در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح در روستای ورجان

  در طول سال به ویژه در فصل تابستان شاهد حجم بالای تردد در محدوده روستای ورجان هستیم و برای هدایت ترافیک و کاهش تصادفات اقدامات اساسی نیاز است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان قم از آغاز عملیات ساخت و احداث تقاطع غیر همسطح در میدان روستای ورجان خبر داد .

  عباس فراهانی اظهار داشت : با تشکیل شهرستان جدید کهک ، توسعه زیرساخت های حوزه حمل و نقل و جاده ای در دستور کار این اداره کل است . در محدوده و اطراف این شهرستان به دلیل جذابیت گردشگری و تنوع آب و هوایی ، در طول سال شاهد حجم بالای تردد در محور قم - کهک هستیم . خودروهای عبوری از سه مسیر ، ونارچ ، لنگرود و پردیسان به شهرکهک دسترسی دارند .

  وی با اشاره به این که نقطه مشترک خودروهای عبوری در هر سه مسیر روستای ورجان است اشاره کرد : در طول سال به ویژه در فصل تابستان شاهد حجم بالای تردد در محدوده روستای ورجان هستیم و برای هدایت ترافیک و کاهش تصادفات اقدامات اساسی نیاز است .

  فراهانی با بیان این که میدان ورودی ورجان نقطه حادثه خیز و پر مخاطره است توضیح داد : متاسفانه در طول سال های گذشته شاهد تصادفات زیادی در مسیرهای منتهی به این میدان بوده ایم که با تأمین اعتبار، عملیات اصلاح این میدان در دستور کار قرار گرفته است .

  معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان قم اظهار داشت : احداث تقاطع غیر همسطح در این منطقه ، مشکل گره ترافیکی و ترافیک عبوری این نقطه را حل خواهد کرد .

  فراهانی در خصوص جزییات احداث این تقاطع توضیح داد : یک دستگاه پل از خروجی ورجان به سمت لنگرود احداث می شود و تمامی خودروهای عبوری که از سمت ورجان به سمت لنگرود و بالعکس قصد عزیمت دارند از روی پل تردد می کنند . تردد خودروها از پردیسان به ورجان از رمپ کنار تقاطع و از ورجان به پردیسان از زیر پل خواهد بود .

  وی با بیان این که عملیات اجرایی احداث این تقاطع از مهرماه سال جاری آغاز شده است ، توضیح داد : این پل با طول ۲۵ متر با اعتبار یکصد و سی هزار میلیارد ریال و به مدت نه ماه احداث خواهد شد .

  معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان قم در پایان گفت: امیدواریم با احداث این تقاطع بخشی از گره ترافیکی و مخاطرات ورودی روستای ورجان مرتفع شود و از همه رانندگان خودروهای عبوری تقاضا داریم در طول مدت احداث پل نسبت به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در آن محدوده همکاری لازم را با این اداره کل داشته باشند .
  مطالب مرتبط

  شناسایی و رفع نقاط پرتصادف و حادثه‌خیز برون‌شهری از جمله مسایل حساس و مهمی هستند که در صورت اجرایی شدن آن ، علاوه بر افزایش ضریب ایمنی راه‌ها ، آمار تصادفات جاده‌ای را تا حد قابل توجهی نیز کاهش می دهد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد از شروع عملیات اجرایی حفاظ میانی (نیوجرسی) در نقطه حادثه خیز ...

  |

  این پروژه مهم در ادامه لایه‌های روسازی در عرض مناسب که بیشتر از عرض فعلی خواهد بود اجرا شده و نهایتا با اجرای دو لایه آسفالت در عرض استاندارد جاده اصلی ، کیفیت سرویس و سازه جاده در حد مطلوب خواهد بود .

  |

  آبنمای مذکور در کیلومتر ۱۷ محور ارتباطی عشق اباد - رضویه در بخش دستگردان این شهرستان قرار دارد که به علت حوادث بوجود آمده ، برای کاربران ناآشنا به این محور ، علاوه بر حادثه خیز نمودن جاده در هنگام جاری شدن سیلاب دچار آبگرفتگی و انسداد مسیر نیز می شود .

  |

  با تلاش راهداران سخت کوش عملیات اصلاح و رفع ۱۱ نقطه حادثه خیز دیگر نیز درحال اجراست . طبق برنامه ریزی های انجام شده عملیات اصلاح و رفع ۶ نقطه حادثه خیز سال آینده انجام می شود .

  |

  نظرات کاربران