در حال بارگذاری ...
 • انعقاد ۳۳۰ میلیارد تومان قرارداد جاری در حوزه راه استان زنجان

  اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان حدود پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر آزادراه ، بزرگراه ، راه‌های اصلی و فرعی را زیرپوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت : امسال ۳۳۰ میلیارد تومان قرارداد جاری با پیمانکاران مختلف در حوزه راه این استان منعقد شده است .

  عبدالحسین علی‌اکبری گفت : قرارداد های جاری با پیمانکاران مختلف در حوزه‌های آسفالت راه برای روستاهای بالای ۵۰ خانوار منعقدشده است و در مرحله بعد نیز برای روستاهای بیشتر از ۲۰ خانوار انجام می‌شود . امسال منابع خوبی در قانون بودجه در حوزه راه روستایی از محل محرومیت‌زدایی ، اعتبارات استانی و سایر محل‌ها پیش‌بینی‌شده است .

  علی‌اکبری یادآوری کرد : امسال در حد توان اعتباری پروژه‌های روکش آسفالت ، نصب نیوجرسی ، روشنایی در نقاط پرحادثه پروژه ها را ادامه خواهیم کرد . سال گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان در حوزه راهداری استان زنجان  اعم از آسفالت ، روشنایی و نصب بلوک‌های مفصلی هزینه شد .

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه بر اساس آمار سال ۱۳۹۶ در استان  ۷۴ نقطه حادثه‌خیز شناسایی شد که از این تعداد۱۱ تقاطع  رفع شده است افزود : بر اساس آخرین آمار در استان زنجان ۱۰۵ نقطه پرحادثه در فاز نخست شناسایی‌شده که بر اساس فرمول‌های مختلف از این تعداد ، پروژه‌های مهم اولویت‌بندی و ابلاغ خواهد شد که تاکنون رقم نهایی اعلام‌نشده و به مدت سه سال نقاط پرحادثه را رفع می‌کنیم .

  اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان حدود پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر آزادراه ، بزرگراه ، راه‌های اصلی و فرعی را زیرپوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است .
  مطالب مرتبط

  با توجه به شرایط اعتباری کشور معمولا سالانه بیشتر از پنج هزار کیلومتر راه روستایی نمی توان احداث کرد که برای تحقق آن هم حداقل ۹ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است ، اگر این اعتبار سالانه تامین شود براساس چشم‌انداز پنج ساله ، ۳۲ هزار کیلومتر راه روستایی در کشور ساخته خواهد شد .

  |

  روستاهای استان مرکزی از لحاظ برخورداری از راه آسفالته نسبت به میانگین کشوری در سطح بالاتری قرار دارد که بر اساس تحلیل داده‌ها و بررسی آمارهای کشوری ، گفتنی است بیش از ۸۵ درصد از راه‌های روستایی استان بصورت آسفالته است که این میزان در کشور برابر با ۷۰ درصد است .

  |

  شن ریزی راه روستایی قیماسخان به طول ۵ کیلومتر ، شانه سازی راه روستایی چپقلو وشورگل به صورت رفت و برگشت به طول ۱۴ کیلومتر ، تنظیم شیب شیروانی راه های شریانی به طول ۵ کیلومتر ، ساماندهی دو نقطه T شکل سه راهی قره قشلاق به راه روستایی چپقلو و سه راهی منطقه گردشگری قره قشون به ...

  |

  جمع آوری گاردریل های فرسوده به تعداد ۵۸ شاخه ، لکه گیری به مقدار ۵۶۰۰ متر مربع در راههای اصلی و ۴۷۰۰ متر مربع در راه های روستایی و ۶۵ کیلومتر تسطیح حریم در محورهای پیرانشهر - سردشت و پیرانشهر - نقده از جمله اقدامات این اداره تا پایان شهریور ماه امسال بود .

  |

  ۳۶ درصد از راه های روستایی این شهرستان آسفالت شده است ، بنابراین اعتبارات مناسبی برای آسفالت راه های روستایی این منطقه لازم است که باید همه مسوولان شهرستانی ، استانی و نماینده مجلس برای این امر اقدام کنند .

  |

  نظرات کاربران