در حال بارگذاری ...
 • عملیات اجرایی پروژه چهارخطه بیله سوار – گرمی در مسیر توسعه و شتاب

  طول مسیر مورد پیمان قرارگاه خاتم الانبیا از بیله سوار تا گرمی بطول ۴۶ کیلومتر بوده که ۳۳ کیلومتر تا انتهای پل انجیرلو در حوزه شهرستان بیله سوار بوده و کل مشخصات پروژه شامل بیش از ۲،۷۷۰،۰۰۰ مترمکعب خاکبرداری ، ۱،۲۴۶،۰۰۰ مترمکعب خاکریزی ، عملیات فولادی ، عملیات بتن ریزی ، قطعات بتنی پیش ساخته ، زیراساس ، اساس و آسفالت خواهد بود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت : عملیات اجرایی پروژه چهارخطه بیله سوار - گرمی در مسیر توسعه و شتاب قرار گرفته است .

  محبوب حیدری در بازدید از پروژه چهارخطه بیله سوار - گرمی ضمن تاکید به پیمانکار مبنی بر رعایت مسائل فنی و سرعت بخشیدن به پروژه گفت : با قرار دادن مسیر بیله سوار - سه راه گوگ تپه به عنوان اولویت اول ، تمام توان خود را جهت تکمیل زیرسازی در محدوده بدون معارض در این مسیر بکار گرفته و هرچه سریعتر کار را به مرحله نهایی برساند .

  وی همچنین با اشاره به افزایش قیمت فولاد مصرفی در پروژه از پیگیری های خود در این زمینه خبر داد و افزود : کلیه ابنیه فنی مسیر مورد نظر باید با تامین فولاد توسط پیمانکار هرچه سریعتر به اتمام برسد و ماشین آلات مازاد در قطعات خاکبرداری شده دیگر در طول مسیر بیله سوار - گرمی بکار گرفته شده تا سطح لایه های روسازی به تراز نهایی برسد .

  مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با تقدیر از همکاری ادارات دارای تاسیسات معارض در طول مسیر اجرای پروژه ، از آنها خواست کمک نمایند در پیشرفت پروژه و باقیمانده تاسیسات خود را در اسرع وقت جابجا نموده تا کل مسیر بیله سوار - سه راه گوگ تپه آزادسازی گردد .     

  لازم به توضیح است طول مسیر مورد پیمان قرارگاه خاتم الانبیا از بیله سوار تا گرمی بطول ۴۶ کیلومتر بوده که ۳۳ کیلومتر تا انتهای پل انجیرلو در حوزه شهرستان بیله سوار بوده و کل مشخصات پروژه شامل بیش از ۲،۷۷۰،۰۰۰ مترمکعب خاکبرداری ، ۱،۲۴۶،۰۰۰ مترمکعب خاکریزی ، عملیات فولادی ، عملیات بتن ریزی ، قطعات بتنی پیش ساخته ، زیراساس ، اساس و آسفالت خواهد بود .
  مطالب مرتبط

  با احتساب شرایط تورمی موجود برای تکمیل این مسیر کوهستانی ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است . ۳ دستگاه پل به طول ۱۶۰ متر ، یک دستگاه تونل بطول ۱۸۰ متر با حجم عملیات خاکبرداری یک میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب در این مسیر انجام خواهد شد .

  |

  پروژه احداث محور کریق - آرموداق ۲۰ کیلومتر بوده که ۱۲ کیلومتر این جاده در حوزه استحفاظی آذربایجان شرقی ( شهرستان میانه ) قرار دارد و امید می رود با پیگیری های انجام شده توسط مسئولین , عملیات اجرایی این پروژه از سمت میانه نیز بزودی آغاز شود .

  |

  اعتبار این پروژه از دو محل تامین می شود که از ردیف ملی ۳۰ میلیارد تومان به این پروژه اعتبار اختصاص یافته که با گرفتن تخصیص ۱۰۰ درصد منابع صرف اجرای این پروژه شده است .

  |

  پیمانکاران با وجود شرایط اقتصادی و بیماری کرونا پای کار بوده و با جدیت و تلاش خستگی ناپذیر تمام کارهای عمرانی در حوزه راه و شهرسازی و توسعه بزرگراه ها را ادامه می دهند .

  |

  در قطعات ۳ ، ۴ و ۵ نیز زیرسازی و ابنیه فنی بخش هایی از مسیر تکمیل و در سال آتی با مساعد شدن شرایط جوی تکمیل و قابل بهره برداری خواهد بود .

  |

  نظرات کاربران