در حال بارگذاری ...
 • تخلیه و بارگیری یک میلیون و ۹۳۶ هزار تن کالا در بندر بوشهر از ابتدای سال جاری تاکنون

  در بازه زمانی شش ماهه سال ۱۴۰۰ تعداد شناورهای ورودی به بندر بوشهر یک هزار و ۲۰۸ فروند بوده که از این میزان تعداد ۲۶۳ فروند مربوط به شناورهای بالای هزار تن و تعداد ۹۴۵ فروند مربوط به شناورهای زیر هزار تن است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر اعلام کرد : در شش ماه گذشته ، یک میلیون و ۹۳۶ هزار ۲۲۸ تن کالا نفتی و غیر نفتی در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شده است .

  سیاوش ارجمندزاده درباره روند تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر ، اظهار داشت : در شش ماه گذشته ، یک میلیون و ۹۳۶هزار ۲۲۸ تن کالا نفتی و غیر نفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شده که از این میزان یک میلیون و ۲۸۱ هزار و ۵۰۰ تن مربوط به بخش غیر نفتی و ۶۵۴ هزار ۷۲۸ تن مربوط به بخش نفتی است .

  وی افزود : در مدت یاد شده حجم تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر ۱۹ هزار و ۷۰۰ TEU بوده ، از این میزان تعداد ۱۵ هزار ۱۵۵ TEU مربوط به کانتینر پر و ۴ هزار و ۵۴۵ TEU مربوط به کانتینر خالی است که رشد ۱۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر عنوان کرد : در بازه زمانی شش ماهه سال ۱۴۰۰ تعداد شناورهای ورودی به بندر بوشهر یک هزار و ۲۰۸ فروند بوده که از این میزان  تعداد ۲۶۳ فروند مربوط به شناورهای بالای هزار تن و تعداد ۹۴۵ فروند مربوط به شناورهای زیر هزار تن است . تعداد شناورهای خروجی از بنادر نیز تعداد یک هزار و ۱۰۱ فروند بوده که از این میزان تعداد ۲۱۵ مربوط به شناورهای بالای هزار تن و تعداد ۸۸۶  فروند آن شناورهای زیر هزار تن بوده است .

  ارجمند زاده بیان کرد : در موضوع جابجایی مسافر از بنادر بوشهر نیز حجم جابجایی مسافر در شش ماه گذشته سال ۱۴۰۰  تعداد ۳۹ هزار ۱۱۵ نفر بوده که از این تعداد ۱۹ هزار ۴۰۹ نفر مربوط به مسافران ورودی و تعداد ۱۹ هزار ۷۰۶ نفر مسافران خروجی بوده است .
  مطالب مرتبط

  این سامانه به منظور استعلام و جستجوی پیشرفته در اسناد هویتی در اختیار کلیه ذی نفعان زیر مجموعه اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر قرار گرفته است .

  |

  این پروژه شامل اجرای موج شکن شرقی به طول ۱۳۵۰ متر طول و موج شکن غربی به طول ۴۴۰ متر طول و برچیدن ۲۰۰ متر طول موج شکن موجود است ، همچنین اجرای راه آسفالتی روی موج شکن ها تهیه و نصب بولارد و روشنایی روی دو موج شکن اجرا خواهد شد .

  |

  از جمله اهداف و قابلیت های این سیستم می توان به حفاظت هوشمند تصاویر و تعریف نقاط و محدوده های حساس و امنیتی ، امکان تشخیص ورود غیر مجاز با استفاده از قابلیت های تحلیلی دوربین های مداربسته و امکان نظارت تصویری متمرکز تصاویر در اتاق مانیتورینگ پروژه ، اشاره کرد .

  |

  در حوزه کانتینری ظرفیتی معادل ۶۰۰ هزار TEU ، در حوزه نفتی ۲ میلیون تن و در حوزه جنرال کارگو ظرفیتی معادل ۱ میلیون تن دیده شده است و علاوه بر این یک میلیون تن نیز برای صادرات اسکله نفتی لحاظ شده تا ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا ۸ میلیون تنی بندر بوشهر به ۱۶ میلیون تن ارتقا پیدا کند .

  |

  ارزش سرمایه گذاری تجهیزات لجستیکی بندر بوشهر به مبلغ ۱۲ میلیارد تومان است که شامل بهره برداری از یک دستگاه جرثقیل ۵۵ تنی و۳ دستگاه خودرو عملیاتی است .

  |

  نظرات کاربران