در حال بارگذاری ...
 • به کارگیری حداکثر ظرفیت ناوگان حمل و نقل جاده ای در سفرهای بازگشت زائران اربعین حسینی

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی در نشست ویدیو کنفرانسی مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سراسر کشور ، بر به‌کارگیری حداکثر ظرفیت ناوگان حمل و نقل جاده ای در سفرهای بازگشت زائران اربعین حسینی از مرزهای غربی به کشور تاکید کرد .

  داریوش امانی با بیان اینکه تکریم و خدمت رسانی به زائران تکلیف شرعی است و می بایست از توانمندی ناوگان و نیروی انسانی موجود در استان ها بهره گیری حداکثری به عمل آید ، اظهار داشت : با توجه به بازگشت تعدادی از زائران از مرزهای زمینی ، همه استان ها در تأمین ناوگان مورد نیاز بر اساس سهمیه های تعیین شده و زائران اعزامی به کشور عراق می بایست هماهنگی ها و برنامه ریزی های لازم را انجام داده و بر اجرای مطلوب روند جابجایی و بازگشت زائران به مقصد استان‌های سراسر کشور نظارت مستمر تا پایان سفرهای بازگشت داشته باشند .

  وی اظهار امیدواری کرد ، با بکارگیری توانمندی موجود در استان ها و حضور نیروهای انسانی و کارشناسان در پایانه ها مسافربری ، جابجایی مطلوب و ایمن زائران اربعین همچون سال‌های گذشته به نحو احسن مدیریت و اجرا شود .

  امانی همچنین از تلاش و پشتکار تمامی استان ها برای حمل کالاهای اساسی از مبدا بنادر اصلی به سایر نقاط کشور تقدیر کرد و افزود : به منظور تخلیه هر چه سریعتر کالاهای موجود در بنادر اقدامات و برنامه های بخش حمل و نقل کالا با قوت استمرار داشته و در اولویت فعالیت های جاری قرار گیرد .

  فرامرز مداح قائم مقام ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، طی سخنانی با اعلام آماده باش ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به طور شبانه روزی در خدمت رسانی به سفرهای بازگشت زائرین اربعین حسینی ، تاکید کرد : استان هایی که زائر بیشتری به کشور عراق سفر کرده اند ، می بایست ناوگان بیشتری برای سفر های بازگشت زائران به مقصد مرزهای غربی کشور اعزام کنند .

  بر اساس این گزارش محمد تیموری معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با تقدیر از خدمات همکاران به ویژه در استانهای مرزی کشور ، خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی را یک وظیفه و اولویت ملی عنوان کرد و افزود : با توجه به هماهنگی های به عمل آمده برای ارائه خدمات شایسته درپایانه های مرزهای غربی کشور، اعتبارات مورد نیاز تامین شده و هماهنگی های لازم با سایر دستگاههای ذی ربط وستاد مرکزی اربعین به عمل آمده است .

  در بخش دیگری از این نشست رضا اکبری معاون راهداری این سازمان با تاکید بر اجرای مصوبات نشست هماهنگی راهداری زمستانی بیان کرد: از این پس با راه اندازی سامانه جامع راهداری ، تمامی اطلاعات مربوط به گزارش ها ، آخرین وضعیت راهها ، عملکردها و پروژه‌های راهداری در این سامانه ثبت شده و با توجه به شناسایی وضع موجود طرح ها و برنامه های مورد نیاز تا پایان سال بررسی و اعتبارات لازم تامین خواهد شد .

  گفتنی است در این نشست ، معاونین و اعضای هیات عامل این سازمان ، مدیران ستادی و مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سراسر کشورحضور داشتند و راه کارهای پیشنهادی در حوزه ذی ربط بیان کردند .

  شایان ذکر است به منظور خدمات رسانی مطلوب به زائران اربعین حسینی هم زمان با ایام بازگشت زائران از مرز های غربی کشور ، قرارگاه مرکزی حمل و نقل زائران از امروز در محل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای راه اندازی شد .
  مطالب مرتبط

  استان های معین برای تأمین ناوگان در شلمچه و چذابه پیش بینی شده است و ستاد مرکزی اربعین در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و ستادهای متناظر استانی در ایلام و خوزستان در حال رصد زائران بوده و تمهیدا ت خودرویی برای آن ها اندیشیده شده است .

  |

  تعداد ۲۵۰۰ سرویس اتوبوس کار جابجایی مسافرین را در ایام اربعین حسینی از مرز شهید قاسم سلیمانی به سمت شهرهای خود انجام داده اند .

  |

  با توجه به احصا نیازها و جمع بندی های دقیق کارشناسی شده ، به تعداد مکفی ناوگان تامین و هیچ کمبودی در ارائه سرویس بازگشت زائران اربعین حسینی (ع) به استان قم وجود ندارد .

  |

  ضمن اعزام ناوگان اتوبوسی هماهنگی‌های لازم با مجتمع‌های بین راهی نیز جهت بهبود ارائه خدمات و پشتیبانی از زائرین اربعین حسینی در دستور کار قرار گرفته است .

  |

  با هماهنگی های صورت گرفته با کانون و انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل مسافر و برنامه ریزی های انجام شده ، این شرکت ها در پایانه های مرزی شلمچه و چذابه مستقر بوده و آماده خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی برای جابجایی به سایر نقاط کشور هستند .

  |

  نظرات کاربران