در حال بارگذاری ...
 • تخصیص ۱۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای رفع نقاط حادثه خیز مصوب استان خراسان جنوبی

  شناسایی و رفع نقاط پرتصادف و حادثه‌خیز برون‌شهری از جمله مسایل حساس و مهمی هستند که در صورت اجرایی شدن آن ، علاوه بر افزایش ضریب ایمنی راه‌ها ، آمار تصادفات جاده‌ای را تا حد قابل توجهی نیز کاهش می دهد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان جنوبی ۱۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و رفع ۱۸ نقطه حادثه خیز این استان مورد نیاز است .

  اسدالله جلال زاده گفت : از ۳۱ نقطه پرتصادف و حادثه خیز مصوب شده در سطح استان ، ۱۳ نقطه با صرف ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار در سال‌های اخیر برای تسهیل تردد خودروها شده است . عملیات ایمن سازی و اشکارسازی کلیه نقاط حادثه خیز مصوب در سطح راه های اصلی استان از سوی این اداره کل پذیرفته است .

  وی بیان کرد : این اداره کل در راستای انجام وظایف ذاتی خود و ارتقای سطح ایمنی راه‌های استان اقدام به ایمن‌سازی تقاطع های حادثه خیز ، با احتمال وقوع تصادفات بالا کرده و تاکنون در ۲ تقاطع استان نیز جهت ایمن سازی ، روشنایی نقطه‌ای ایجاد کرده است .

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی عنوان کرد : امسال نیز با توجه به وضعیت نقاط حادثه خیز باقیمانده ، ۵ نقطه را هدف گذاری و اولویت بندی کرده ایم و برای رفع آن نیز ۹۰ میلیارد ریال درخواست اعتبار شده که در صورت تامین آن ، عملیات تکمیل و ایمن سازی آنها عملیاتی خواهد شد .

  جلال زاده در پایان خاطرنشان کرد : شناسایی و رفع نقاط پرتصادف و حادثه‌خیز برون‌شهری از جمله مسایل حساس و مهمی هستند که در صورت اجرایی شدن آن ، علاوه بر افزایش ضریب ایمنی راه‌ها، آمار تصادفات جاده‌ای را تا حد قابل توجهی نیز کاهش می دهد .

   
  مطالب مرتبط

  به طور قطع نقاطی که فهرست آن ها نهایی شده است در اولویت اصلاح هستند و این نیازمند بودجه ای است که برای پیش بینی آن تدابیری اندیشیده شده است تا بتوانیم با تامین اعتبارت لازم در مدت ۲ سال آینده نقاط حادثه خیز را ایمن سازی کنیم .

  |

  از ابتدای سالجاری ۹۰ کیلومتر نگهداری و نو کوبی گاردریل انجام شده و ۱۲ کیلومتر نیوجرسی مفصلی نصب شده است .

  |

  نقاط حادثه‌خیز استان کرمان شناسایی شده و در حال اصلاح هستند و با رفع حادثه خیزی این نقاط ، ایمنی راه های استان وضعیت مناسب تری خواهند داشت علاوه بر این افزایش دوربین‌های کنترل سرعت و ثبت تخلف نیز بعنوان یکی از اقدامات تاثیر گذار حوزه ایمنی راهها نقش موثری بر کاهش تصادفات ...

  |

  در حال حاضر با اجرای ۵.۵ کیلومتر از فاز نخست طرح جداسازی لاین رفت و برگشت گردنه بر اساس گزارش‌ها و آمار‌ها میزان تصادفات رخ به رخ و تصادفات جاده‌ای در این میزان مسیر کاهش داشته که قطعا با اتمام کامل طرح میزان آمار تصادفات در گردنه کاهش دوچندان می‌ شود .

  |

  با توجه به محدودیت های اعتباری ، فنی و نیروی انسانی ، این اداره کل با رفع ۸۲ نقطه حادثه خیز جاده ای ، حدود ۵ برابر متوسط کشوری عمل کرده است که نشان دهنده تلاش ارزشمند حوزه راهداری شمال استان است .

  |

  نظرات کاربران