در حال بارگذاری ...
 • هشدار جدی سازمان هواشناسی در رابطه با وزش طوفان سهمگین در سراسر سواحل مکران

  ارتفاع موج بالای ۶ متر پیش بینی می شود ، بنابراین لازم است موضوع کاملا جدی در حوزه تجهیزات دریایی ، صیادی ، تجهیزات بندری ، بار موجود در بنادر و نیز ساخت و سازهایی که در این مناطق در حال انجام است مورد توجه ویژه قرار گیرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از وزش طوفان شدید و سهمگین در سراسر سواحل مکران از چابهار تا تنگه هرمز خبر داد و گفت : این طوفان از جمعه تا دوشنبه آینده رخ خواهد داد .

  نادر پسنده با اشاره به هشدار بسیار جدی مدیرکل سازمان هواشناسی در رابطه با ورزش طوفان بسیار شدید در سراسر سواحل مکران از چابهار تا تنگه هرمز ، اظهار کرد : این طوفان از جمعه تا دوشنبه هفته آینده رخ خواهد داد و از نظر قدرت کم نظیر است .

  وی ادامه داد : ارتفاع موج بالای ۶ متر پیش بینی می شود ، بنابراین لازم است موضوع کاملا جدی در حوزه تجهیزات دریایی ، صیادی ، تجهیزات بندری ، بار موجود در بنادر و نیز ساخت و سازهایی که در این مناطق در حال انجام است مورد توجه ویژه قرار گیرد .

  مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه به زودی اسناد این طوفان در اختیار سازمان بنادر و دریانوردی جهت اطلاع رسانی قرار می گیرد ، گفت : این طوفان ، هم بندر و هم دریا را تحت تاثیر قرار می دهد و پیشنهاد مدیرکل هواشناسی این بود که از هم اکنون کمیته بحران برای این موضوع شکل گیرد .

  در این میان سازمان هوا شناسی پیش بینی کرده است ، تلاطم و سرعت باد در فراساحل و ساحل مناطق شرقی دریای عمان ، تمام سواحل استان سیستان و بلوچستان را تحت تاثیر قرار می دهد ، همچنین انتظار وقوع امواج بیش از ۶ متر در این مناطق را خواهیم داشت . در روز یکشنبه نیز مناطق ساحلی و فراساحل استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان در دریای عمان تحت تاثیر خواهد بود که ارتفاع امواج در این روز در سواحل تا ۶ متر و در فراساحل به بیش از ۷ متر می رسد و شرایط طوفانی بودن دریا تا ظهر دوشنبه ادامه خواهد داشت .

  توصیه می شود هر گونه فعالیت و تردد دریایی با اعمال ممنوعیت و رعایت محدودیت ها و اتخاذ تمهیدات لازم انجام پذیرد .
  مطالب مرتبط

  ۲۷ مورد سانحه آلودگی در دریا طی شش ماهه اول ۱۴۰۰ روی داده که عمدتا این سوانح آلودگی در آب های استان بوشهر و هرمزگان و ناشی از خطوط لوله نفتی سکوها و شناورهای متردد به بنادر بود و در این راستا اداره حفاظت محیط زیست دریایی نظارت بر انجام عملیات پاکسازی و مقابله با آلودگی را با ...

  |

  راه اندازی دبیرخانه هیئت رسیدگی کننده به تخلفات انضباطی دریانوردان ، هوشمند سازی خدمات دریانوردان شاغل روی شناورهای تجاری ، خدماتی و صیادی و نیز صدور اسناد دریانوردان بخشی از اقدامات در این حوزه طی شش ماهه نخست سال جاری است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران از نجات جان ۱۴ نفر از دریانوردان در آب های ساحلی زیر پوشش این اداره ...

  |

  برگزاری دوره های آموزشی تخصصی جهت ارتقای کمی و کیفی مراکز امداد و نجات دریایی ، احصای نیاز تجهیزاتی بنادر از طریق دو نوبت ممیزی و استخراج نقاط ضعف و قوت در جهت استاندارد سازی مراکز یاد شده ، تعامل با واحد فنی در جهت بروز رسانی و آماده بکاری حداکثری تجهیزات مخابراتی و شناورهای ...

  |

  سازمان بنادر و دریانوردی از طریق تعامل با سازمان هواشناسی کشور ضمن ارتقاء کیفیت گزارشات مربوطه و مکانیزه کردن تبادل پیام های هواشناسی با ایجاد تهک دریایی (توسعه هواشناسی کاربردی) و همچنین تدوین فرمت جدید پیام‌های هواشناسی متناسب با نیاز و شرایط بنادر و راه‌اندازی شناورهای ...

  |

  نظرات کاربران