در حال بارگذاری ...
 • اقدامات ایمنی جاده های استان کرمان به صورت یک راهبرد و برنامه عالمانه در حرکت است

  نقاط حادثه‌خیز استان کرمان شناسایی شده و در حال اصلاح هستند و با رفع حادثه خیزی این نقاط ، ایمنی راه های استان وضعیت مناسب تری خواهند داشت علاوه بر این افزایش دوربین‌های کنترل سرعت و ثبت تخلف نیز بعنوان یکی از اقدامات تاثیر گذار حوزه ایمنی راهها نقش موثری بر کاهش تصادفات خواهد داشت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، استاندار کرمان در سی و نهمین جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی و حمل و نقل استان کرمان گفت: مجموعه مرتبط با حوزه ترافیک و ایمنی راه‌ها در استان کرمان از مجموعه‌های سرآمد و موفق کشور است که طی سه سال متوالی توانسته رتبه عالی خود را در سطح کشور حفظ کند .

  علی زینی وند ، کسب موفقیت این استان طی سه سال متوالی در کاهش تصادفات را حاصل کار جمعی حوزه ترافیک و ایمنی راه‌ها دانست و از اقدامات موثر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ، ‌پلیس راهنمایی و رانندگی ، راه و شهرسازی ، هلال احمر ، اورژانس جاده ای و زیرساخت ارتباطات و دیگر دستگاه‌های مرتبط با کاهش تصادفات در این استان تقدیر کرد . نقاط حادثه‌خیز استان کرمان شناسایی شده و در حال اصلاح هستند و با رفع حادثه خیزی این نقاط ، ایمنی راه های استان وضعیت مناسب تری خواهند داشت علاوه بر این افزایش دوربین‌های کنترل سرعت و ثبت تخلف نیز بعنوان یکی از اقدامات تاثیر گذار حوزه ایمنی راهها نقش موثری بر کاهش تصادفات خواهد داشت .

  سید مصطفی آیت اللهی موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت : در سه سال متوالی با همت اعضای کمیسیون از نظر تصادفات و ایمن‌سازی درون‌شهری و برون‌شهری رتبه‌های خوبی را کسب کرده ایم .

  آیت اللهی موسوی ادامه داد : با اصلاحات فیزیکی انجام گرفته، بخشی از تصادفات مهار شده اند اما بخشی از سوانح مربوط به فرهنگ ترافیک است و بخشی هم از دست ما خارج است ، از جمله این موارد می توان به خودروهای حامل اتباع کشور افغانستان و سوخت قاچاق اشاره کرد که آمارسوانح استان را افزایش می‌دهند .

  سید علی حاج سید علیخانی مدیر کل راهداری استان کرمان و دبیر کمیسیون گفت : استان ما رتبه دوم طول راههای کشور ، رتبه سوم طول راههای شریانی کشور ، رتبه اول رفع نقاط پرحادثه ، رتبه دوم طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راه ها ، رتبه اول اجرای خط کشی و رتبه دوم ایمن سازی سرگاردریل ها ودماغه ها و پل ها را در سطح کشور به خود اختصاص داده است .

  حاج سید علیخانی به کسب رتبه اول روکش آسفالت گرم ، رتبه اول روکش تقویتی ماسه آسفالت ، رتبه سوم اجرای درزگیری راههای شریانی اشاره کرد و افزود : استان کرمان رتبه اول اجرای فوگ سیل و رتبه سوم تعداد دوربین های کنترل سرعت در جاده های کشور را دارا می باشد و در تردد بین استانی کشور نیز در ۵ ماهه سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸ درصد افزایش داشته است .
  مطالب مرتبط

  شناسایی و رفع نقاط پرتصادف و حادثه‌خیز برون‌شهری از جمله مسایل حساس و مهمی هستند که در صورت اجرایی شدن آن ، علاوه بر افزایش ضریب ایمنی راه‌ها ، آمار تصادفات جاده‌ای را تا حد قابل توجهی نیز کاهش می دهد .

  |

  این علائم سبب ارتقا ایمنی تردد و تسهیل جابجایی مسافران شده و عدم وجود این تابلوها در مسیرهای پرپیچ و خم و جاده‌ها می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را به بار بیاورد .

  |

  در صورت تخصیص اعتبار ، تنها امکان جایگزینی این نیوجرسی ها وجود دارد و نمی توان نیوجرسی جدید در محورها خریداری و جانمایی کرد . جاده اربعین در استان نیازمند ۲۰ کیلومتر نیوجرسی است و باید تأمین اعتبار شود .

  |

  علی رغم اینکه تعریض جاده در حیطه وظایف راهداری و حمل و نقل جاده ای نیست ، کار تعریض ۶ کیلومتر از جاده ایذه آغاز شده و هفت کیلومتر دیگر باقی مانده است . مقرر شد ادامه کار با بکارگیری ماشین آلات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان انجام و قیر مورد نیاز را تامین شود تا شاهد ...

  |

  به منظور افزایش ایمنی تردد کابران جاده ای در این مدت ساخت ۱۱۵ پایه تابلو و چراغ چشمک زن و ۸۰ متر مربع تابلو اطلاعاتی و کیلومتر شمار و همچنین نصب ۱۰۶ فلش سولار و تعمیر چراغ چشمک زن انجام شد .

  |

  نظرات کاربران