در حال بارگذاری ...
 • پاکسازی حریم ۳۱ کیلومتر از راه‌های شهرستان چگنی

  در حوزه حریم راه در این شش ماهه ، تعداد ۱۲۱ پرونده متقاضیان ساخت و ساز در حریم راه مورد بازدید قرار گرفته و کروکی محل تهیه شده ، همچنین ۲۳ مورد اخطار برای متجاوزان به حریم صادر گردیده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ در شش ماهه نخست امسال بیش از ۳۱ کیلومتر از محورهای اصلی و فرعی شهرستان چگنی پاکسازی و نقطه پرتصادف مله‌شبانان اصلاح شده است .

  محسن لطیفی‌نیا گفت : از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه بیش از ۳۱ کیلومتر از محورهای اصلی و فرعی شهرستان چگنی پاکسازی و نقطه پرتصادف مله‌شبانان در محور خرم‌آباد - کوهدشت به طول یک کیلومتر اصلاح شده است .

  وی افزود : نصب ۱۲۱ عدد استوانه ایمنی ، ۹۲۴ عدد انواع علائم جاده‌ای مسیرنما ، قوس‌نما و ... ، ۱۹ عدد سرعتکاه ، برقراری تردد و رفع انسداد ناشی از تصادف به تعداد ۳۸ مورد ، خط کشی محورهای اصلی و فرعی به طول ۱۲ کیلومتر ، نصب ۴۰عدد نیوجرسی ، نصب و تعمیر ۲۴۵ شاخه گاردریل ، نصب ۳۴عدد بشکه ایمنی و ایمن‌سازی ۱۵ نقطه پرخطر با نصب علائم و خاکریز بخش دیگری از عملکرد شش ماهه اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان چگنی در این مدت بوده است .

  وی گفت : در حوزه حریم راه در این شش ماهه ، تعداد ۱۲۱ پرونده متقاضیان ساخت و ساز در حریم راه مورد بازدید قرار گرفته و کروکی محل تهیه شده ، همچنین ۲۳ مورد اخطار برای متجاوزان به حریم صادر گردیده است .

  رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان چگنی ، لکه‌گیری و چاله‌گیری با آسفالت سرد و گرم به میزان ۵۸۰ تن ، رفع آبشستگی محورهای اصلی و روستایی به میزان یکهزار و ۸۰۰ مترمکعب ، ۱۰۵ کیلومتر شانه‌سازی و کانال‌زنی ، اصلاح و پاکسازی قنو در طول ۸۹ کیلومتر ، ایجاد هره خاکی در ۱۲ نقطه پرتگاهی و دهانه پل‌ها ، شش هزار مترمکعب ریزش‌برداری محورهای اصلی ، فرعی و روستایی ، ۳۰۰هزار مترمکعب خاکریزی و خاکبرداری و زیرسازی محور اصلی خرم‌آباد - کوهدشت گردنه مله‌شبانان به طول یک کیلومتر را به عنوان سایر اقدامات شاخص در این  شهرستان برشمرد .

  وی از پاکسازی دهانه و تنقیه ۹۶ دستگاه پل در شش ماهه امسال خبر داد و افزود : تعمیر و بازسازی شش دستگاه پل آسیب‌دیده از سیل و احداث یک دستگاه پل موقت در مناطق سیل‌زده نیز در این مدت صورت گرفته است .

  لطیفی‌نیا ؛ انجام ۴۸ گشت کنترل دروازه‌ای در حوزه حمل و نقل کالا و ۲۵ مورد در حوزه مسافر ، بازدید از شرکت‌های حمل و نقل به تعداد دو مورد ، برگزاری سه جلسه کار گروه حمل و نقل در شهرستان و ۲۰ مورد بازدید از نقاط پرتصادف را از عملکردهای شاخص شهرستان چگنی در حوزه حمل و نقل و ایمنی عنوان کرد .
  مطالب مرتبط

  از دیگر پروژه‌های اصلاح نقاط پرتصادف استان می‌توان به اصلاح پیچ قبل از پل کشکان با احداث پل جدید ، حذف پیچ گیلوران در محور خرم‌آباد - کوهدشت با تعریض محور و پیشرفت ۸۰ درصد ، تعریض ، جداسازی و روکش آسفالت سه‌راهی نهاوند در محور بروجرد - ملایر ، پیشرفت ۵۰ درصدی حذف پیچ شرشره با ...

  |

  در این شش ماهه ۳.۵ کیلومتر در محور کوهدشت -پل کشکان ، دو کیلومتر در محور کوهدشت - زانوگه و ۳.۵ کیلومتر در محور روستایی کشماهور آسفالت گردیده ، همچنین در حوزه راه روستایی نیز روکش آسفالت به طول سه کیلومتر در محور روستایی هومیان انجام شده است .

  |

  عملیات لکه‌گیری و چاله‌گیری با آسفالت گرم و سرد در محورهای اصلی و فرعی به میزان ۱۴۳ تن ، بهسازی راه روستایی رماوند به طول یک کیلومتر ، نصب دو عدد برج نوری در تقاطع تنگ بره ، شانه‌سازی در محور اصلی و فرعی به طول ۱۵ کیلومتر ، پاکسازی ۴۸ کیلومتر حریم راه و اصلاح قنو به طول ۸ ...

  |

  با توجه به محدودیت های اعتباری ، فنی و نیروی انسانی ، این اداره کل با رفع ۸۲ نقطه حادثه خیز جاده ای ، حدود ۵ برابر متوسط کشوری عمل کرده است که نشان دهنده تلاش ارزشمند حوزه راهداری شمال استان است .

  |

  با توجه به حادثه خیز بودن این نقطه اجرای عملیات زیرسازی و آسفالت ورودی روستای آبدکی و همچنین تعریض و زیرسازی و آسفالت ورودی روستای برون و نصب علائم انجام شد ، عملیات روشنائی و نصب گاردریل و سایر علائم جهت کاهش خطرت احتمالی نیز در سال گذشته در این نقطه انجام شده است .

  |

  نظرات کاربران