در حال بارگذاری ...
 • کاهش تردد خودرو در جاده‌های استان قزوین طی نیمه نخست سال جاری

  بر اساس آمارهای به دست آمده از دوربین های نظارت تصویری میانگین سرعت خودروها در این مدت ۸۵.۳۴ کیلومتر در ساعت و میزان تخلف سرعت غیر مجاز نیز ۱۵.۳۷ درصد بوده است . ۶۳ دستگاه ترددشمار ورود و خروج خودروها در راه‌های این استان را ثبت می کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از کاهش ۵.۷۴ درصدی تردد خودروها در راه‌های این استان طی نیمه نخست سال جاری خبر داد .

  امیرحسین پورهاشمی گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲۳ میلیون و ۸۰۹ هزار و ۶۷ دستگاه وسیله نقلیه در راه های این استان تردد کرده اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با ۱۳۱ میلیون و ۳۴۷ هزار و ۶۷۲ دستگاه ، کاهش ۵.۷۴ درصدی را نشان می دهد . از کل تردد ثبت شده در راه های استان قزوین ۱۶ درصد سهم خودروهای سنگین و ۸۴ درصد وسایل نقلیه سبک بوده است .

  پورهاشمی ادامه داد : بر اساس آمارهای به دست آمده از دوربین های نظارت تصویری میانگین سرعت خودروها در این مدت ۸۵.۳۴ کیلومتر در ساعت و میزان تخلف سرعت غیر مجاز نیز ۱۵.۳۷ درصد بوده است . ۶۳ دستگاه ترددشمار ورود و خروج خودروها در راه‌های این استان را ثبت می کنند .

  پورهاشمی با بیان اینکه ۲۷ دستگاه دوربین نظارت تصویری کار کنترل خودروها و ترافیک سطح جاده های استان را برعهده دارند افزود:طی نیمه نخست امسال بیشترین تردد خودروها مربوط به آزادراه قزوین - کرج بوده است .

  استان قزوین دارای ۶ هزار و ۷۰۵ کیلومتر راه اعم از آزادراه ، بزرگراه ، راه اصلی و فرعی و روستایی است .
  مطالب مرتبط

  ساعت اوج تردد در محورهای استان در ساعات ۱۷ تا ۲۰ ثبت شده است .

  |

  تردد وسایل نقلیه سنگین ثبت شده توسط دوربین های ترددشمار ۱۱ میلیون و ۱۶۲ هزار تردد است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد کاهش داشته است . بیشترین تردد در محور بیستون کرمانشاه با ۴ میلیون تردد و کمترین تردد در محور گیلانغرب به سومار با ۳۴ هزار تردد ثبت شده است .

  |

  مرکز مدیریت راه‌های لرستان با هدف بهینه‌سازی بهره‌برداری از راه‌ها و به حداقل رساندن تاخیر در جریان ترافیک جاده‌ای با اولویت تردد ایمن ، فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ آغاز نموده است و در حال حاضر با بهره‌گیری از ۶۶ دستگاه ترددشمار آنلاین ، ۱۹ سامانه هوشمند نظارت تصویری در ۳۶ ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ از ۲۴ مرداد تا ساعت ۱۲ ظهر یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ، تعداد ۱۶۲ هزار و ۲۸۷ وسیله نقلیه به استان وارد شده که نسبت به مدت مشابه ...

  |

  بیشترین تردد انجام شده در روزهای اخیر را در محور کرمانشاه - قزانچی با ثبت بیش از ۸۶ هزار تردد خودرو اعلام کرد . کمترین تردد خودرو نیز در محور قصرشیرین - خسروی با دو هزار و ۳۷۱ مورد بوده است .

  |

  نظرات کاربران