در حال بارگذاری ...
 • اتمام ساخت بزرگراه شرقی - غربی نوار ساحلی جنوب کشور تا پایان سال آینده

  محور بزباز - بندو به عنوان بخشی از کریدور غربی - شرقی ساحلی جنوب کشور ، از چابهار ، آغاز و به خوزستان ختم می شود و یکی از کریدورهای بسیار مهم و استراتژیک کشور است . طول این کریدور حدود ۱۸۵۰ کیلومتر است که ۳۹۰ کیلومتر آن در استان بوشهر بوده که تاکنون ۲۷۰ کیلومتر آن ساخته شده و باقی مانده در حال انجام است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر به استان بوشهر بر رفع مشکلات احتمالی بر سر راه تکمیل پروژه‌های راهسازی و مسکن استان تاکید کرد .

  رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی که برای بازدید از برخی از پروژه‌های جاده‌ای و همچنین مسکن به استان بوشهر سفر کرده است در جریان بازدید از منطقه کنگان ، دیر و عسلویه ، اعلام کرد : با توجه به سفر فردای رییس جمهوری به استان بوشهر این سفر انجام شده است . در این سفر تمامی پروژه‌هایی که در حوزه راه و شهرسازی در سطح استان وجود دارد مورد بازدید قرار می‌گیرد و برای رفع مشکلات احتمالی برنامه‌ریزی و اقدام خواهیم کرد .

  عضو کابینه دولت سیزدهم ادامه داد : محور بزباز - بندو به عنوان بخشی از کریدور غربی - شرقی ساحلی جنوب کشور ، از چابهار ، آغاز و به خوزستان ختم می شود و یکی از کریدورهای بسیار مهم و استراتژیک کشور است . طول این کریدور حدود ۱۸۵۰ کیلومتر است که ۳۹۰ کیلومتر آن در استان بوشهر بوده که تاکنون ۲۷۰ کیلومتر آن ساخته شده و باقی مانده در حال انجام است .

  قاسمی با اشاره به اینکه مهمترین موضوع محور بزباز - بندو ، اقتصاد دریا و دریامحوری است ، اعلام کرد : بخشی از این پروژه بزرگراهی احداث شده است . امیدواریم با پیشرفت فیزیکی بخش باقیمانده که ۷۰ درصد است با برنامه ای که در سفر رییس جمهوری به این منطقه تدارک دیده شده تا پایان ۱۴۰۱ شاهد اتمام این پروژه باشیم .

  گفتنی است ، محور بزباز - بندو بخشی از بزرگراه نوار ساحلی جنوب کشور در استان بوشهر به طول ۳۲ کیلومتر است. بزرگراه در انتهای حوزه استحفاضی استان به سمت هرمزگان است . باتوجه به نداشتن ایمنی کافی و محور فرعی بزباز - بندو - تقاطع عسلویه ، ضرورت احداث و تکمیل محور بزرگراهی در سال‌های گذشته با هدف افزایش ایمنی تردد کاربران با خروج از مناطق روستایی ، کاهش مصرف سوخت ، تکمیل شبکه بزرگراهی استان و جنوب کشور ، اصلاح دسترسی‌های لازم بزرگراه عسلویه - لامرد ، رعایت پدافند غیرعامل به جهت دسترسی به شبکه راه آهن ، تکمیل بزرگراه بزباز-بندو را یکی از مهمترین اولویت‌های پروژه‌های راهسازی استان کرده است .
  مطالب مرتبط

  لازم می‌دانم از خدمات و تلاش‌های رانندگان شریف و زحمتکش کشورمان که با اراده و پشتکار ، لحظه ای از خدمت رسانی به کشور و هموطنان خود دریغ نکرده و همواره و در صحنه های مختلف به مردم خدمت رسانی می‌کنند ، همچنین از راهداران تلاشگر و بی ادعا که با گذشت و خالصانه در راه‌های کشور در ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ وزیر راه و شهرسازی در حکمی علی جعفری را به عنوان نماینده تام‌الاختیار خود در شورای راهبردی تحول و پیشرفت هوانوردی ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مجتبی ثابتی به عنوان عضو موظف هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و همچنین مشاور وزیر در امور مناطق آزاد و ویژه ...

  |

  در این خصوص با شرکت‌هایی که اقدام به فروش بلیط با قیمت بالاتر از نرخ مصوب کنند ، برخورد جدی خواهد شد .

  |

         

  |

  نظرات کاربران