در حال بارگذاری ...
 • تسریع و تسهیل در سفرهای بازگشت زائران اربعین حسینی

  استان های معین برای تأمین ناوگان در شلمچه و چذابه پیش بینی شده است و ستاد مرکزی اربعین در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و ستادهای متناظر استانی در ایلام و خوزستان در حال رصد زائران بوده و تمهیدا ت خودرویی برای آن ها اندیشیده شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ بر اساس پیش بینی تقاضای سفرهای بازگشت زائران اربعین حسینی از مرز های مهران و شلمچه ، اقدامات و هماهنگی های لازم برای تأمین ناوگان مورد نیاز و تسریع و تسهیل در سفرها انجام شد .

  بابک طالبی معاون حمل و نقل سازمان راهداری ، با بیان این که از تاریخ ۲۸ شهریور ماه تا ۵ مهرماه بالغ بر ۳۵ هزار نفر از مرز مهران و ۱۲۰ هزار نفر از مرز شلمچه خارج شدند ، اظهار داشت : به منظور بازگشت این زائران از مرزها ، ناوگان حمل و نقل جاده ای مورد نیاز به مرزها اعزام شدند که به طور متوسط روزانه ۵۰۰ دستگاه بوده و در صورت افزایش تقاضا ، ناوگان بیشتری اعزام خواهد شد .

  طالبی خاطرنشان کرد : استان های معین برای تأمین ناوگان در شلمچه و چذابه پیش بینی شده است و ستاد مرکزی اربعین در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و ستادهای متناظر استانی در ایلام و خوزستان در حال رصد زائران بوده و تمهیدا ت خودرویی برای آن ها اندیشیده شده است .

  معاون حمل و نقل با اعلام این که قرارگاه مرکزی اربعین حسینی در ستاد مرکزی این سازمان از سوم مهرماه آغاز به کار نموده است ، افزود : تردد زائران ورودی و خروجی در مرزهای غربی به صورت لحظه ای و آنلاین رصد شده و در اعزام ناوگان مورد نیاز به مرزها اقدام می شود . با ایجاد و برقراری کشیک در سطح ادارات کل استانی و پایانه های مسافربری سراسر کشور ، امکان آمادگی لحظه ای برای اعزام ۲۴ ساعته ناوگان به سمت مرزهای شلمچه و چزابه فراهم شده وبه منظور ارایه خدمات هرچه بهتر به زائران ، نمایندگان استان های معین در مرزهای یادشده استقرار دارند .

  مهندس طالبی در ادامه یادآور شد : اصلاح و بهبود زیرساخت های فنی و شبکه ای در جهت ایجاد تسهیلات برای شرکت های حمل و نقل مسافر یکی دیگر از اقدامات است که به تسهیل و روان سازی اعزام ناوگان فعال اتوبوسی به مقاصد منتهی به مرزهای شلمچه و چزابه و بالعکس منجر می شود .
  مطالب مرتبط

  با توجه به احصا نیازها و جمع بندی های دقیق کارشناسی شده ، به تعداد مکفی ناوگان تامین و هیچ کمبودی در ارائه سرویس بازگشت زائران اربعین حسینی (ع) به استان قم وجود ندارد .

  |

  ضمن اعزام ناوگان اتوبوسی هماهنگی‌های لازم با مجتمع‌های بین راهی نیز جهت بهبود ارائه خدمات و پشتیبانی از زائرین اربعین حسینی در دستور کار قرار گرفته است .

  |

  تمامی ظرفیت ناوگان فعال مسافربری جاده ای استان با کمترین هزینه برای انتقال زائرین از مرز اختصاص یافته و کلیه تمهیدات برای تردد ایمن زائران اربعین حسینی انجام شده است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی در نشست ویدیو کنفرانسی مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سراسر کشور ، بر به‌کارگیری حداکثر ...

  |

  هیچگونه پیش فروش تورهای برگزاری اربعین حسینی قانونی نیست و مردم مراقب کلاه برداری ها در این خصوص باشند .

  |

  نظرات کاربران