضعیت راه‌های روستایی شهرستان طارم و با بیان اینکه از لحاظ جمعیتی ۹۶ درصد از شهروندان طارمی از راه‌های آسفالت برخوردارند ، ادامه داد : از لحاظ طول راه‌های روستایی شهرستان ، ۶۱ درصد راه‌ها آسفالت و ۳۹ درصد نیز به‌ صورت خاکی است هستند که برای آسفالت‌ راه‌های روستایی ابتدا باید تأمین اعتبار صورت گیرد تا اقدامات لازم برای آسفالت کردن آن‌ها انجام شود .

  رئیس  اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان طارم بابیان اینکه راه‌های روستایی رزنی، تازه کند و سرخ‌آباد نیز از پروژه‌های در حال پیگیری بوده و در برنامه کاری اداره راهداری شهرستان طارم قرار دارد ، خاطرنشان کرد : بهسازی و آسفالت راه روستایی کلوج‌آباد به طول ۵ کیلومتر و بهسازی و آسفالت راه نوکیان به سه‌راهی گدم‌آباد به طول ۵‌ کیلومتر نیز از دیگر پروژه‌های در دست اقدام در شهرستان طارم هستند
  مطالب مرتبط

  طرح ابرار یک طرح ملی بوده و تنها هدف راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استانداردسازی و ارتقای ایمنی راه‌های روستایی است و اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای زنجان بر آسفالته کردن راه‌های روستایی هم بسیار تأکید دارد و اجرای این طرح باعث رضایتمندی روستاییان شده است .

  |

  با توجه به شرایط اعتباری کشور معمولا سالانه بیشتر از پنج هزار کیلومتر راه روستایی نمی توان احداث کرد که برای تحقق آن هم حداقل ۹ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است ، اگر این اعتبار سالانه تامین شود براساس چشم‌انداز پنج ساله ، ۳۲ هزار کیلومتر راه روستایی در کشور ساخته خواهد شد .

  |

  روستاهای استان مرکزی از لحاظ برخورداری از راه آسفالته نسبت به میانگین کشوری در سطح بالاتری قرار دارد که بر اساس تحلیل داده‌ها و بررسی آمارهای کشوری ، گفتنی است بیش از ۸۵ درصد از راه‌های روستایی استان بصورت آسفالته است که این میزان در کشور برابر با ۷۰ درصد است .

  |

  شن ریزی راه روستایی قیماسخان به طول ۵ کیلومتر ، شانه سازی راه روستایی چپقلو وشورگل به صورت رفت و برگشت به طول ۱۴ کیلومتر ، تنظیم شیب شیروانی راه های شریانی به طول ۵ کیلومتر ، ساماندهی دو نقطه T شکل سه راهی قره قشلاق به راه روستایی چپقلو و سه راهی منطقه گردشگری قره قشون به ...

  |

  جمع آوری گاردریل های فرسوده به تعداد ۵۸ شاخه ، لکه گیری به مقدار ۵۶۰۰ متر مربع در راههای اصلی و ۴۷۰۰ متر مربع در راه های روستایی و ۶۵ کیلومتر تسطیح حریم در محورهای پیرانشهر - سردشت و پیرانشهر - نقده از جمله اقدامات این اداره تا پایان شهریور ماه امسال بود .

  |

  نظرات کاربران